Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: UncleLion »

próbuje przebić się przez wątek ale w tej ilości dyskusji na temat ilości core setów i dodatków dla kogoś kto nie grał w żadne karcianki poza dominionem to dość ciężka lektura.
w związku z tym: czy do gry nie turniejowej dla czystej przyjemności jako grę którą wykłada się na stół i można grać z żoną, bratem, siostrą itd. i prowadzi się potyczkę 1 na 1 zestaw podstawowy daje możliwość grania więcej niż kilka razy? ewentualnie jaki dodatek jest sensowny dla urozmaicenia rozgrywki (ale żeby nie pociągał on za sobą konieczności kupowania kilku następnych)?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 105 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Ink »

UncleLion pisze:w związku z tym: czy do gry nie turniejowej dla czystej przyjemności jako grę którą wykłada się na stół i można grać z żoną, bratem, siostrą itd. i prowadzi się potyczkę 1 na 1 zestaw podstawowy daje możliwość grania więcej niż kilka razy?
Jak najbardziej tak.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Mordeczka »

UncleLion pisze:czy do gry nie turniejowej dla czystej przyjemności [...] zestaw podstawowy daje możliwość grania więcej niż kilka razy? ewentualnie jaki dodatek jest sensowny dla urozmaicenia rozgrywki...?
Sam przez długi czas grałem z rodziną mając tylko podstawkę, więc mogę potwierdzić, że starczy na długo. Z dodatków to proponowałbym Szturm, wprowadza dwie nowe "rasy" i ich stolice. Później możesz dokupić dwa dodatki z cyklu Wrogów - jeden wzmacniający głównie elfy (Kuźnia Ciszy) i drugi wzmacniający głównie imperium i chaos (Zguba Derricksburga), bo te rasy trochę kuleją w podstawce :?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Odi »

Podstawka daje naprawdę sporo radochy sama w sobie. Jeśli się wam spodoba, to wtedy naturalnym przedłużeniem tego trendu jest zakup Szturmu na Ulthuan (dwie kolejne rasy + po 5 kart dla każdej z ras podstawowych).

I jeśli ewentualnie chcielibyście kupić jakieś kolejne dodatki, to raczej proponowałbym Marsz Nieumarłych zamiast battlepacków. Raz, że marsz dodaje fajne karty dla każdej z istniejących ras, a dwa - wprowadza dwie rasy neutralne, które można łączyć z podstawowymi (jaszczuroludzi i nieumarłych).

Ale podstawka z Ulthuanem starczą Wam na wiele rozgrywek :)
Jampel
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2010, 23:18

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Jampel »

Witam niemam sily przebijac sie przez 40 stron dyskusji:mrgreen: a powaznie zastanawiam sie nad zakupem W:I. Niestety polskie tlumaczenie mnie drazni i zdecydowanie wole wersje eng. Jezeli chodzi o "genialny" :? pomysl Galakty o niedopuszczaniu najnowszego dodatku w danej chwili do turniejow w innej wersji niz pl to jakos przeboleje ale niemoge nigdzie znalezc info na temat wydawania w naszym pieknym kraju tej gry w obu wersjach jezykowych. Stad moje pytanie czy niebedzie zadnych problemow z dostepem do kart eng czy tez moze galakta dostala jakas wylacznosc i bede zmuszony kupic pl albo sprowadzac karty z zachramanicy ?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: pan_satyros »

Jampel pisze:Witam niemam sily przebijac sie przez 40 stron dyskusji:mrgreen: a powaznie zastanawiam sie nad zakupem W:I. Niestety polskie tlumaczenie mnie drazni i zdecydowanie wole wersje eng. Jezeli chodzi o "genialny" :? pomysl Galakty o niedopuszczaniu najnowszego dodatku w danej chwili do turniejow w innej wersji niz pl to jakos przeboleje ale niemoge nigdzie znalezc info na temat wydawania w naszym pieknym kraju tej gry w obu wersjach jezykowych. Stad moje pytanie czy niebedzie zadnych problemow z dostepem do kart eng czy tez moze galakta dostala jakas wylacznosc i bede zmuszony kupic pl albo sprowadzac karty z zachramanicy ?
Proponuję zajrzeć do jakiegokolwiek sklepu internetowego, od choćby takiego mało znanego na R...
Jampel
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2010, 23:18

