TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Portal Games »

Parę faktów, by nieco zmniejszyć szum informacyjny:

1. Przedsprzedaż TMB wystartowała inaczej niż zwykle (ok. miesiąc przed premierą), gdyż potrzebowaliśmy twardych danych z naszego i partnerskich sklepów co do zainteresowania tytułem - przy wysokiej cenie i sporej liczbie egzemplarzy już na rynku, łatwo o przestrzelenie nakładu.

2. Specjalnym bonusem dla tych co kupują u nas jest dodatkowa mata niedostępna później w sprzedaży oraz oczywiście wysyłka przed premierą sklepową.

3. Ta wysyłka odbędzie się w pierwszej połowie maja.

4. Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana, ale podamy ją nie później niż przy wysyłce gier z przedsprzedaży.

5. Choć oczywiście dopóki nie zobaczymy danych ze sklepów nie ma 100% pewności, ale na podstawie danych z pkt 1. wierzymy w sukces gry - stąd pierwszy dodatek jeszcze w tym roku (nowa postać - Nugget) i rozpoczęliśmy już tłumaczenie kolejnych, większych dodatków.

6. Ogólnie - podawanie dat premiery to taki teksas hold'em - zawsze mamy jakiś obraz/plan na druk, ale spora częśc danch jest na wielu etapach jest wyłącznie zakładana. Dla przykładu jeszcze na początku grudnia fabryka pytała czy chcemy TMB przed Chińskim Nowym Rokiem - stąd nasz początkowy optymizm, że będą jeszcze w pierwszym kwartale u nas. Rzeczywistość okazała się diametralnie inna, i choć była szansa na wysyłkę przed majówką, gdyby gry (wysyłane drożej koleją!) zostały załadowane na pociąg w momencie ich gotowości. Niestety na skutek zbiegu świąt w Chinach wyjścia na kolei został przesunięte i nie było takiej możliwości.

Podsumowując premiera blisko, wysyłka gier do tych co wsparli grę w zeszłym roku jeszcze bliżej.
jurant91
Posty: 11
Rejestracja: 22 kwie 2020, 11:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: jurant91 »

rozpoczęliśmy już tłumaczenie kolejnych, większych dodatków
I to jest bardzo dobra nowina :D To jak już tak się rozpędzacie to może i Cloudspire uda się wydać po polsku :D
Awatar użytkownika
misiulu
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2023, 13:17
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: misiulu »

No właśnie, ja to mam nadzieje, że TMB będzie ostatecznie prawie ALL-IN bo skompletuje wszystko co wyjdzie w PL i też mam nadzieję, że będzie sukces ogólnie gry, aby było to możliwe :) Tak wierzę, że preorder od lutego zeszłego roku od razu był zamówiony :D

PORTAL możecie zdradzić czy wyjdą w ogóle takie rzeczy do TMB jak Too Many Bones: Ally Pack, czy lepiej zamówić sobie w kampanii Scrollsów bo takich dodatków np. nie możecie i nie będziecie wydawać?

Przyłączam się również do kolegi wyżej o Cloudspire też bym brał wszystko i dodam od siebie także Burncycle! Także mam nadzieję, że na portalconie się któryś z tych tytułów pojawi :D Na drugim miejscu może też być Hoplomachus: Victorum :P

Pozdrawiam i działajcie dalej, jak tylko będą możliwości to moje monety macie w sumie na wszystko od CTG :D
radarek
Posty: 149
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 55 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: radarek »

misiulu pisze: 05 maja 2024, 11:43 Przyłączam się również do kolegi wyżej o Cloudspire też bym brał wszystko i dodam od siebie także Burncycle! Także mam nadzieję, że na portalconie się któryś z tych tytułów pojawi :D Na drugim miejscu może też być Hoplomachus: Victorum :P
To byłoby już nas 3 chętnych na zakup Cloudspire po polsku :).
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Portal Games pisze: 05 maja 2024, 10:18 Parę faktów, by nieco zmniejszyć szum informacyjny:
Wszystko super, ale zabrakło wyraźnego "przepraszam". Termin wydania gry znacznie się opóźnił względem pierwotnych deklaracji Portalu, zgodnie z którymi TMB PL miało być ograne już pod choinką. Przyjęliście nadmiernie optymistyczne założenia? Spoko, tylko z mojego punktu widzenia oznacza to, że schrzaniliście sprawę, nie wywiązując się ze zobowiązania. Problemem nie jest "szum informacyjny", tylko zwykły brak profesjonalizmu z Waszej strony.

