120 sposobów na umysłowego “kopa”

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

120 sposobów na umysłowego “kopa”

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: 120 sposobów na umysłowego “kopa”

Post autor: MichalStajszczak »

Strasznie chaotyczna ta lista. Niektóre punkty w znacznym stopniu się powielają (np. 1 i 17, inna sprawa, że to, obok oczywiście punktu 40, najbardziej uzasadnione propozycje)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: 120 sposobów na umysłowego “kopa”

Post autor: garg »

MichalStajszczak pisze:Strasznie chaotyczna ta lista. Niektóre punkty w znacznym stopniu się powielają (np. 1 i 17, inna sprawa, że to, obok oczywiście punktu 40, najbardziej uzasadnione propozycje)
Masz rację w obydwu sprawach. Chaotyczność i rozrzut propozycji przypominają mi poradniki z księgarni na Dworcu Centralnym. Z drugiej strony jest w tych propozycjach (nie tylko tych wspomnianych przez Ciebie) wiele prawdy, także w świetle różnych badań nad funkcjonowaniem ludzkiego mózgu.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: 120 sposobów na umysłowego “kopa”

Post autor: MichalStajszczak »

Zapewne autor założył sobie, że tych sposobów ma być właśnie 120 i wpisywał, co mu przyszło do głowy, aż lista była pełna.
Co do pokrywania się punktu 1 i 17, to winę ponosi tłumacz. Sprawdziłem w oryginale, że autorowi chodziło jednak o nieco różniące się kwestie, a związane z nimi linki prowadzą do różnych stron
ODPOWIEDZ