51. Stan / 51st State (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: zedd »

Krushvarrok pisze:Niestety Toruń jeszcze nie dostał żetonów...Czyżby był aż tak daleko od Trójmiasta? :twisted:
To zależy od tego, kiedy mail został wysłany. Partii wysyłkowych było (i jeszcze pewnie będzie) kilka. Dwa razy Turuń poleciał: raz wczoraj, raz przedwczoraj, od Poczty Polskiej zależy już kiedy dotrze :)
Wladek pisze:Pytanie: mogę się zgłosić po żetony bezpośrednio do Portal'u czy pośrednictwo sklepu jest obowiązkowe?
Gry planszowe kupuję przez rabaty znajomych i nie chcę zadręczać ich dodatkowymi problemami.
Może być do Portalu, on i tak zleci tą wysyłkę nam, więc po prawdzie lepiej odrazu pisać na hubert@rebel.pl, aby uniknąć ewentualnego przestoju komunikacyjnego.
kochamkinie
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2010, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: kochamkinie »

Z innej beczki: czy w polskim wydaniu znajduje sie takze angielska instrukcja? Wiem ze mozna ja sciaganc z bgg, ale interesuje mnie czy w pudelku jest ladnie wydrukowana?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

kochamkinie pisze:Z innej beczki: czy w polskim wydaniu znajduje sie takze angielska instrukcja? Wiem ze mozna ja sciaganc z bgg, ale interesuje mnie czy w pudelku jest ladnie wydrukowana?
Nie.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: JAskier »

Krushvarrok pisze:Niestety Toruń jeszcze nie dostał żetonów...Czyżby był aż tak daleko od Trójmiasta? :twisted:
Przeciwnie, Toruń już ma żetony :)
Krushvarrok
Posty: 29
Rejestracja: 10 lis 2010, 10:47
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Krushvarrok »

Owszem,moja część Torunia też dostała już dziś żetony :D
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Andy »

Potwierdzam odbiór żetonów.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Na stronie Portalu opublikowaliśmy wariant solo oraz konkurs dla miłośników gry.
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

trzewik pisze:Na stronie Portalu opublikowaliśmy wariant solo oraz konkurs dla miłośników gry.
Bardzo fajnie się tak gra! o wiele lepiej niż granie "za dwóch" :D

Właśnie skończyłem moją pierwszą rozgrywkę z wynikiem 49PZ dla kupców trochę słabo ;)
btw. Dobry pomysł z konkursem żeby wszyscy testowali tryb solo hehe.

EDIT! Zdobyłem 111PZ Appalaszkami
Nie chce mi się tylko dokładnie opisywać jak to zrobiłem....ale może warto bo może to być konkursowy wynik :P

http://img132.imageshack.us/img132/2939/28012011.jpg
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: knidyjczyk »

Roballo pisze: EDIT! Zdobyłem 111PZ Appalaszkami
opisz opisz :)
szok. dwie gry i wyniki po 40+ (kupcy i mutanci). na razie nie mam wizji zdobycia 100+
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Veridiana »

Oj dobrze, że jest wersja solo i jakiś punkt odniesienia, bo trudno było mi znaleźć współgraczy.
już za mną pierwsza rozgrywka, o wyniku nie wspomnę... gdyby urwać 100 z konkursowego celu to może... :lol:

ale się wyrobię. wariant mi się podoba, tylko opisy zmiany działania kart chyba niepełne. rozumiem, na przykład, że koszary (?), które działaja jak Złodziejska Karawana zmieniają działanie w taki sam spobób?
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

knidyjczyk pisze:
Roballo pisze: EDIT! Zdobyłem 111PZ Appalaszkami
opisz opisz :)
już za późno :D chwile po napisaniu posta już nie wiedziałem co było w pierwszej rundzie. Wychodzi na to że trzeba nagrywać swoje partie :P
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Veridiana »

Jak Wy trzaskacie te punkty? może ja jednak jakoś źle gram? ;)

A czy w konkursie uczciwie "wypatrujemy" czy można sobie karty świadomie dobierać, by szukać optymalnych układów?
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

Veridiana pisze:Jak Wy trzaskacie te punkty? może ja jednak jakoś źle gram? ;)

A czy w konkursie uczciwie "wypatrujemy" czy można sobie karty świadomie dobierać, by szukać optymalnych układów?
Ja grałem tak:

Pierwszy dociąg biorę dwie karty, wybieram sobie jedną drugą odrzucam.

Drugi dociąg biorę dwie karty, wybieram sobie jedną drugą odrzucam.

Trzeci dociąg biorę tylko i wyłącznie jedną kartę.

Myślę że takie granie nie nagina reguł które zapodał Portal a i właśnie symuluję bardziej "wypatrywanie" z gry multi. Poza tym polecam dodać PUB i tym podobne karty jako lokację :D
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Krushvarrok
Posty: 29
Rejestracja: 10 lis 2010, 10:47
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Krushvarrok »

Federacja Apallachów i 92 PZ...,ale to dopiero pierwsza rozgrywka :twisted: .Nie powiem,ta gra uczy główkować..Teraz zamiast myśleć o sesji planuję najbardziej punktożerne komba....i ode mnie taka mała rada: Mr President + karty o typie "pionki" = rulezzz!