Ps. Nugget będzie jeszcze w tym roku, czy to kolejny "początkowy optymizm"? :lol:
Ps 2. Jak sytuacja z Elder Scrolls, uczycie się na swoich błędach i można jeszcze raz obdarować Was resztką zaufania?
sgor
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 43 times
Been thanked: 45 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: sgor »

Koshiash pisze: 05 maja 2024, 19:00 Termin wydania gry znacznie się opóźnił względem pierwotnych deklaracji Portalu, zgodnie z którymi TMB PL miało być ograne już pod choinką.
Ja jakieś 2 tyg. temu odwołałem swój preorder z 26 stycznia 2023. Początkowo miał to być prezent (dla mnie :) ) pod choinkę. Później powiedziałem „no trudno, będzie na majówkę”. W końcu zastanowiłem się, czy muszę wydać te prawie 800 złotych (podstawka z dodatkiem). I odpowiedź w mojej grupie, z którą gram była, że w sumie to hype nam spadł do poziomu, że „będzie to będzie, a jak nie to i tak mamy w co grać”.
Tak więc ja mogę Portalowi podziękować w sumie za te opóźnienia ;)
Będzie na 2-3 inne gry.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1193
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: siepu »

Koshiash pisze: 05 maja 2024, 19:00
Portal Games pisze: 05 maja 2024, 10:18 Parę faktów, by nieco zmniejszyć szum informacyjny:
Wszystko super, ale zabrakło wyraźnego "przepraszam". Termin wydania gry znacznie się opóźnił względem pierwotnych deklaracji Portalu, zgodnie z którymi TMB PL miało być ograne już pod choinką. Przyjęliście nadmiernie optymistyczne założenia? Spoko, tylko z mojego punktu widzenia oznacza to, że schrzaniliście sprawę, nie wywiązując się ze zobowiązania. Problemem nie jest "szum informacyjny", tylko zwykły brak profesjonalizmu z Waszej strony.

Ps. Nugget będzie jeszcze w tym roku, czy to kolejny "początkowy optymizm"? :lol:
Ps 2. Jak sytuacja z Elder Scrolls, uczycie się na swoich błędach i można jeszcze raz obdarować Was resztką zaufania?
Ale nie rozumiem, gdzie Portal schrzanił, poza drukiem w pobliżu chińskiego nowego roku? Jedyne na co mają wpływ tutaj, to kiedy wyślą pliki (poszły) i jak odbiorą i dalej przekażą paczki dalej (przyspieszona wysyłka kolejowa). Produkcja to loteria, a w pobliżu CNW to nawet rosyjska ruletka :) Przy terminach przedsprzedaży, zawsze jest założenie, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zdarza się może w 5% przypadków? Jeśli aż tak przeszkadza, to polecam nie kupować gier w crowdfoundingu. Jakieś wielkopomne żale i żałoba wyglądają śmiesznie.

Z Elder Scrolls jeśliby uczyli się na błędach, to by nie podali żadnych terminów :D Polecam kupować gry, jak już są wyprodukowane.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Portal Games »

Koshiash pisze: 05 maja 2024, 19:00
Portal Games pisze: 05 maja 2024, 10:18 Parę faktów, by nieco zmniejszyć szum informacyjny:
Wszystko super, ale zabrakło wyraźnego "przepraszam". Termin wydania gry znacznie się opóźnił względem pierwotnych deklaracji Portalu, zgodnie z którymi TMB PL miało być ograne już pod choinką. Przyjęliście nadmiernie optymistyczne założenia? Spoko, tylko z mojego punktu widzenia oznacza to, że schrzaniliście sprawę, nie wywiązując się ze zobowiązania. Problemem nie jest "szum informacyjny", tylko zwykły brak profesjonalizmu z Waszej strony.

Ps. Nugget będzie jeszcze w tym roku, czy to kolejny "początkowy optymizm"? :lol:
Ps 2. Jak sytuacja z Elder Scrolls, uczycie się na swoich błędach i można jeszcze raz obdarować Was resztką zaufania?
Za opóźnienie oczywiście przepraszamy - nie po raz pierwszy zresztą.

Nugget w tym roku pewny.

