[Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

[Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

Serdecznie zapraszam na piątą już edycję Wrocławskiego Konwenty Gier i Fantastyki "CoolKon". Impreza ta odbędzie się w dniach 4-6 marca 2011 w szkole przy ulicy Kamiennej 99/101 - budynku znajdującym się kilka przecznic od Dworca Głównego PKP (miejsce odbywania się imprezy nie uległo zmianie w stosunku do roku ubiegłwgo).

Więcej informacji na temat imprezy będzie można poznać już wkrótce. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia teaserowego plakatu konwentu na stronie http://www.coolkon.pl (zdradzający już estetykę piątej edycji) oraz na nasz profil facebooku http://www.facebook.com/CoolKon - gdzie znaleźć można sporo ciekawych informacji i nowinek.

Obrazek
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

No i stało się - ruszyła oficjalna strona konwentu CoolKon.

Na niej informacje dotyczące kosztów konwentu (pełna wejściówka - bez zmian - 35 zł za 3 dni, dniówki - za zaledwie 10 zł), miejsca odbywania się i dojazdu do niego, zasad współpracy z twórcami programu i innych rzeczach, jakie mogą się Wam przydać (np. regulaminie).

Bez przedłużania - zapraszam więc na: www.coolkon.pl
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

W naszej Gralni znaleźć będzie można sporo interesującego sprzętu elektronicznego służącego do multimedialnej rozrywki! Będą to komputery, konsole i to nie byle jakie: Commodore 64, Atari 2600, Super Nintendo i wiele innych. Dla porównania postaramy się również, o nieco nowsze modele (współczesne konsole i komputery).

Na początek prezentujemy - C64:
http://www.coolkon.pl/5ed/gralnia-commodore-64/
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: veljarek »

Widzę pewne podobieństwa log.
Obrazek
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

Podobieństwo na poziomie: smok w kółku :) Wow.

Wiem, że na tym forum sporo ludzi straaaaasznie nie lubi, jak się piszę o czymkolwiek innym niż planszówki, ale... np. na Commodore 64 była super implementacja Monpoly po polsku napisane całkowicie w BASICu. Oj ile ja się w to nagrałem :) Nawet nie będę wspominał o genialnych 'statkach'.

Następnym razem napiszę więc coś wyłącznie planszówkowego.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: macike »

borg pisze:Na niej informacje dotyczące kosztów konwentu (pełna wejściówka - bez zmian - 35 zł za 3 dni, dniówki - za zaledwie 10 zł)
W porównaniu do opłat za wjazd na imprezy planszówkowe to jednak sporo. Fakt oferujecie więcej "dodatkowych atrakcji", ale...

Nocleg na karimacie (w pakiecie) niekoniecznie to atrakcja nie dla wszystkich... :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

Dniówki mamy za jedyne 10 zł - to taki ukłon w stronę ludzi, którzy nie koniecznie chcą spać na imprezie, czy też chcą na nią wpaść i zobaczyć, na czym właściwie taki konwent polega. W końcu planszówki stanowią tylko jeden (choć ważny) z zazwyczaj sporej ilości bloków programowych - można sprawdzić, co tam się jeszcze na świecie dzieje. Dyszka za cały dzionek, to chyba już nie tak dużo - szczególnie w sobotę - gdzie można siedzieć od rana do północy i zwiedzać imprezę :)

PS.
Miałem planszówkowo - ale to się nie liczy, bo w dyskusji :P
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: macike »

borg pisze:Dyszka za cały dzionek, to chyba już nie tak dużo - szczególnie w sobotę - gdzie można siedzieć od rana do północy i zwiedzać imprezę :)
Ja wiem, ja rozpieszczony jestem. Weekend na Pionku 3 zł, Gratislavia i festiwal w Brzegu "po gratisie". Żeby 5 osób przy stole posadzić, leci 50.

Nie będąc fanem innych atrakcji traktuję cenę jako zaporową.

PS
Nie piszę, aby wylewać swoje żale, czy mieć pretensje. Po prostu dzielę się informacją z organizatorem.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

Pewnie jako fan gier planszowych, masz te które najbardziej lubisz i sporo innych już w domu. Możesz tam grać w nie za darmo, ba nawet kolegów sprosić i zagrać se za free. Możesz też iść na spotkanie klubu i se pograć. To oczywiste. Tak samo może powiedzieć każdy fan każdego rodzaju gier/hobby i tak samo (jak Ty) będzie mieć racje.

Tylko w konwentach nie o to chodzi.

W konwentach chodzi o pokazywanie różnych fajnych rzeczy - różnym ludziom. Konwenty to tygiel pomysłów i interdyscyplinarne spotkanie różnych - choć podobnych w źródłach form rozrywki. Jeśli taka forma spotkania towarzyskiego Ci nie odpowiada - to luz, przecież nie musi.

