Złomowisko

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
wojtekgig92
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2010, 08:39

Złomowisko

Post autor: wojtekgig92 »

Jestem tu nowy wiec wypadałoby się przedstawić. Mam na imię Wojtek i już od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł zrobienia fajnej, lekkiej karcianki.
Moje doświadczenie z grami jest małe, ale potrudziłem się i coś wykombinowałem. Niestety moja gra jest trochę schematyczna i za mało rozbudowana. Podstawa jest moim zdaniem ok ale potrzebuję waszej pomocy i propozycji jak dodać miodu :D

Oto instrukcja
ZŁOMOWISKO
Bądź pierwszy i wygrzeb ze złomu potrzebne części by zbudować swoje dzieło- niestrudzonego robota ;)
2-4 graczy
Zawartość pudełka
- 10 kart każdego surowca (energia, komputer i część mechaniczna)
- 5 kompletów „kart gracza” (4 projekty, 2 niszczarki i koparka)
- 4 karty robotów
Przygotowanie do rozgrywki
Do talii wtasowuje się odpowiednio;
2 graczy (3 komplety kart), 3 graczy ( 4 komplety kart), 4 graczy ( 5 kompletów kart)
Każdy z graczy otrzymuje 3 karty (4 maksymalna ilość),a także kartę robota którego będzie konstruował(nie pokazuje innym gracza i kładzie zakrytą przed sobą).
Rozgrywka

DOBRANIE KART (bez pierwszej tury)
Gracz dobiera do 4 kart w ręce z:
Podstawowej talii
LUB
Złomowiska (tali kart odrzuconych, odsłoniętych)

AKCJA
Zagraj kartą :
Niszczarki
Ogłaszasz które karty surowców maja być odrzucone i wszyscy gracze odrzucają dane karty na złom.
LUB
Koparki
Jeżeli użyjesz tej karty dobierasz 2 kart z talii podstawowej. Jedną z nich bierzesz do ręki, a drugą odrzucasz na złom.
LUB
Wybuduj część z projektu (3 części jakie masz wybudować są na karcie robota)
Jest to konfiguracja 4 kart- 1 projekt, 3 surowce. Pokazujesz wszystkie surowce po czym wkładasz je na spód talii, a kartę projektu (teraz już ukończonego) przed sobą (odkrytą).
Gdy zbudujesz 2 projekt i zastał Ci już tylko 1 do zbudowania robota – odwróć kartę robota, by każdy widział jaki projekt realizujesz ostatni :)
Po zrealizowaniu projektu masz 0 kart, w następnej turze dobierz 3 karty z TALI PODSTAWOWEJ

ODRZUCANIE KART
Niepotrzebne karty odrzuć na złom.
W ręce musi pozostać co najmniej 1 karta.
Odrzucone projekty muszą zawsze być na wierzchu złomowiska.

Koniec gry
Gra kończy się gdy któryś z graczy zrealizuje 3 projekty i stworzy swojego robota.

I Karty
Robotów i surowców
Obrazek

Surowców i części
Obrazek

Proszę o szczerą ocenę :D
wojtekgig92
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2010, 08:39

Re: Złomowisko

Post autor: wojtekgig92 »

Nie wiem czy to jakoś rozkręci dyskusje ale wpadłem na taki pomysł.
BULDOŻER
Grając tą kartą wymień swoje pozostałe karty z kartami innego gracza
Obrazek
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Złomowisko

Post autor: Archibald »

Wyrzuc "czesci", nie wnosza nic do gry. Same karty surowcow + roboty.
Kazda karta ze zlomowiska zawiera 2 surowce (z 1 bylyby rzadko, czasami z 0), plus punkty bonusowe za uzycie karty w robocie.
Kazdy robot moze byc zbudowany z nie wiecej niz 5 kart (czyli mozna wziac karty z duza iloscia surowcow albo z mala iloscia surowcow ale duza iloscia punktow bonusowych).
Karty maja kolory. Jezeli zbudowales robota z kart tego samego koloru dostajesz bonus punktowy.
Czesc kart ma symbole/atrybuty "szybkosc, sila, zwinnosc". Ten gracz, ktory w sumie zbudowal roboty z najwiekszym atrybutem dostaje punkty bonusowe.