Elder Scrolls są w innej sytuacji, bo dostajemy materiały równocześnie z innymi partnerami, tłumaczone są na bieżąco.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Portal Games pisze: 05 maja 2024, 20:47 Za opóźnienie oczywiście przepraszamy - nie po raz pierwszy zresztą.
Być może przeoczyłem, przyjmuję.
Portal Games pisze: 05 maja 2024, 20:47 Nugget w tym roku pewny.
Przyjmuję to za dobrą monetę i postaram się zapomnieć o stwierdzeniu, że "podawanie dat premiery to taki teksas hold'em". :twisted:
Portal Games pisze: 05 maja 2024, 20:47 Elder Scrolls są w innej sytuacji, bo dostajemy materiały równocześnie z innymi partnerami, tłumaczone są na bieżąco.
Proszę o informowanie na bieżąco o postępie prac, w przypadku tego tytułu decyzja o wyborze wersji polskojęzycznej to ogromny kredyt zaufania dla Portalu.
siepu pisze: 05 maja 2024, 20:39 Ale nie rozumiem, gdzie Portal schrzanił, poza drukiem w pobliżu chińskiego nowego roku?
Mylisz się, pierwotnie TMB miało wylądować na naszych stołach w 2023, zatem chiński nowy rok 2024 nie ma tu nic do rzeczy.
Gusti
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2020, 07:54
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gusti »

Koshiash pisze: 05 maja 2024, 19:00
Portal Games pisze: 05 maja 2024, 10:18 Parę faktów, by nieco zmniejszyć szum informacyjny:
Wszystko super, ale zabrakło wyraźnego "przepraszam". Termin wydania gry znacznie się opóźnił względem pierwotnych deklaracji Portalu, zgodnie z którymi TMB PL miało być ograne już pod choinką. Przyjęliście nadmiernie optymistyczne założenia? Spoko, tylko z mojego punktu widzenia oznacza to, że schrzaniliście sprawę, nie wywiązując się ze zobowiązania. Problemem nie jest "szum informacyjny", tylko zwykły brak profesjonalizmu z Waszej strony.

Szczerze ja się nie dziwię, że wydawcy nie chcą się wypowiadać na jakichś forach czy grupach planszówkowych, jak zostaną wypunktowani za każdy błąd. Po co to w sumie robić? Jesteś pojedynczym klientem, który nie ma większego wpływu na sprzedaż, a wymagasz, żeby firma Ci się kłaniała i przepraszała za każde potknięcie.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1193
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: siepu »

Koshiash pisze: 05 maja 2024, 21:23
siepu pisze: 05 maja 2024, 20:39 Ale nie rozumiem, gdzie Portal schrzanił, poza drukiem w pobliżu chińskiego nowego roku?
Mylisz się, pierwotnie TMB miało wylądować na naszych stołach w 2023, zatem chiński nowy rok 2024 nie ma tu nic do rzeczy.
Różnorakie opóźnienia w fabryce spowodowały, że CNR jednak był przeszkodą. Zgoda, że dzielenie się info od fabryki, że będzie super (nie było) było błędem. Problem jest, że odpowiednich fabryk jest dosłownie kilka na świecie, wszędzie warunki te same.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 374 times
Been thanked: 264 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Deem »

To jest jakieś totalne kuriozum, żeby wymagać od wydawcy tego typu przeprosin. Bo oczywiście to jest tak, że wydawca ma gdzieś, czy i kiedy uda mu się wydać dany tytuł, kiedy zacznie na nim zarabiać i potencjalnie dalej inwestować w rozwój swojej firmy. Tylko klient jest biedny, skrzywdzony, oszukany, z utraconym wiankiem zaufania do świata. A mógł zabić… tfu, kupić gdzieś indziej.

W niektórych głowach to budowanie relacji sprzedawca / wydawca - klient poszło chyba nieco za daleko. Dobrze, że Portal ma dobrego marketingowca o stalowych nerwach, bo ktoś inny mógłby odpisać co naprawdę myśli i byłby jeszcze większy dym.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Gusti pisze: 05 maja 2024, 22:30 Szczerze ja się nie dziwię, że wydawcy nie chcą się wypowiadać na jakichś forach czy grupach planszówkowych, jak zostaną wypunktowani za każdy błąd. Po co to w sumie robić? Jesteś pojedynczym klientem, który nie ma większego wpływu na sprzedaż, a wymagasz, żeby firma Ci się kłaniała i przepraszała za każde potknięcie.
O tak, wysłałem do Portalu worki pokutne i bicze, oczekując wygolonego zespołu kajającego się pod moim domem dziś w samo południe. A nie, zwróciłem jedynie uwagę, że w publicznej informacji brakuje czysto ludzkiego przyznania się, że nie dotrzymali terminu. Zatem który z nas przesadza?
Deem pisze: 06 maja 2024, 08:17 To jest jakieś totalne kuriozum, żeby wymagać od wydawcy tego typu przeprosin. Bo oczywiście to jest tak, że wydawca ma gdzieś, czy i kiedy uda mu się wydać dany tytuł, kiedy zacznie na nim zarabiać i potencjalnie dalej inwestować w rozwój swojej firmy. Tylko klient jest biedny, skrzywdzony, oszukany, z utraconym wiankiem zaufania do świata. A mógł zabić… tfu, kupić gdzieś indziej.

