Festyn

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Festyn

Post autor: mbork »

Hej!

Brałem dzisiaj udział w festynie, robionym do spółki przez moją parafię i pobliską szkołę, podczas którego zbieraliśmy kasę na szkolne obiady dla ubogich dzieci.

Miałem małe stoisko z planszówkami. :)

Wziąłem: Żółwiki, Carcassonne, Snow Tails.

Żółwiki okazały się hitem (większość uczestników to byli rodzice z dziećmi w wieku "podstawówkowym"), Carcassonne (też się sprawdziło, choć dzieciaki grały bez farmerów - to chyba była rozsądna decyzja, bo większość pierwszy raz widziała na oczy coś innego niż Grzybobrania/Chińczyki/warcaby etc.). Snow Tails było spudłowane - rozłożyłem tor, wyglądał efektownie, i trzech chłopaczków po 5-6 lat koniecznie chciało zagrać właśnie w tę grę... Powziąłem szybką decyzję zakatrupienia subtelnej mechaniki opartej na kartach - miałem przy sobie kostkę i zrobiliśmy z tego roll & move :lol: - ale malcy byli bardzo zadowoleni!

Podsumowując: fajnie wyszło, dzieciakom się bardzo podobało. Za rok powtórka :) .
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Festyn

Post autor: WRS »

Gratulacje!
Fajnie, że kolejne osoby - wiele osób! - zapoznały się, czy tylko widziały, że można się dobrze bawić planszówkami!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Festyn

Post autor: Nataniel »

Na tego typu imprezach dla mnie największym problemem są właśnie dzieciaki w wieku do 10 lat, które wyciągną jakąś skomplikowaną grę i koniecznie chcą w nią zagrać - ewentualnie ich rodzice. Tłumaczenie, że to raczej gra nie dla nich nic nie daje - a kompletnie ma szans wytłumaczyć im mechaniki, w ich oczach nie ma ani cienia zrozumienia. Generalnie zawsze staram się brać ze sobą Wyprawę - dobra, prosta gra dla dzieciaków. Nie cierpię upraszczania mechaniki, aby dzieci mogły sobie pograć.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Festyn

Post autor: mbork »

Właśnie - teraz już wiem, że ST to był błąd, ale przynajmniej mam doświadczenie przed następnym razem.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Festyn

Post autor: TomuSS »

Bardzo fajnie, że coś takiego jest organizowane.
Potem dzieciaki wyrosną na takich planszomaniaków :)
ODPOWIEDZ