Jakas licytacja kart co jakis czas ozywilaby rozgrywke.
Albo zrobic sklepik, 3 karty zawsze dostepne. Co ture ich cena spada o 1, az ktos sie skusi.
wojtekgig92
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2010, 08:39

Re: Złomowisko

Post autor: wojtekgig92 »

Ciekawe. Choć sądziłem że otrzymany na początku rozgrywki robot miałby być swoistym celem, a dzięki częścią i surowcom dążymy do jego zbudowania.

Zmieniam zdanie. Naprawdę dobre pomysły miałeś. Niedługo zrobię kilka beta testów i napisze jak wyszła wersja #2 :D
wojtekgig92
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2010, 08:39

Re: Złomowisko

Post autor: wojtekgig92 »

Dzięki propozycją Archibalda zmieniłem zasady i koncepcję gry.

INSTRUKCJA
_____________________
ZŁOMOWISKO
Bądź pierwszy i wygrzeb ze złomu potrzebne części by zbudować swoje dzieło.
2-4 graczy
Zawartość pudełka
TALIA PODSTAWOWA
- karty surowców
- kart akcji
TALIA PROJEKTÓW
Przygotowanie do rozgrywki
Każdy z graczy otrzymuje 3 karty (6 maksymalna ilość),a także projekt który będzie konstruował(nie pokazuje innym gracza i kładzie zakrytą kartę przed sobą).
Rozgrywka

DOBRANIE KART (bez pierwszej tury)
Gracz dobiera do 2 kart do ręki z:
Podstawowej talii
LUB
Złomowiska (tali kart odrzuconych, odsłoniętych)

AKCJA
Zagraj kartą :
Niszczarki
Ogłaszasz które karty surowców maja być odrzucone i wszyscy gracze odrzucają dane karty na złom.
Koparki
Jeżeli użyjesz tej karty dobierasz 2 kart z talii podstawowej. Jedną z nich bierzesz do ręki, a drugą odrzucasz na złom.
Recyklingu
Możesz Wymienić się z graczem kartą LUB wymienić 2 dowolne karty na wybraną kartę z 5 początkowych ze złomowiska
Spychacza
Wybierasz przeciwnika, musi on odrzucić wybraną losowo wybraną przez ciebie kartę, karta jest pokazywana i możesz zabrać ja do ręki

LUB
Zrealizuje projekt- wyłoży wszystkie potrzebne surowce, za każdą użytą kartę otrzymuje 1miedziak, karty wkłada na spód złomu. Za karty specjalne dostaje dodatkowe miedziaki.
ODRZUCANIE KART
Niepotrzebne karty odrzuć na złom.
W ręce musi pozostać co najmniej 1 karta.
Karty surowców z bonusami lądują na wierzchu złomowiska.

Koniec gry
Gra kończy się gdy któryś z graczy zrealizuje 3 projekty, wygrywa gracz z największą ilością miedziaków.

_____________________________


Proszę o opinię

Aha, mam do stworzenia 12 urządzeń/robotów ze złomu z śmiesznymi nazwami lecz nie mam żadnej koncepcji
Jedyne co mi wpada do głowy to robotoster.... no właśnie. Proszę o propozycję.
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Złomowisko

Post autor: Archibald »

Karty wielofunkcyjne. Kazda ma 3 symbole: surowiec (1-2), akcja, energia (wartosc 0-3). Gracz decyduje jako co ja uzyc.

Moze uzyc jako surowiec aby zbudowac robota, albo zagrac akcje specjalna.
Dodatkowo na poczatku tury jest wystawiana na sprzedaz jedna-dwie karty. Gracze licytuja za pomoca energii.
ODPOWIEDZ