W niektórych głowach to budowanie relacji sprzedawca / wydawca - klient poszło chyba nieco za daleko. Dobrze, że Portal ma dobrego marketingowca o stalowych nerwach, bo ktoś inny mógłby odpisać co naprawdę myśli i byłby jeszcze większy dym.
To jest jakieś totalne kuriozum, żeby traktować oczekiwanie zwykłych przeproszeń jako wygórowane żądanie. Być może część z Was ma relacje prywatne z Portalem, dla mnie to po prostu wydawnictwo, nie lepsze i nie gorsze od konkurencji. Tak, jest to relacja sprzedawca - klient, w której nikt nikomu nie robi łaski, Portal zarabia, a ja cieszę się ich produktami. W przypadku TMB odczuwana przeze mnie wartość polskiej edycji zmalała niematerialnie, ponieważ minęły dwie obiecujące okazje do pogrania, które mieściły się w terminie, na który się umówiliśmy, a zamiast czekać mogłem bez trudności nabyć wersję anglojęzyczną, jak i materialnie, bo po uwzględnieniu utraconych odsetek zapłaciłem więcej. Pomimo tego nie wieszam psów na wydawnictwie, wyrażając jedynie niezgodę na taki sposób działania, sprzedaż gry 14-15 miesięcy przed rzeczywistą dostawą to falstart, a nie norma. Być może Portal rzeczywiście przepraszał już za opóźnienie, do mnie dotarła tylko lakoniczna informacja, że jednak nie będzie gry w 2023, a następnie tłumaczenie obsuwy chińskim nowym rokiem (co w żaden sposób nie wyjaśnia pierwotnego opóźnienia).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

Koshiash pisze: 06 maja 2024, 08:55 A nie, zwróciłem jedynie uwagę, że w publicznej informacji brakuje czysto ludzkiego przyznania się, że nie dotrzymali terminu. Zatem który z nas przesadza?
O terminy naprawde czepiaja sie chyba tylko osoby, ktore nie maja pojecia o produkcji gier, a z tego co kojarze to ty wspierasz KSy i masz pojecie jak to wyglada :P
Ciezko dotrzymac termin kiedy jest sie zaleznym od producenta gry czy wspolnego druku

Anyway, na pewno czesciej powinna byc aktualizacja, szczegolnie ze dlugo wczesniej bylo pewnie pewne ze do konca roku nie dowioza
Gusti
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2020, 07:54
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gusti »

Koshiash pisze: 06 maja 2024, 08:55 O tak, wysłałem do Portalu worki pokutne i bicze, oczekując wygolonego zespołu kajającego się pod moim domem dziś w samo południe. A nie, zwróciłem jedynie uwagę, że w publicznej informacji brakuje czysto ludzkiego przyznania się, że nie dotrzymali terminu. Zatem który z nas przesadza?
Po pierwsze, przyznawali to już dużo razy, na mediach społecznościowych, w mailach czy na swoich streamach. Interesuje mnie premiera tej gry więc wszystko śledzę.
A po drugie no to tak:
Koshiash pisze: 05 maja 2024, 19:00 Wszystko super, ale zabrakło wyraźnego "przepraszam". Termin wydania gry znacznie się opóźnił względem pierwotnych deklaracji Portalu, zgodnie z którymi TMB PL miało być ograne już pod choinką. Przyjęliście nadmiernie optymistyczne założenia? Spoko, tylko z mojego punktu widzenia oznacza to, że schrzaniliście sprawę, nie wywiązując się ze zobowiązania. Problemem nie jest "szum informacyjny", tylko zwykły brak profesjonalizmu z Waszej strony.