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Jampel »

pan_satyros pisze:
Jampel pisze:Witam niemam sily przebijac sie przez 40 stron dyskusji:mrgreen: a powaznie zastanawiam sie nad zakupem W:I. Niestety polskie tlumaczenie mnie drazni i zdecydowanie wole wersje eng. Jezeli chodzi o "genialny" :? pomysl Galakty o niedopuszczaniu najnowszego dodatku w danej chwili do turniejow w innej wersji niz pl to jakos przeboleje ale niemoge nigdzie znalezc info na temat wydawania w naszym pieknym kraju tej gry w obu wersjach jezykowych. Stad moje pytanie czy niebedzie zadnych problemow z dostepem do kart eng czy tez moze galakta dostala jakas wylacznosc i bede zmuszony kupic pl albo sprowadzac karty z zachramanicy ?
Proponuję zajrzeć do jakiegokolwiek sklepu internetowego, od choćby takiego mało znanego na R...

Zawartosc sklepow zarowno lokalnych jak i internetowych znam ale pytanie brzmialo czy w przyszlosci ( 3 cykl itd) niebedzie problemu bo galakta ma/dostanie wylacznosc czy cos ?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: BartP »

Sklepy będą zapewne sprowadzać, więc najpewniej będą dostępne obie wersje - polska od Galakty i angielska bezpośrednio od FFG.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Angielska wersja miala juz dodruki i nic nie wskazuje, by popularnosc Inwazji miala spadac. Galakta bez trudu zapapie sie na dodruk polskich podstawek, ktore tez znikaja ze sklepow hurtowo. To jest samonapedzajaca sie fabryka piniedzy :) i mozemy byc spokojni o dostepnosc kart.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: pan_satyros »

info FFG

Warhammer: Invasion - The Chaos Moon

On the eve of Moorslieb’s rising, the orcs assault the dwarfen holds in force. Can a grizzled champion and his warriors hold them back until aid arrives?

The Chaos Moon is the second Battle Pack installment of The Morrslieb Cycle! This 60 card pack contains 20 different never-before-seen cards designed to augment existing decks and add variety to the Warhammer: Invasion metagame. For more on this exciting new series and the design direction it has in store, read The Chaos Moon is Rising, an article that includes developer James Hata’s introduction to the series!

In The Chaos Moon, the Dwarf brewer Josef Bugman brings his legendary ale to the hold, while the High Elves deliver the wrath of the massive Moon Dragon and the Empire’s wizards control the very forces of nature. Meanwhile, Papa Nurgle inflicts a horrific new disease upon the Old World, frenzying Witch Elves bathe themselves in blood, and the Orcs bash everything in sight! And all the while, the enigmatic Wood Elves watch from the forests...

CONTAINS CARDS 21-40 of “THE MORRSLIEB CYCLE.”

This is not a stand-alone deck. A Warhammer: Invasion The Card Game core set is required to play.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Kilka karty z nowego cyklu już znamy, między innymi neutralne wsparcie pozwalające stawiać dwa rozwinięcia z ręki na turę. W ogóle zapowiadają intensywne granie rozwinięciami, które i bez tego są bardzo istotnym elementem WHI. Mam nadzieję, że ciemna strona dostanie więcej kart mogących je efektywnie wykorzystać.
+ (BGG)
Bloodleaf
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2010, 09:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Bloodleaf »

Mam pytanie o WHI czy dodatki można łączyć w dowolny sposób ze sobą tzn np. karty z 2 części wrogów 1 części spaczenia + podstawka itd itp ? czy tez obowiązują tutaj jakieś zasady?

Które dodatki najlepiej dokupić do podstawki jako pierwsze? ( tylko te po polsku )


Zapewne gdzieś już były odpowiedzi na te pytania, przepraszam ale w przedświątecznym szale nie mam po prostu siły przebijać się przez 40 stron.

Z góry dziekuje
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Odi »

Do samej podstawki?

