Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 151 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Ja tylko napiszę od siebie, że te dogryzanie sobie z Markiem, moim zdaniem wypada trochę niezręcznie. Być może to świadomy, inscenizowany konflikt - taki teatr nowoczesny, ale ja się czułem się trochę przytłoczony tym fragmentem z czasem gry w Pagana. Nie mówię, że to zepsuło dobry odcinek, ale w mojej opinii nie wzbogaciło go również.
LukaszLozz
Posty: 192
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: LukaszLozz »

dołączam się do opinii, że wczorajsze Gierkowo było żenujące. Nie nazwał bym tego co tam się działo chemią między prowadzącymi, a raczej niewyszukaną kłótnią bez specjalnych argumentów. Ciężko się słuchało.
Od długiego czasu brakuje merytoryki, ale do tego już wszyscy przywykli i traktują kanał jak "pudelka", co mam wrażenie, dość skutecznie wypełnia niszę, więc może nie ma co silić się na konkurowanie z bardziej doświadczonymi kolegami.
Natomiast mnie osobiście drażni, wygląda na to, że głównie przez Marka motywowane, celowanie w godzinne odcinki. Jeśli celem nagrywania jest osiągnięcie konkretnego czasu, to może to jest przyczyną takiej a nie innej jakości tego co robicie. Cytat z wczoraj - do Joanny "masz 6 minut, nie wiem czy cokolwiek powiesz" w około 52 minucie. No to albo chcecie coś powiedzieć, albo "odbębnić" godzinkę i do domu...

Co do skupianiu się generalnie twórców na prostych/szybkich tytułach, nie wydaje mi się, żeby to był efekt rynku wydawniczego. Mam wręcz wrażenie, że jesteśmy jako gracze wręcz rozpieszczani. Mamy regularnie wydawane bardzo ciekawe, żeby nie powiedzieć najlepsze tytuły w naszym języku - cały Lacerda, Feld, Uwe, Eklund, Splottery i inne Brassy czy inne czesko Suchy'e tytuły.
Czuję w powietrzu bardziej pójście na łatwiznę, ewentualnie dopasowanie do większości rynku.

PS.:
KPiB trzymam kciuki za powrót do standardów sprzed 1,5 roku.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

LukaszLozz pisze: 20 kwie 2024, 21:46 dołączam się do opinii, że wczorajsze Gierkowo było żenujące.
Nikt nie wyraził opinii że było żenujące, więc nie masz się do czego dołączyć.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1596
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 730 times
Been thanked: 1085 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

LukaszLozz pisze: 20 kwie 2024, 21:46 Od długiego czasu brakuje merytoryki, ale do tego już wszyscy przywykli i traktują kanał jak "pudelka", co mam wrażenie, dość skutecznie wypełnia niszę, więc może nie ma co silić się na konkurowanie z bardziej doświadczonymi kolegami.
Ja bym prosił o wypowiadanie się jednak za siebie. Rzadko oglądam gierkowo, z reguły jak sprzątam w sobotę i słucha się dobrze. Co do konkurowania z bardziej doświadczonymi kolegami to nie bardzo rozumiem co masz na myśli, ale w jednym, wielu doświadczonych mogłoby się uczyć od KPiB tego, że jak napiszesz komentarz to masz 99% szans na to, że z Przemkiem/Markiem wymienisz parę zdań.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2324
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 915 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Chcę pochwalić najnowszy odcinek Dżentelmenów przy stole, a szczególnie segment @Qnnrada o Oauth, który niezwykle porządnie przygotowany, jak na to co normalnie dostajemy w podkastach, gdzie 2-3 osoby gadają. Mimo, że z częścią tego, co mówi, się nie zgadzam (czy też raczej: ja tych historii/żyjącego świata nie widziałem podczas moich partii).
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2024, 11:04 przez Galatolol, łącznie zmieniany 2 razy.
El_Vis
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2021, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 38 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: El_Vis »

