Wildsea RPG- Firefly/cowboy bebop ale w lesie!

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1288
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 361 times
Been thanked: 216 times

Wildsea RPG- Firefly/cowboy bebop ale w lesie!

Post autor: ShapooBah »

Wildsea to autorski system RPG stworzony przez Felixa Isaaca, którego założenia mocno opierają się na wspólnej przygodzie i podróży statkiem.
W przeciwieństwie jednak do Space opery czy nawet awanturniczych przygód ten statek porusza się... po koronach drzew!

Ziemia w przyszłości, lasy deszczowe wzięły odwet na ludzkości porastając dość gęsto krainę i powodując, że jedynym sposobem przedarcia się na zewnątrz jest pływanie po ich koronach. Dlatego tworzymy swoją drużynę (każdy z osobna) oraz wspólnie budujemy własny statek i ruszamy na przygody w tym, niesamowicie zilustrowanym, otwierającym wyobraźnie świecie. Czy będziemy szmuglerami, karetką, leśnymi strażnikami czy będziemy brali udział w ekspedycjach odlasawiania świata, to wszystko zależy od nas i naszego świetlika (Mistrza gry)

Mechanika opiera się o rzut kośćmi k6, a każda rzecz i każda postać którą spotkamy może być "rozebrana na części" w czym pomogę nam nasze specjalne umiejętności!

Ogólnie czekam na dodruk podręcznika, którym ostatnio się zainteresowałem poprzez randomowy filmik na youtubie, bo setting, plus nastawiona na współpracę mechanika zapowiadają się ciekawie!

Darmowy starter i strona wydawcy tutaj:
https://itch.io/queue/c/2073448/wildsea?game_id=1994140
https://www.myth.works/collections/the-wildsea-homepage
Cyel
Posty: 2578
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1429 times

Re: Wildsea RPG- Firefly/cowboy bebop ale w lesie!

Post autor: Cyel »

ShapooBah pisze: 26 kwie 2024, 08:45 ...czekam na dodruk podręcznika, którym ostatnio się zainteresowałem poprzez randomowy filmik na youtubie,
Nie wiem czy mówisz o tym, ale jeśli tak, to nie taki randomowy ;) jak Quinns opowiada o RPGu to faktycznie od razu aż chce się zagrać i to pewnie ten filmik odpowiada za to, że teraz trzeba czekać na dodruk (zaraz po tym jak film się pojawił sprawdziłem i podręcznik był w polskich sklepach ale obejrzałem też inne recenzje i ochłodziły one mój zapał).

Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