Ja bym radził kupić Ulthuan (musowo) i Marsz Potępionych (każda frakcja dostaje po 5 bardzo przydatnych kart, a dodatkowo mamy możliwość złożenia talii z nekromantancją i dzikością). W dalszej kolejności battlepacki z cyklu wrogów.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Bloodleaf pisze:Mam pytanie o WHI czy dodatki można łączyć w dowolny sposób ze sobą tzn np. karty z 2 części wrogów 1 części spaczenia + podstawka itd itp ? czy tez obowiązują tutaj jakieś zasady?

Które dodatki najlepiej dokupić do podstawki jako pierwsze? ( tylko te po polsku )
Wszystkie są po polsku. :)

Możliwe, że Szturm na Ulthuan warto kupić jako pierwszy dodatek, bo inaczej będziesz dostawał w battlepackach elfickie karty, z którymi nie bardzo będziesz miał co zrobić. Ale poza tym dodatki możesz kupować w takich ilościach i w takiej kolejności, w jakiej ci się spodoba. Nie ma między nimi żadnych zależności.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: BartP »

I możesz mieszać karty, jak ci się żywnie podoba. Z zastrzeżeniem, że w jednej talii nie mogą być zarówno te ze zniszczenia i z porządku równocześnie, ale tobie raczej chodziło o ogólne mieszanie z dodatków.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szymuss »

Odi pisze:Do samej podstawki?

Ja bym radził kupić Ulthuan (musowo) i Marsz Potępionych (każda frakcja dostaje po 5 bardzo przydatnych kart, a dodatkowo mamy możliwość złożenia talii z nekromantancją i dzikością). W dalszej kolejności battlepacki z cyklu wrogów.

A nie nekromancja :D ? Ja tez chce na swieta dostac szturm( mam tylko podstawke) i potem chyba marsz potepionych ,albo pierwszy battelpack z cylku wrogow bym polecal jezeli chce sie wzmocnic szczegolnie chaos.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Odi »

szymuss pisze:
Odi pisze:mamy możliwość złożenia talii z nekromantancją

A nie nekromancja :D ?
W tym nowatorskim słowie zawierają się dwa rzeczowniki naraz: 'nekromanta' i 'nekromancja' :twisted:
Bloodleaf
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2010, 09:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Bloodleaf »

Dziękuję za odpowiedzi, wiem już co zrobić, nawet z nekromantacją sobie poradziłem ;)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2458
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 565 times
Been thanked: 275 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Markus »

w dużej ilości sklepów polska podstawka warhammera inwazja jest niedostępna, wyprzedana przed świętami czy polska edycja skończyła się?
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: surmik »

Chyba skonczył się nakład, dodruk ma być na początku stycznia.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

Bleeding Sun już w Bardzie!

Karty są po prostu genialne! Kilka must haveów w wielu deckach i to x3. Z resztą sprawdźcie sami: http://war.dbler.com/?view=dS&tS=&exP=4 ... =0&whaaag=
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

Mam prośbę.

Jeżeli ktoś ma możliwość (ja do wieczora jestem w pracy a muszę to wiedzieć) zmierzyć szerokość karty do WHI to bym był bardzo wdzięczny.

Chodzi mi o prawdziwe, realne zmierzenie karty i podanie tego w milimetrach.

z góry wielkie dzięki!
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Angielski Core Set, dokładnie Shrine to Taal ma 64 mm :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: farmer »

(polska wersja)
Szerokość: 63 mm,
długość: 88,5 mm.

Idealnie pasują koszulki MAYDAY GAMES w rozmiarze Card Game (2,5'' x 3,5 '')

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

Dzięki za tutaj + za PW :D

Dziwne jest to, że są takie różnice, ale fakt, że ja już sam widziałem u siebie różnice w wysokości kart do WHI ...

Myślę, nad dziwnymi japońskimi koszulkami (uparłem się na kolory do każdej frakcji). Niestety brązowe koszulki to nie taki prosty deal. Japońce są trochę węższe niż standardowe koszulki (choć odrobinę szersze od koszulek które sam dla siebie produkuje FFG). Lekko się zamieszałem z tym. Przy okazji są dość drogie, więc nie bardzo chcę ryzykowac, ale chyba jednak to zrobię :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