@Galatolol przyłączam się do dobrych słów na temat DPS i @Qnnrad. Mega przygotowany (!), a czy miał rację to się okaże jak wreszcie zagram te kilka/kilkanaście razy :D
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1522
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Nilis pisze: 20 kwie 2024, 11:04Ostatnie Dramki z KPiB świetne! Ostatnie Gierkowo tragiczne! Pagan starał się ratować sytuację i było zabawnie. Przemek sam kiedyś mówił pół żartem pół serio do Piotrka że ma te ogromne ilości rozrywek w ciągu miesiąca w "gówno-gierki". Teraz zajmują one główną część materiału. Przechodzę już tylko na dramki. To wam naprawdę wychodzi 8)
W kontrze do tego wpisu napiszę, że dla mnie to bardzo dobrze, że zajmują się innymi grami niż same Lacerdy, Paxy i inne ciężkie gry z complexity ponad 4. Moim targetem są właśnie gry z complexity około 2-3 i dlatego popieram, że warto mówić o mniej złożonych (ale nie prostych!) grach. Przykładowo po trzech partiach w Hegemony wiem, że jest to świetna gra, doceniam jej kunszt i mechaniki, ale nie mam zbytnio ochoty w nią już grać - wolałbym w tym czasie zagrać 2-3 partie w coś mniej... wymagającego? To chyba dobre określenie na gry typu Brzdęk, Tyrants of the Underdark czy nawet Zamki Burgundii. One jednocześnie dają mi dużo więcej frajdy niż partia w chociażby GWT (które lubię i doceniam, ale z kolekcji wyleciało z racji tego, że przynajmniej półgodzinne tłumaczenie zasad za każdym razem to była mordęga).

Z tego też powodu unikam i jednocześnie nie rozumiem fenomenu Planszówek online - jak sami o sobie piszą w opisie na YT, "jesteśmy fanami ciężki tytułów i pokazujemy to na naszych na filmach" - rozumiem, nie mój target, ale wbrew temu co piszą biorą czasem te "luźniejsze" gry (albo mają inną definicję "ciężkiego tytułu") i jak czasem wezmą się za grę na moim radarze (idąc od najnowszych do najstarszych, które obejrzałem: Zamki Burgundii, El Grande, Wiedźmin, Ziemia, Arnak i kilka innych), to nie jestem w stanie najczęściej dotrwać do końca. Widać, że panowie gustują w mózgożerach i już kilkukrotnie widziałem w ich materiałach zarzut, że gra jest dla nich zbyt prosta, za mało oferuje etc. - może nie zawsze powiedziane wprost, ale dało się to wyczuć. Nie każda gra musi mieć złożoność poziomu ich uwielbianych GWT czy Anachrony (i większą) by jednocześnie być dobrą grą. Dodatkowo nie czuję tego vibe'u między Panami... no ewidentnie nie mój target, także nie subskrybuję ich, ale czasem zajrzę jak YT mi zaproponuje materiał od nich z interesuącą mnie grą, tylko po to, by się przekonać "nope, nadal nie" :lol:

Dlatego tym bardziej doceniam materiały od KPiB czy duety Kaczmara z Pandą/Zaku, Pandy i Asi (Planszówki Z O.O.) oraz samego Zaku z Marią albo [tu wstaw dowolnego planszówkowego influencera, bo trochę już tych "kolabo" Zaku miał, i wychodzą one zazwyczaj dobrze]. Faktycznie, ostatni fragment z Paganem wyszedł tutaj mocno konfliktowo i momentami też miałem wątpliwość, czy Panowie wciąż tylko żartują, czy naprawdę zaraz pójdzie na noże (głównie za sprawą Marka, który się mocno podpalił, ale ciekawe też co czuła sama Asia słuchając tego), ale dalej tych kilka wtrąceń "spoko, Asia może mi przerywać, tylko Ty nie" etc. rozładowało imo zupełnie atmosferę i dalej się super oglądało. A dla "dynamicznej" warto odpalać każdy odcinek :D
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 142 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xyhoo »

Fenomenem Planszówek Online jest chyba to, że można niemal każdego ciezkiego i srednio ciezkiego eurasa wychodzącego w Polsce zobaczyć przed premierą i zdecydować czy nas interesuje czy nie. Znaleźli swoją niszę i jak ktoś nie lubi takich gier to raczej się odbije, a jeśli lubi to będzie to dla niego najlepszy kanał w Polsce.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2090
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Unboxingi zawsze istniały, ale ostatnio jakoś więcej tego typu materiałów.
To co przykuło moją uwagę to "narzędzie" ułatwiające otwarcia pudełka.
Nie pojawia się mały nożyk czy otwarte nożyczki, ale zazwyczaj występuje kawał żelastwa bardziej nadającego się na biwak albo pracę w rzeźni.
Z przymróżeniem oka czekam na materiał w którym ktoś zacznie używać szpadę albo katanę...