Ps. Nugget będzie jeszcze w tym roku, czy to kolejny "początkowy optymizm"? :lol:
Ps 2. Jak sytuacja z Elder Scrolls, uczycie się na swoich błędach i można jeszcze raz obdarować Was resztką zaufania?
Ten cały wpis jest strasznie roszczeniowy i w sumie wredny. "kolejny "początkowy optymizm"" czy "można jeszcze raz obdarować Was resztką zaufania" to nie są normalne stwierdzenia w stronę firmy, która Ci sprzedaje produkt. Idź do piekarni i powiedz dokładnie to samo...
Koshiash pisze: 05 maja 2024, 21:23
Portal Games pisze: 05 maja 2024, 20:47 Elder Scrolls są w innej sytuacji, bo dostajemy materiały równocześnie z innymi partnerami, tłumaczone są na bieżąco.
Proszę o informowanie na bieżąco o postępie prac, w przypadku tego tytułu decyzja o wyborze wersji polskojęzycznej to ogromny kredyt zaufania dla Portalu.
To jest wymaganie klienta, nie muszą Ci zdawać relacji z postępu prac. Kampanię prowadzi CTG i to oni powinni Ci udzielać takich informacji. To jest tylko dobra wola Portalu, że takie informacje będą chcieli udzielić.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

@japanczyk Opóźnienia KSów są odbierane negatywnie lub neutralnie właśnie ze względu na sposób komunikacji, nie jesteśmy wymagającym środowiskiem, zwykłe uczciwe informowanie na bieżąco zwykle wystarczy do spacyfikowania zalążków niezadowolenia. :wink:

@gusti Masz swój punkt widzenia, Twoje prawo. Kompletnie się z nim nie zgadzam, moje prawo.
Gusti
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2020, 07:54
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gusti »

Punkt widzenia punktem widzenia. Ale nie musisz przy tym być roszczeniowym wrednym gościem.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 424
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 195 times
Been thanked: 557 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: qreqorek »

Sporo osób w tym wątku jeszcze nie miało przyjemności zagrać, więc rzucę małą zajawkę. W grze występują różne stworzenia: Orki, Bestie, Trolle, Gobliny itd. Z jednymi należy walczyć, przed innymi uciekać, a niektórych nie należy karmić ;)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Gusti pisze: 06 maja 2024, 09:29 Punkt widzenia punktem widzenia. Ale nie musisz przy tym być roszczeniowym wrednym gościem.
Nie uważam się za takiego, raczej Twoja opinia jest personalną wycieczką, z którą nie sposób rzeczowo polemizować.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 374 times
Been thanked: 264 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Deem »

@ Koshiash
Słowo „przepraszam” ma znaczenie, gdy przepraszającym jest człowiek odnoszący się do swoich czynów bądź zaniechań, a nie bezosobowa organizacja. W tym drugim wypadku to nie przeprosiny a marketing. Więc z mojej perspektywy wygląda dziwnie i nienaturalnie, że tak na to ciśniesz, skoro jak twierdzisz nie ma tam żadnej osobistej relacji.

Obie strony podjęły ryzyko biznesowe na podstawie danych znanych dla każdej ze stron - Portal twierdził, że dowiezie, Ty zamroziłeś określoną kwotę, wiedząc jak wygląda rynek gier planszowych, ile było spadów z zeszłego roku (i założę się, że część z nich nigdy nie wyjdzie w PL), jak wygląda globalna produkcja i logistyka w dzisiejszych czasach. Tylko tyle. Obwinianie, żądanie przeprosin, wygląda jak tupanie nóżkami i jest po prostu śmieszne.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Umówiłem się na coś z wydawcą, ja zapłaciłem, Portal nie dotrzymał terminu. Nie domagam się żadnych odsetek ustawowych, nie zasypuję wydawnictwa codziennymi pytaniami, cierpliwie czekam, odpowiadając jedynie na informację, z której odczytuję, że winni są wszyscy, tylko nie wydawca. Wydawca odpowiedział i temat uznałem za załatwiony. W odpowiedzi @Gusti nazywa mnie roszczeniowym wrednym gościem, a @Deem zarzuca mi tupanie nóżkami. I to ja zachowałem się śmiesznie? :wink:
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 473
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Zaan84 »

Tak
samuraj1369
Posty: 440
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: samuraj1369 »