Wyścig wyścigiem,ale proponuję pisać ciekawsze kombinacje,wariant solo z pewnością rozwinie skilla wielu graczy :),np mojego.

Edit: W ogóle Mr President rządzi!!Powinien być zbanowany... :wink:
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

Krushvarrok pisze:Federacja Apallachów i 92 PZ...,ale to dopiero pierwsza rozgrywka :twisted: .Nie powiem,ta gra uczy główkować..Teraz zamiast myśleć o sesji planuję najbardziej punktożerne komba....i ode mnie taka mała rada: Mr President + karty o typie "pionki" = rulezzz!

Wyścig wyścigiem,ale proponuję pisać ciekawsze kombinacje,wariant solo z pewnością rozwinie skilla wielu graczy :),np mojego.

Edit: W ogóle Mr President rządzi!!Powinien być zbanowany... :wink:
identycznym kombo osiągnąłem 111PZ czyli wiadomo która nacją kręci konkursowy ;D
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: sheva »

Mutki rządzą w wariancie jednoosobowym :) Karty wolno układać bo to i tak nie do sprawdzenia czy tak wychodzi czy nie :) nie da się zresztą zrobić 125 punktów bez układania decku :) mój rekord bez układania to ponad 50 punktów (szczęśliwie się karty układały) a z układaniem nie powiem bo mi nie wolno :P
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

sheva pisze:Mutki rządzą w wariancie jednoosobowym :) Karty wolno układać bo to i tak nie do sprawdzenia czy tak wychodzi czy nie :) nie da się zresztą zrobić 125 punktów bez układania decku :) mój rekord bez układania to ponad 50 punktów (szczęśliwie się karty układały) a z układaniem nie powiem bo mi nie wolno :P
No Ja jakoś bez układania zrobiłem 111 więc jestem pewien że i 125 też się da. Zresztą co to za przyjemność z układaniem kart? :P
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: sheva »

chciałbym log zobaczyć bo 111 punkciorów na farcie w 6 rundach podziwiam!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Krushvarrok
Posty: 29
Rejestracja: 10 lis 2010, 10:47
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Krushvarrok »

Cóż..moja druga partia i równe 100 PZ...nie wiem jak przebić się dalej.Ważne jest to,że jest postęp. :)

Aha-grałem Mutantami więc nie tylko Federacja ma te kosmiczne możliwości..
Rada: Grając Mutantami w pierwszym ruchu wystawiłem Baby Swift(trzy karty na rękę),w drugim od razu wymieniłem ją na innego lidera(Junky Joe bodajże-miałem broń jako surowiec,który daje ta frakcja).Ten trik pozwala na szybkie wsycenie dodatkowych kart na początku. :D
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

Mogę z radością przyznać, że testowałem wariant jednoosobowy, za co dziekuję Panu Ignacemu.

125 pkt uważam za wynik bardzo niski. Mój rekord to:

48 pkt przy Handlarzach (dobierane karty losowe)
129 pkt przy Handlarzach (karty dobierane)
151 pkt przy Mutantach (karty dobierane).

Najlepsze jest uczucie jak trzeba szukać kartki, żeby zapisywać zdobyte VP bo żetonów brakło:P Osobiście uważam wariant jednoosobowy za najlepszy.
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

No dobra, raz się żyje. Cysorz, to jest ja, ogłaszam konkurencyjny konkurs:P

Kto pobije mój rekord punktowy (150 pkt) otrzyma też mały upominek ode mnie. Mam trochę mniejsze możliwości finansowe niż Wydawnictwo Portal ale jakiś drobiazg na pewno się znajdzie. Więc zapraszam do testów.

Regulamin ten sam oczywiście (opis całej rozgrywki), nie potrzeba przesyłać go osobno do mnie, wystarczy na adres portalu.
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

zaraz pojawi się ktoś kto nabił już 200PZ i tak będzie ciągle aa :D w takim razie trzeba trenować!!

również uważam że wariant jedno osobowy jest super!
W moim wypadku gra przeżywa drugą młodość, dawno nie miałem z kim grac ponieważ wszystkim znajomym już tak obrzydła hahaha :D
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Veridiana »

Próbowałam zagrać z układaniem kart, ale kompletnie mnie to nie bawi. wymyślanie, które karta powinna teraz najlepiej się wpasować jest męczące, tym bardziej, jeśli jeszcze nie zna się talii na wylot.
tak więc konkursu na pewno nie wygram ;)

Ale jestem happy, bo wedle standardowych reguł losowego dobierania ugrałam 62pkt. Nowym Jorkiem.

Pytanie, bo nie chce mi się przekopywać przez wątek o zasadach... czy można zabudowywać kartę tą samą kartą? Np. Cięzki Sprzęt Ciężkim Sprzętem? bo grałam, że nie można, ale nie wiem.
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Można.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Veridiana »

A może by ranking rozpisać? Według oficjalnych reguł trybu solo (czyli zupełnie poza optymalizującymi talię zmaganiami konkursowymi), kto aktualnie ugrał najwięcej punktów daną frakcją?
Oczywiście ranking działałby czysto informacyjnie, jako punkt odniesienia, a nie jako wyścig, i wyniki podawalibyśmy po prostu uczciwie :D

taka luźna myśl...
ODPOWIEDZ