Czy ktoś może powiedzieć mi skąd taki trend? Może to jakaś sarkastyczna reakcja na "coś", czego nie wyłapałem?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3430
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 436 times
Been thanked: 1046 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

tomp pisze: 22 kwie 2024, 13:39 Czy ktoś może powiedzieć mi skąd taki trend? Może to jakaś sarkastyczna reakcja na "coś", czego nie wyłapałem?
Chlopcy lubia scyzoryki. Nie wiem czy to trend, ale pogooglaj haslo "the knife guy". Z pewnoscia sie nie zawiedziesz fotosami dziwakow/hobbystow/kolekcjonerow :mrgreen:

Jest tez taki film z DeNiro ("Fan"?), gdzie jest on obwoznym handlarzem nozy.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2052
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 124 times
Been thanked: 342 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

Dziewczyny też lubią :) Zawsze mam w plecaku swoj ukochany karambit :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3430
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 436 times
Been thanked: 1046 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

walkingdead pisze: 22 kwie 2024, 13:53 Dziewczyny też lubią :)
Hmm...
walkingdead pisze: 21 kwie 2024, 09:19 Przyznam się do pewnego dziwactwa.
:twisted:

Zawsze mam w plecaku swoj ukochany karambit :)
W Londynie mieli problem z nozami (cos jak maczety w Krakowie :mrgreen: ) i bylo takie fajne haslo/plakat ostrzegajace, ze to nielegalne (powyzej 10cm ostrza(?) czy cos z dlugoscia/szerokoscia dloni :? ):
"nóż w kieszeni może obciąć ci 2 lata życia" (taka tam ciekawostka)

Scyzoryki byly cool jak byl MacGuyver w tv, z fryzura na czeskiego hokeiste <3
(ale wtedy to sie wydawalo pieniadze na gume turbo i vibovit w proszku, a nie na import Victorinox'ow ze Szwajcarii :mrgreen: )

W temacie planszowym, to BoardGameCo tez ma spory messer na wizji przy unboxingach.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4107
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2557 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Przyznam się do czegoś wstydliwego... Otóż zacząłem oglądać BoardGameCo. :lol:

Kiedyś totalnie nie trawiłem Alexa, nadal przeszkadza mi jego szybki sposób mówienia, ale coraz częściej się z nim zgadzam. Widać, ze gościu zna materię i zawsze stara się przedstawić wszystko z różnych stron, przy okazji mocno podkreślając swoje prywatne opinie. Kiedyś wydawało mi się, że był mniej szczery, jakby bardziej starał się nie urazić wydawców - teraz, kiedy coś mu ewidentnie nie pasuje, to podkreśla to i nie ściemnia.

Coraz częściej oglądam też Cody'ego z The Discriminating Gamer. Zawsze ceniłem jego kanał, a ostatnio mam wrażenie, że podniósł poziom realizatorski. Wreszcie montaż nie jest już totalnie amatorski (aczkolwiek nadal mógłby poprawić dźwięk).

Moim odkryciem jest jednak Shelfside:

https://www.youtube.com/@Shelfside/videos

Chłopaki prowadzą bardzo ciekawe dyskusje. Podoba mi się, że starają się sięgnąć głębiej, dokładnie przeanalizować problemy i szczerze powiedzieć "co im w grze nie gra". Ostrzegam - nie wszystko, co publikują jest wartościowe. Polecam przede wszystkim ich dłuższe formaty, w których "mają szansę się wygadać".

