Snow Tails

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Snow Tails

Post autor: Legun »

Ponieważ dziś powinien przyjść mój egzemplarz, więc rzuciłem okiem raz jeszcze na instrukcję i mam pytanie:

Czy zderzenie z innym zaprzęgiem powoduje dobranie karty uszkodzenia?

Z jednej strony nic na ten temat nie ma ani w punkcie o zderzeniach ani w podsumowaniu, z drugiej zaś - punkt o zderzeniach jest w ramach rozdziału "karty uszkodzeń" :? .
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Snow Tails

Post autor: yosz »

Nie, nie powoduje. Ale za to nie dociągasz nowych kart (więc masz ich mniej na ręce na początku następnej tury)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Snow Tails

Post autor: Legun »

Dzięki!

Ktoś jeszcze gdzieś rozważał (nie mogę tego jednak znaleźć), jaki polski tekst powinien znaleźć się na kartach uszkodzeń. Dla mnie nie ma wątpliwości "Psiakrew!", ew. "Psiakość" ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Snow Tails

Post autor: sipio »

Zastanawiam się nad jedną kwestią. Czy możliwe jest zagranie jednej karty tylko na hamulec? Czy jeśli chce na hamulec zagrać to najpierw też muszę coś wyłożyć na lewego lub prawego psa?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Snow Tails

Post autor: mst »

Możesz zagrać na hamulec bez zagrywania na żadnego z psów.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Snow Tails

Post autor: jax »

nowy dział powstał specjalnie na pytania o zasady a tu taki brak dyscypliny...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Snow Tails

Post autor: sipio »

Proszę o wybaczenie, pierwszy i ostatni raz.

wydzieliłem
melee
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Snow Tails

Post autor: konev »

Oki... jednego nie mogę wyczytać w instrukcji, a na BGG nie ma żadnego FAQ.
Jak się mają do siebie pola, na bocznych torach, które nachodzą na siebie? Nie stykają się one tylko narożnikami, tylko zachodzą na siebie. Czy jadąc prosto można na takie pole wejść z poprzedniego? Niektóre pola zachodzą na siebie nawet w 50%. Jak niejasno piszę to dajcie znać to zrobię zdjęcie.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Snow Tails

Post autor: BMC »

Jeśli Twoje sanie nie skręcą to nie możesz na takie pole wejść. Musisz mieć jednego psa silniejszego, tego z której strony zachodzą na siebie te dwa pola. Wtedy zmieniasz tor tak jakbyś skręcał i faktycznie jedziesz do przodu o pół pola.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Snow Tails

Post autor: konev »

Może mały rysunek...
Obrazek

Przykład 1
Ssanie mają 2 ruchy do przodu i 1 w lewo. Mogę pójść czerwoną ścieżką i będę gdzie będę i mogę pójść niebieską ścieżką i będę dalej. Nie rozumiem tej rozbieżności reguł

Przykład 2
Tutaj zdjęcie jest skopane bo ssanie powinny być tam gdzie wskazuje strzałka. Teraz będąc tam gracz ma taki układ kart jak widać. Podobna sytuacja zdarzyła się u nas 3 razy w grze 5 osobowej. Teraz jak gracz się zapędzi w taki róg to jak mu nie podejdą karty (w naszych przypadkach na prawych psach gracze mieli 5) to MOMENTALNIE gracze biorą 2-3 kolejki z rzędu uszkodzenia. Gdyż się rozbijają i nie mogą skręcić w lewo. W naszej grze tak by zostało wyeliminowanych 3 graczy z czego jeden w przeciągu pierwszych 15 minut gry! Pozostałych dwóch graczy by się rozwaliło w środku gry. Po prostu nie ma mowy by odrobili straty przy takiej wpadce. Czy to też jest normalne?

Jak jeszcze nie widać o co mi chodzi to zrobię więcej zdjęć :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Snow Tails

Post autor: BMC »

Przykład 1:
Obie trasy są poprawne z tym że logiczne że gracz powinien pojechać trasą niebieską którą dotrze dalej :)

Przykład 2:
Oczywiście zdarzają sie takie sytuacje jak opisujesz i trzeba się bronić przed tym zjeżdżając możliwie jak najbliżej wewnętrznej zakrętu. Czasem warto zatrzymać sanie, lecz w sytuacji ze zdjęcia nr 2 jest to niemożliwe bo i tak pojedzie się 1 więc nie ma wyjścia trzeba wziąć karty uszkodzenia i pilnować sie w przyszłości :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Snow Tails

Post autor: Filippos »

Tak Konev. Ta gra nie wybacza dużych błędów. A ten który opisałeś to wręcz wielbłąd :wink:
Ja zawsze tłumacząc zasady nowym graczom zdecydowanie podkreślam że w tej grze jest bardzo istotne wczesne przygotowywanie się do zakrętu i żeby nie wjeżdżać w zakręt w lweo z prawym psem 5. To wystarcza żeby ludzie nie robili tak koszmarnych błędów, nie odpadali z wyścigu i nie zniechęcali się.
Albo na pierwszą partię bierz jakąś krótką prościutka trasę żeby ludzie się nauczyli gry. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
ODPOWIEDZ