Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: yosz »

Wydanie jest na poziomie bardzo dobrej jakości euro. Pudełko i karty nie są tak grube i tak lakierowane jak te gmt ale są dobrej jakości. porównanie do Dominiona chyba trafne. Trochę mniej sztywne niż np te w Glory to Romw

Żetony też w porządku, mapa super (tu nie pamiętam jak było w wersji gmt). Dodatkowa mini plansza na talię i karty odrzucone - gruba tektura, co mnie zaskoczyło, bo się spodziwałem raczej brystolu niż mini planszy.

Podsumowując wykonanie - bardzo dobre, a za cenę w przedsprzedaży wręcz rewelacja. Najbardziej żałuję tego mega grubego i lakierowanego pudełka oryginału bo trochę się wyróżnia od innych gier gmt na półce :D

Karty tylko przejrzałem więc nie wiem czy się jakieś literówki znalazły, ale wątpię :)

Gratuluję bardowi świetnego wydania i zbicia ceny oryginału do absurdalnego poziomu ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: B »

Dzięki za konkretne pierwsze wrażenia. Mój TS ma być u mnie zaraz po świętach.
To że karty mniej sztywne niż w GtR to akurat plus, bałem się że GtRowe mi się połamią albo rozwarstwią, nie budziły zaufania.
Lakierku za to szkoda :) Mają jakąś teksturę te polskie karty? Czy gładko pociągnięte?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: yosz »

Gładkie. Polakierowane też są ale nie tak grubo :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: jamm1 »

Tez jestem juz szczesliwym posiadaczem ZW. Nie widzialem wersji angielskiej i nie znam jeszcze gry, ale wyglada przyzwoicie i jak dla mnie nie ma czego sie czepiac.

Jednak wydaje mi sie ze na planszy jest blad. Jest napisane "na poczatku 6 gdziekolwiek w Europie Zachodniej", a mi sie wydaje ze powinno byc Wschodniej, skoro to so wplywy ZSRR. Czy mam racje?

Jednak to nie stanowi dla mnie problemu. ;-)
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: killy9999 »

ZSRR 6 we Wschodniej, USA 7 w zachodniej.

A czy poprawiono widoczny na wstępnych projektach błąd na karcie "Captured Nazi Scientists"? Pokazywana wersja miała 3 punkty operacyjne, oryginalnie ma 1.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: yosz »

Jest 1 op na karcie. A na planszy rzeczywiscie błąd - całe szczęście niezbyt poważny
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

olocop pisze:U mnie pudełko z grą leży na półce, ale otworzone będzie dopiero, jak je żona dostanie pod choinkę... Ech, na razie tylko czytam i już, już bym otworzył! Ale nie, nie... poczekam...
Cwaniak z Ciebie. Pod choinkę Zimna Wojna, na urodziny sexy wdzianko, a na imieniny bilety na mecz otwarcia Euro :wink: I tak dwie pieczenie na jednym ogniu. Jak to można "przypadkiem" sobie prezenty robić :lol:
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Martin_Valdez »

Lukasz Lasocha pisze: Mamy swieta i zwiekszona ilosc wysylek i to zdecydowalo o tych opoznieniach. Przepraszam i mam nadzieje ze każdy kto zamowil Zimna Wojne w przedsprzedazy otrzyma ja jeszcze przed wigilia
No właśnie wiele osób, które zamówiły tą grę w jednym z największych sklepów (jeśli nie największym) to ma baaaaardzo duże szanse na to, że tej gry nie otrzyma przed Wigilią. Trochę szkoda, że właśnie taki odbiorca jak Rebel nie załapał się na pierwszą partię wysyłek. Ogólnie to nie ma sprawy przecież lada dzień są Święta, więc o co ta cała draka. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Dużo mniej liczyłem na otrzymanie Gry o Tron 2ga edycja na Gwiazdkę. A tu taka niespodzianka, bo będzie u mnie jutro mimo, że oficjalną premierę gra miała dzień później niż ZW.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Martin_Valdez pisze:
Lukasz Lasocha pisze: Mamy swieta i zwiekszona ilosc wysylek i to zdecydowalo o tych opoznieniach. Przepraszam i mam nadzieje ze każdy kto zamowil Zimna Wojne w przedsprzedazy otrzyma ja jeszcze przed wigilia
No właśnie wiele osób, które zamówiły tą grę w jednym z największych sklepów (jeśli nie największym) to ma baaaaardzo duże szanse na to, że tej gry nie otrzyma przed Wigilią. Trochę szkoda, że właśnie taki odbiorca jak Rebel nie załapał się na pierwszą partię wysyłek. Ogólnie to nie ma sprawy przecież lada dzień są Święta, więc o co ta cała draka. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Dużo mniej liczyłem na otrzymanie Gry o Tron 2ga edycja na Gwiazdkę. A tu taka niespodzianka, bo będzie u mnie jutro mimo, że oficjalną premierę gra miała dzień później niż ZW.
Rebel da radę. W piątek gry dojadą do zamawiających. Trochę wiary :wink:
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Martin_Valdez »

