TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 141
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Zodd »

Dziś dostałem maila od Portalu, że otrzymali egzemplarz który zaakceptowali. Oraz że gry opuściły fabrykę i czekają na załadunek pociągu. Może w kwietniu się doczekamy naszych polskich TMB ;) Oby to już była ostatnia prosta.

A co do samej regrywalności - to aż tak boli to co jest podstawce? Nie idzie wytrzymać bez tych dodatkowych kart przygód i większej liczby przeciwników (tak wywnioskowałem, że to wnosi 40 Days i Age Of Tyranny)?

Swoją drogą coś kojarzę, że Portal potwierdził, że TMB nie zatrzyma się na tym co obecnie było do kupienia? Czyli choćby owe 40 Days i Age Of Tyranny mają szansę być w polskiej wersji? Kojarzy ktoś taką informację? Pomijam już fakt ile na to poczekamy.
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
keldorn
Posty: 565
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: keldorn »

Zodd pisze: 05 kwie 2024, 22:48 Dziś dostałem maila od Portalu, że otrzymali egzemplarz który zaakceptowali. Oraz że gry opuściły fabrykę i czekają na załadunek pociągu. Może w kwietniu się doczekamy naszych polskich TMB ;) Oby to już była ostatnia prosta.

A co do samej regrywalności - to aż tak boli to co jest podstawce? Nie idzie wytrzymać bez tych dodatkowych kart przygód i większej liczby przeciwników (tak wywnioskowałem, że to wnosi 40 Days i Age Of Tyranny)?

Swoją drogą coś kojarzę, że Portal potwierdził, że TMB nie zatrzyma się na tym co obecnie było do kupienia? Czyli choćby owe 40 Days i Age Of Tyranny mają szansę być w polskiej wersji? Kojarzy ktoś taką informację? Pomijam już fakt ile na to poczekamy.
Czy udało sie wychwycić jakies nowe aktualizacje w temacie tego produktu? Pamietam zapowiedzi Dyrektora PG który zapewniał dostawe dla graczy z przedsprzedaży w kwietniu, ale juz prawie połowa a tu ani widu ani słychu. Staram sie szukac jakiejś informacji w wywiadach i blogach - na razie cisza...
Toma0411
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

1 maja mają robić unboxing na kanale. Zakładam, że będą ją już mieli wtedy w magazynie i albo wyślą tuż przed majówką, albo zaraz po. Prawdopodobnie też 1 maja oficjalnie będzie ogłoszona data premiery. Sklep portalu wysyła do przedsprzedaży na 2 tygodnie wcześniej. Jak ktoś zamówił gdzie indziej niż u nich to w dniu premiery powinien mieć u siebie. Jestem w tej drugiej grupie 🤪
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 141
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Zodd »

keldorn pisze: 13 kwie 2024, 22:25 Czy udało sie wychwycić jakies nowe aktualizacje w temacie tego produktu? Pamietam zapowiedzi Dyrektora PG który zapewniał dostawe dla graczy z przedsprzedaży w kwietniu, ale juz prawie połowa a tu ani widu ani słychu. Staram sie szukac jakiejś informacji w wywiadach i blogach - na razie cisza...
Na jednym mailu się póki co skończyło. Pozostaje czekać. Tyle to już trwa... miałem nadzieję, że może przed majówką trafi gra do rąk, ale czasu coraz mniej zostało. I oby nie było kolejnej obsuwy...
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
Toma0411
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

Z tego co tydzień temu się dowiedziałem jest już w pociągu, więc szybkie cło i powinno do nas lecieć :D
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1536
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 186 times
Been thanked: 568 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ayaram »

Portal Games pisze:Mamy dobrą wiadomość - Too Many Bones wyruszyło w drogę do naszego magazynu! 🚅

Gry z fabryki zostały odebrane w umówionym terminie, niestety ich załadunek z przyczyn od nas niezależnych odbył się z tygodniowym opóźnieniem.

Kiedy możesz wypatrywać paczki? W pierwszej połowie maja - bo to właśnie wtedy powinna wystartować wysyłka do naszych klientów.

O dokładnej dacie poinformujemy Cię w następnej wiadomości.

Pozdrawiamy! Zespół Portal Games
No więc oficjalnie - z granie w majówkę nici :wink:
keldorn
Posty: 565
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: keldorn »

Jeszcze sie łudziłem, no ale coz... Dobrze ze choć takie wieści sa niż żadne.
Toma0411
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

Bez sensu było się łudzić skoro Ignacy Trzewiczek trzy tygodnie temu powiedział, że 1 maja będzie robił unboxing online.
Wtedy też prawdopodobnie ogłosi datę premiery i celuje tu w 16-17 maja. Więc jeżeli ktoś kupował w sklepie portalu to powinien dostać info i wysyłce przesyłki zaraz po weekendzie majowym 🙃
keldorn
Posty: 565
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: keldorn »