Jednocześnie w zasadzie całkowicie przestałem oglądać SU&SD, NPI, Rahdo i Dice Tower. Polskiego YT poza Gambitem nie oglądam już wcale. Zaoszczędzam w ten sposób mnóstwo czasu. Ech... Ewidentnie dopadło mnie YouTubowe wypalenie. 8)

Może pora na temat "Przestój w planszówkowym YouTubie?" :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4520
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1674 times
Been thanked: 2099 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: PytonZCatanu »

Mam amnezję....

Jak się nazywa blog jednego z chłopaków z gradania, na którym prezentuje głównie statystki z Bgg?
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mluckner »

Za dużo gier, za mało czasu. http://www.zaduzogier.pl/
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ink »

Przy czym blog w zasadzie umarł na brakoczasozę, a resztki aktywności przeniosły się na fb -> https://www.facebook.com/zaduzogier
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

Gambit na swoim profilu na FB zachęca do wsparcia na Patronite chłopaków z Planszówki Online...nawet kosztem wsparcia jego Patronite.
Co za gość. Za 50 lat będą o nim legendy opowiadać ... przy zniszczonej od grania planszy Gloomhaven :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5236
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

andrzejstrzelba pisze: 25 kwie 2024, 15:19 Gambit na swoim profilu na FB zachęca do wsparcia na Patronite chłopaków z Planszówki Online...nawet kosztem wsparcia jego Patronite.
Co za gość. Za 50 lat będą o nim legendy opowiadać ... przy zniszczonej od grania planszy Gloomhaven :)
Trochę smutne, że jest to coś o czym warto wspominać. Zachęcanie do wspierania, czy oglądania/czytania/słuchania innych recenzentów powinno być rzeczą naturalną.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

Gambit pisze: 25 kwie 2024, 15:28 Zachęcanie do wspierania, czy oglądania/czytania/słuchania innych recenzentów powinno być rzeczą naturalną.
Bardziej zaskoczyło mnie stwierdzenie, że jesteś gotów "oddać" swoje wsparcie na Patronite, jeśli dzięki temu ktoś wesprze chłopaków.
Wszystkiego dobrego chłopie 👍.
toblakai
Posty: 1271
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 227 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

andrzejstrzelba pisze: 25 kwie 2024, 16:24
Gambit pisze: 25 kwie 2024, 15:28 Zachęcanie do wspierania, czy oglądania/czytania/słuchania innych recenzentów powinno być rzeczą naturalną.
Bardziej zaskoczyło mnie stwierdzenie, że jesteś gotów "oddać" swoje wsparcie na Patronite, jeśli dzięki temu ktoś wesprze chłopaków.
Wszystkiego dobrego chłopie 👍.
Gambit się po prostu już na youtubie gelda dorobił i mu 50zł różnicy nie robi :D
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 213 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

toblakai pisze: 25 kwie 2024, 17:42
andrzejstrzelba pisze: 25 kwie 2024, 16:24
Gambit pisze: 25 kwie 2024, 15:28 Zachęcanie do wspierania, czy oglądania/czytania/słuchania innych recenzentów powinno być rzeczą naturalną.
Bardziej zaskoczyło mnie stwierdzenie, że jesteś gotów "oddać" swoje wsparcie na Patronite, jeśli dzięki temu ktoś wesprze chłopaków.
Wszystkiego dobrego chłopie 👍.
Gambit się po prostu już na youtubie gelda dorobił i mu 50zł różnicy nie robi :D
Raczej wydawcy zrobili zrzutkę by Tomek już nowości nie recenzował :wink:
(żarcik ofcorz)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2090
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Darkstorm pisze: 25 kwie 2024, 19:18
toblakai pisze: 25 kwie 2024, 17:42
andrzejstrzelba pisze: 25 kwie 2024, 16:24
Bardziej zaskoczyło mnie stwierdzenie, że jesteś gotów "oddać" swoje wsparcie na Patronite, jeśli dzięki temu ktoś wesprze chłopaków.
Wszystkiego dobrego chłopie 👍.
Gambit się po prostu już na youtubie gelda dorobił i mu 50zł różnicy nie robi :D
Raczej wydawcy zrobili zrzutkę by Tomek już nowości nie recenzował :wink:
(żarcik ofcorz)
taki żart 4/10 xD
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