@Lothrain - ja wierzę w Rebela, że jutro wyślą :) nie wierzę natomiast w kuriera, który ma mi dostarczyć paczkę w najgorętszym z możliwych terminów :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Martin_Valdez pisze:@Lothrain - ja wierzę w Rebela, że jutro wyślą :) nie wierzę natomiast w kuriera, który ma mi dostarczyć paczkę w najgorętszym z możliwych terminów :)
Da radę. I tego się trzymajmy.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: surmik »

W sobotę kurier pracuje nie? Rebel wysyła UPS a do UPS można w sobotę samemu podjechać i odebrać paczkę.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Martin_Valdez »

@surmik - chyba, że trzeb wyjechać do innego miasta na Wigilę to się nie odbierze.........ale dobra postaram na siebie przelac trochę pozytywnej energii Lothraina.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: B »

Haaaa babol na planszy! No to teraz mogę w końcu odpalać pochodnię
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Protoplasm »

cinus80 pisze:Oczywiście u wydawcy na http://www.bard.pl/0,14659,oferta,categ ... 5-1989.htm
Premiera na Bard była już 19 grudnia:) Ale można było składać zamówienia już od 10 listopada. Cena w przedsprzedaży (do premiery) 119,90zł. Teraz 149,90zł.
Miałem trochę szczęścia do pewnych informacji (dostałem początkiem jesieni cynk, że w grudniu ma wyjść polska wersja) i zrezygnowałem z zakupu używanej gry w j.ang. na allegro za ponad 200zł, bo po tyle chodziły i to jedna za drugą!!!
Dlatego tym bardziej byłem w szoku, że będzie polska wersja w tak niskiej cenie!
Duże brawa dla BARD!!! Oby więcej takich akcji!!! Niech inni wydawcy biorą z nich przykład!!!

P.S.
Tutaj http://wydawnictwo.bard.pl/tag/twilight-struggle/ na bieżąco ukazywało się info o postępach w projektowaniu/tłumaczeniu wersji PL :)
Czy Zimna Wojna to gra czy dzieło sztuki ?
Awatar użytkownika
cinus80
Posty: 17
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:43
Lokalizacja: okolice Bielska i Cieszyna

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: cinus80 »

Myślę, że teraz to już wypisujesz głupoty... sam się pogrążasz ;)
Najpierw polegasz na obiektywnej (bądź co bądź sam tak stwierdzasz) ocenie osób powiązanych z wydawnictwem:
B pisze: Osoby powiązane z wydawnictwem publicznie oświadczyły, że karty z polskiego TS są mniej więcej na poziomie tych z dominiona - ufam, że nie kłamią i nie przedstawiają swojej gry w złym świetle.
...a potem piszesz, że polegasz na subiektywnej własnej ocenie:
B pisze: Wydanie 'obiektywne perfekt' zupełnie mnie nie interesuje, wystarczy mi wydanie perfekt dla mnie.
Kompletny brak logiki :D

...pozatym...
B pisze: Osoby powiązane z wydawnictwem publicznie oświadczyły, że karty z polskiego TS są mniej więcej na poziomie tych z dominiona - ufam, że nie kłamią i nie przedstawiają swojej gry w złym świetle.
Wg Ciebie osoby powiązane z wydawnictwem nie mogą kłamać, natomiast osoby, np. piszące na tym forum - już mogą i nie są godne tego, abyś na podstawie ich osądów wyciągał wnioski...
zresztą Ciebie i tak chyba nic nie przekona - znam takich ludzi :D
wybacz, że popełniłem mój ostatni post do Ciebie :lol:
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 329
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 149 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: olocop »

Lothrain pisze: Cwaniak z Ciebie. Pod choinkę Zimna Wojna, na urodziny sexy wdzianko, a na imieniny bilety na mecz otwarcia Euro :wink: I tak dwie pieczenie na jednym ogniu. Jak to można "przypadkiem" sobie prezenty robić :lol:
I żona nie powie, że be i żeby sprzedać, bo przecież prezent... tak się załatwia sprawy! ;) Bo w końcu gra ma walor edukacyjny, historia i takie inne sprawy...
Ale mam nadzieję, że ten błąd na planszy to pierwszy i ostatni znaleziony, bo gorzej jak trzeba będzie żonie mówić: "Tu jest napisane tak, ale to jest źle napisane, bo powinno być tak i wcale to nie ja sobie wymyślam i staram się nagiąć reguły, żeby z tobą wygrać, tylko w necie czytałem". :)
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: B »