PS.
Tylko proszę... 10 zł ceną zaporową za cokolwiek? Jakoś nie potrafię sobie tego fizycznie wyobrazić :)
PPS.
Jesteś z Wrocka? Na Pionka do Gliwic pojechać za prawie 60 zł (PKP) to tanio, na lokalny kon za 10 za dzień, to drogo :D
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: Browarion »

borg pisze:PS.
Tylko proszę... 10 zł ceną zaporową za cokolwiek? Jakoś nie potrafię sobie tego fizycznie wyobrazić :)
PPS.
Jesteś z Wrocka? Na Pionka do Gliwic pojechać za prawie 60 zł (PKP) to tanio, na lokalny kon za 10 za dzień, to drogo :D
BRY
Borg - nie odnoś tego do Pionka czy Gralicji bo to inna kwestia. Zamiast jechać na Kanary możesz tez zawsze podjechać do schroniska na Ślęże i też mieć urlop... ;)

Macike odnosi się do konwentów planszówkowych za 3 pln za dwa dni (dla przykładu wspomniane przeze mnie powyżej) czy Gratislavię która jest zupełnie bezpłatna bo finansowanie bierzemy z innych źródeł :)


pozdro
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

Nie odniosłem do imprez tego typu, tylko się odniosłem do odniesienia do imprez tego typu :P

PS.
Żeby było planszówkowo - narazie exclusive tylko na tym forum - na CoolKonie, tak jak rok temu, gościć będziemy Games Room pełen gier (sporo ponad 100) dzięki uprzejmości sklepu i wypożyczalni Planszoweczka.pl. Games Room będzie umiejscowiony w największym pomieszczeniu konwentu - na sali gimnastycznej.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: macike »

Borg, przyjmujesz założenie, że nie mam pojęcia, co to konwent. Możesz wierzyć albo nie, ale kilka konwentów [i nie mówię o imprezach plaszówkowych] we Wrocq organizowałem.

Przypomnę swojego PSa - nie atakuję Cię, nie krytykuję Coolkonu, nie twierdzę, że cena jest za wysoka. Nie staram się być obiektywny. Wręcz przeciwnie po prostu wyrażam swoją opinię.

Zrób krok do tyłu, zmień perspektywę. Jako organizator imprezy, którą chcesz zainteresować planszówkowiczów, popatrz na mnie, jak na potencjalnego uczestnika. Posłuchaj, co mówię. A mówię, że dla mnie koszt wjazdu na imprezę weekendową jest co najmniej o rząd większy od tego, do czego jestem przyzwyczajony.

Tak, jak wybieramy się na Pionek, to budżet wyjazdu przekracza 200. Przy czym koszt wejściówek to 6 zł (o tym, że w tej cenie dostaję kawę/herbatę/napoje nie wspominam). Na lokalną imprezę wchodzę za darmo.

Dla mnie atrakcje konwentowe [obecnie] nie mają żadnej wartości. Nie widzę uzasadnienia, by za nie płacić.

Cieszę się, z każdej lokalnej inicjatywy. Cieszę się, że jest Coolkon. Chętnie bym się na niego wybrał rezygnując z wszelkich atrakcji poza możliwością pogrania w planszówki, ale nie przy tak zaporowych cenach.
Może ja jestem dziwny, a może takich jak ja jest więcej... nie wiem [choć niejednokrotnie skłaniam się ku pierwszemu ;)].

Masz wiedzę, możesz z niej zrobić użytek.

PS
Planszoweczka.pl pewnie też by się ucieszyła mając więcej planszówkowiczów.

PS2
Czyżby sala gimanastyczna była w gestii planszoweczka.pl? :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: veljarek »

borg pisze:Podobieństwo na poziomie: smok w kółku :) Wow. .
Skoro to przeróbka to Wow. Niemniej podobieństwo jest i to dość oczywiste.
borg pisze: ..na Commodore 64 była super implementacja Monpoly po polsku napisane całkowicie w BASICu. Oj ile ja się w to nagrałem :) Nawet nie będę wspominał o genialnych 'statkach'.
A to niby czego się tyczy ????
Ja odniosłem się do logo "Mortal... " znaczy się "CoolKon"
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

Jaki CoolKon jest - każdy widzi. Więc jeśli się komuś z czymś logo kojarzy, czy też uważa, że impreza jest za droga, bo wszystko co nie jest planszówkami na niej jest bezwartościowe - no cóż musimy jakoś z tym żyć.

Sala gimnastyczna jest w gestii organizatorów konwentu - ale tak spora część miejsca na niej przypadnie na games room planszówkowy.

I info do ogółu:

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy programowej z naszym konwentem, czyli zgłaszania się osób lub organizacji do poprowadzenia punktów programu. O tym jakiego rodzaju tematyki poszukujemy, możecie przeczytać na tej podstronie - pamiętajcie jednak, że to tylko sugestie - jeśli macie swoje pomysły, nie bójcie się ich nam przedstawić. Program można zgłaszać za pomocą formularza na stronie lub mailowo, pod adres program@coolkon.pl . Oczywiście - prowadzący punkty otrzymają zniżkę lub zwolnienie z opłaty za wejściówkę na konwent.
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: [Wrocław] CoolKon 5 - 4-6 Marca 2011

Post autor: borg »

Dziś mam dla Was dwie informacje: dobrą i lepszą.

Pierwsza - dobra to ta, że mamy dla Was nowy sprzęt do retro Gralni - Amigę 500. Jak zwykle można zobaczyć sobie filmiki z naszym sprzętem (prezentacją jego i gier): http://www.coolkon.pl/5ed/gralnia-amiga-500/

Druga - lepsza to ta, że gościć będzie u nas Wydawnictwo Portal ze swoim blokiem programowym. Podczas trzech dni trwania konwentu zafunduje nam ono prelekcje i prezentacje wydawanych gier, konkursy, turnieje, zabawy, a także inne nie związane bezpośrednio z produktami atrakcje: http://www.coolkon.pl/5ed/wydawnictwo-p ... coolkonie/
ODPOWIEDZ