Koshiash pisze: 06 maja 2024, 10:12 Umówiłem się na coś z wydawcą, ja zapłaciłem, Portal nie dotrzymał terminu. Nie domagam się żadnych odsetek ustawowych, nie zasypuję wydawnictwa codziennymi pytaniami, cierpliwie czekam, odpowiadając jedynie na informację, z której odczytuję, że winni są wszyscy, tylko nie wydawca. Wydawca odpowiedział i temat uznałem za załatwiony. W odpowiedzi @Gusti nazywa mnie roszczeniowym wrednym gościem, a @Deem zarzuca mi tupanie nóżkami. I to ja zachowałem się śmiesznie? :wink:
A ja Cię poprę.
Ludzie mają jakiś dziwny syndrom Sztokholmski, który nakazuje im usprawiedliwianie wielkiego wydawcę.
Kiedyś firmy robiły research, potem składały zamówienie na produkcję/import. Ściągały produkty, zapełniały magazyn na tyle ile uważały i rozpoczynały sprzedaż, ew. informowały o premierze tydzień-dwa przed, gdzie produkty były już u nich, lub chociaż w drodze.
W dzisiejszych czasach, robią sobie przedsprzedaże, gdzie nic nie ryzykują, umawiając się na coś z klientami, a potem olewają was totalnie, a Wy jeszcze ich bronicie "bo przecież wiecie jak rynek wygląda".
No wygląda jak ściek, bo się na to godzicie.
Ciekawe, czy wydawca byłby taki spokojny, gdyby po nie dotrzymaniu daty premiery, wszyscy wycofali by zamówienia przedsprzedaży? Odpowiedzcie sobie, a potem idźcie dalej ich brońcie i godźcie się roczne obsuwy.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1193
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: siepu »

samuraj1369 pisze: 06 maja 2024, 10:32 A ja Cię poprę.
Ludzie mają jakiś dziwny syndrom Sztokholmski, który nakazuje im usprawiedliwianie wielkiego wydawcę.
Kiedyś firmy robiły research, potem składały zamówienie na produkcję/import. Ściągały produkty, zapełniały magazyn na tyle ile uważały i rozpoczynały sprzedaż, ew. informowały o premierze tydzień-dwa przed, gdzie produkty były już u nich, lub chociaż w drodze.
W dzisiejszych czasach, robią sobie przedsprzedaże, gdzie nic nie ryzykują, umawiając się na coś z klientami, a potem olewają was totalnie, a Wy jeszcze ich bronicie "bo przecież wiecie jak rynek wygląda".
Ale przecież dalej to robią, absolutnie nikt nie zmusza do kupna gry przed premierą. Masz wybór, albo wspierasz wiedząc, że rzeczy mogą pójść nie tak, albo spokojnie czekasz do premiery i kupujesz grę z magazynu. To nie jest 'obrona wielkich wydawców', tylko próba uświadomienia, że na sporo rzeczy wydawca ma wpływ niewielki (samodzielna produkcja) lub żaden (podpinanie się pod międzynarodową kampanię).

EDIT:
Śmiało strzelajcie do ludzi, za ich odpowiedzialność: tłumaczenie, przygotowanie polskich elementów czy wysyłka już w Polsce.

Myślę też, że komunikację można rozwiązać lepiej. Przy międzynarodowym druku zamiast losowych wzmianek w socjalach powinno być minimum tłumaczenie oficjalnych aktualizacji kampanii i wysyłanie ich na przykład na maila.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2024, 11:10 przez siepu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

samuraj1369 pisze: 06 maja 2024, 10:32 Kiedyś firmy robiły research, potem składały zamówienie na produkcję/import. Ściągały produkty, zapełniały magazyn na tyle ile uważały i rozpoczynały sprzedaż, ew. informowały o premierze tydzień-dwa przed, gdzie produkty były już u nich, lub chociaż w drodze.
Dalej tak robia.
Galakta z Wojna w krainie czarow pozdrawia - wolisz sytuacje gdzie dochodzi naklad i w tydzien gry nie ma, bo firma zrobila research na podstawie sprzedazy poprzedniej gry tych samych tworcow, ktora dalej im zalega na magazynach (Tida Blades)?
Tez Wojna miala byc wczesniej, wyszla w koncu w kwietniu i z magazynow tez momentalnie wyszla, dodruku nie bedzie

Czy mzoe Galakta ( i gracze) lepiej by wyszla na tym jakby uruchomila rpzedsprzedaz rok wczesniej i lepiej oszacowala zainteresowanie produktem w momencie skladania ostatecznego zamowienia na druk?
ODPOWIEDZ