Nie mam ochoty się tłumaczyć z moich preferencji konsumenckich, ale nie lubię jak mi ktoś zarzuca 'kompletny brak logiki', bo mu się nie chciało uważnie przeczytać tego, co napisałem. Tak więc ostatni raz:
Wg Ciebie osoby powiązane z wydawnictwem nie mogą kłamać, natomiast osoby, np. piszące na tym forum - już mogą i nie są godne tego, abyś na podstawie ich osądów wyciągał wnioski...
jeżeli ktoś z wydawnictwa otwarcie przyznaje, że karty w przygotowanej przez to wydawnictwo edycji są GORSZEJ JAKOŚCI od kart z angielskiego wydania deluxe, to ja mu wierzę, ponieważ nie ma on ŻADNEGO motywu by publicznie kłamać w ten sposób i strzelać sobie w stopę. Miałby za to motyw, aby napisać 'karty są genialne, najlepsze jakie widziałem w życiu' i takie stwierdzenia zawsze traktuję z dużą nieufnością.
Wiem, że mój gust i oczekiwania mogą się różnić od gustów i oczekiwań innych i z założenia nie ufam opiniom 'przypadkowych' (takich, których nie znam osobiście) forumowiczów. Czyli, jak to dramatycznie ująłeś - 'nie są godne tego, abym na podstawie ich osądów wyciągał wnioski'.
...a potem piszesz, że polegasz na subiektywnej własnej ocenie:
go figure
zresztą Ciebie i tak chyba nic nie przekona
nie wiem o czym tutaj piszesz, grę zamówiłem
znam takich ludzi
nie znasz mnie zupełnie i z Twojej krytyki mojego poprzedniego posta łatwo wywnioskować, że nawet nie rozumiesz
Awatar użytkownika
cinus80
Posty: 17
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:43
Lokalizacja: okolice Bielska i Cieszyna

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: cinus80 »

B pisze:grę zamówiłem
to się trzeba cieszyć! Wesołych Świąt! :D
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: dragon77 »

B pisze:Nie mam ochoty się tłumaczyć z moich preferencji konsumenckich, ale nie lubię jak mi ktoś zarzuca.......
Hej B ! Wyloozuj ! Jak Cię ktoś wkurzy to pomyśl sobie ile liter jest za Tobą w alfabecie !!! ;-)

Wesołych Świąt ! :D
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Vilk »

Przyjemne sztachnięcie świeżym drukiem...

Rzeczywiście ciężkie to. Plansza gruba i sugerująca przetrzymanie wielu rozgrywek. Karty odrobinę zbyt cienkie, ale tragedii nie ma. Po zakoszulkowaniu nic im nie grozi i wygodnie jest takimi operować. Arkusze z żetonami miejscami nie docięte do końca i trzeba uważać przy wypychaniu/wydzieraniu. Za to grube i wydrukowane bez przesunięć. Wkładka w pudełku niepraktyczna (zwłaszcza po zwiększeniu objętości talii wskutek zabezpieczenia kart) i nie da się jej usunąć, bo jest przyklejona na stałe.

Powyższe drobne niedogodności nie przesłaniają mojego zadowolenia z zakupu gry. Bardzo dobra jakość za świetną, najniższą w Polsce cenę przedsprzedaży :)

I jest nowe państwo - Bostwana :wink:
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Koshiash »

Karty i plansza nie są złe. W instrukcji jest sporo błędów.

Zastanawiam się natomiast, czy we wszystkich pudełkach żetony są tak marnej jakości: cienka, rozwarstwiająca się tektura*. Rozbierałem wczoraj wypraski i mimo maksymalnej ostrożności nie zdołałem uniknąć naderwania kilku niedociętych żetonów. Chwilę wcześniej wyciskałem solidne elementy z Gry o Tron, co jeszcze pogłębiło moją frustrację :? - naprawdę od długiego czasu (czyli od gier Encore) nie miałem w ręce tak słabych żetonów. Pomimo zalet, produkt uznaję za niepełnowartościowy.

*Vilk uznał, że żetony są grube - owszem, jednak wynika to z kiepskiego sprasowania tektury, a nie jej jakości. Dość zauważyć, że po wyjęciu żetonów zdołałem zrolować pozostałe arkusze, co w większości gier jest zwyczajnie niemożliwe.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: pan_satyros »

Koshiash pisze:W instrukcji jest sporo błędów.
Merytorycznych, czy innego rodzaju?
Koshiash pisze:Zastanawiam się natomiast, czy we wszystkich pudełkach żetony są tak marnej jakości: cienka, rozwarstwiająca się tektura*. Rozbierałem wczoraj wypraski i mimo maksymalnej ostrożności nie zdołałem uniknąć naderwania kilku niedociętych żetonów.
Ciesz się, że nie musiałeś wypychać Pupili Podziemi...

Dziś dojdzie moja sztuka, więc zapewne podzielę się wrażeniami.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Koshiash »

pan_satyros pisze:
Koshiash pisze:W instrukcji jest sporo błędów.
Merytorycznych, czy innego rodzaju?.
Mam na myśli błędy stylistyczno-edycyjne (m.in. brakujące literki i wyrazy). W kwestii poprawności merytorycznej się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
br3b
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2008, 19:52

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: br3b »

Są błędy (literówki?) w instrukcji? Możliwe. Gramatura kart - dyskusyjna, ok.

Od pierwszego jest forum; od drugiego koszulki - co nie zmienia faktu, że należy być wymagającym ;]

Imo - brawa dla Barda za wydanie [PL] i za, w moim odczuciu, bardzo przyzwoitą jakość tego wydania - w zestawieniu z ceną natomiast - miazga! Must have!

To teraz kolej na TI [PL] :twisted:
ODPOWIEDZ