Toma0411 pisze: 22 kwie 2024, 21:23 Bez sensu było się łudzić skoro Ignacy Trzewiczek trzy tygodnie temu powiedział, że 1 maja będzie robił unboxing online.
Wtedy też prawdopodobnie ogłosi datę premiery i celuje tu w 16-17 maja. Więc jeżeli ktoś kupował w sklepie portalu to powinien dostać info i wysyłce przesyłki zaraz po weekendzie majowym 🙃
No to ze Ignacy obiecał unboxing na 1.05 to wcale nie jest takie oczywiste kiedy beda wysyłać. Wielokrotnie pojawiały sie unboxingi na YT tydzień po tym jak Portal wysłał kopie do zamawiających ze sklepu w przedsprzedaży.
Toma0411
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

W przypadku tego tytułu nie mam żadnej pewności 😕
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1536
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 186 times
Been thanked: 568 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ayaram »

Się łudzili, bo było mówione na jakimś vlogu, że są spore szanse, że na majówkę już zagramy :wink:

No trudno, nie na majówkę to zaraz jest Boże Ciało to się wtedy ogra 8)

Jedyne co mnie gdzieś tam wkurzyło to sama konstrukcja tego maila - no nie wysyłajcie wyczekującym klientom maila o opóźnieniach zaczynając ją od hasła "mamy dobrą wiadomość" :lol:
sor
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:49
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: sor »

Czy pojawiły się jakiekolwiek informacje, kiedy planują wysyłkę? Ten unboxing, to trochę ponury żart był.
jendrusz
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2016, 16:02
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: jendrusz »

Okazało się że to miał być żart. Ale jakiś taki mało śmieszny biorąc pod uwagę ile czekamy na grę. Też wypatruje wiadomosci. Wspominali że w maju otrzymamy...
Podobają mi się ilustracje Klemensa Franza.
Toma0411
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

Bardzo ponury. Cały film trwał 37 minut z czego obstawiam że 30 było o grze sprzed 25 lat. Odniosłem wrażenie, że prezentujący grę nigdy wcześniej o niej nieIe słyszał i oglądał ją pierwszy raz w życiu. Zwłaszcza przy oglądaniu kart i słowach że są one z jakiegoś “ ulepszonego materiału” - gdzie cały świat wie że są po prostu plastikowe …
Takie trochę dziecinne podejście do ludzi, którzy wydają kupę kasy i czekają na nią ponad rok !!!!
keldorn
Posty: 565
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: keldorn »

Tez trafiłem na tą recenzje i po paru minutach wyłączyłem... No całkowicie nie jest w stanie swoją aparycja zatrzymać mnie abym ogladnał do końca. Byłem na prawde chętny aby to zrobić ale nie dałem rady... Nawet nie dotrwałem (i moze całe szczęście) do końca recenzji i wysłuchania końcowej opinii.

Ja tam wiem swoje. Na gre czekałem bardzo długo bo mialem w planach kupic wersje oryginalna (EN) ale ze wzgledu na bariere jezykową musialem obejść się smakiem. Teraz mam nadzieje ze uzupełnie kolekcje w naszym ojczystym języku. Ojciec Dyrektor zrobił mi dzień z informacją ze juz cos kolejnego tłumacza :)
Toma0411
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

Niestety z taką prezentacją gra nie ma podjazdu do tego jak pokazuje ja CTG, a to w sumie smutne.
Owszem coś się tłumaczy i po cichu liczyłem na 40 dni albo Age of thyrany ale w tym roku ma być podobno w sprzedaży jeszcze Nugget, więc będzie kolejny do ogrania.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2053
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 126 times
Been thanked: 350 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: walkingdead »

Przesadzacie.
To miał być filmik mało serio.

"Profesjonalny" unboxing TMB Portal wypuści bliżej wydania. Mówili o tym nawet w tym materiale.
Khonrad
Posty: 41
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Khonrad »

Też czekałem na ten unboxing, a wyszła jakaś żałosna parodia. Zapowiadali wcześniej, że to ma być nieśmieszny żart, a nie prawdziwy unboxing?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 465
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Zaan84 »

walkingdead pisze: 03 maja 2024, 07:15 Przesadzacie.
To miał być filmik mało serio.

"Profesjonalny" unboxing TMB Portal wypuści bliżej wydania. Mówili o tym nawet w tym materiale.
A to my nie jestesmy juz bliżej wydania? Czy ta gra nie ma trafić w ręce graczy w tym miesiącu?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2053
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 126 times
Been thanked: 350 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: walkingdead »

Wydaje mi się, że unboxingi mają nakręcać sprzedaż, więc jaki sens jest teraz wypuszczać tego rodzaju film,jeśli samej gry aktualnie nie można kupic w Portalu? Przecież generowanie zainteresowania ma największy sens,gdy można to przełożyć na realny zakup. I myślę, że nikt nie chce ryzykować niewykorzystania potencjału sprzedażowego, gdy wokół tyle innych premier u innych wydawców. Zaintrygowany kupujący, który może się odbić od sklepu (bo nie kupi TMB)może szybko przekierować zainteresowaniem na inny produkt u innego wydawcy.

Materiały promocyjne typu u boxing czy rozgrywka będą pewnie wypuszczone, gdy gracze po obejrzeniu tychże video beda mogli faktycznie kliknac w sklepie "kup".
Może to zabrzmi brutalnie, ale Wy juz kupiliście,więc nie Wy jesteście targetem materiałów sprzedażowych/promocyjnych.

Nie wiem, nie pracuję w Portalu, ale logika mi tak podpowiada patrząc na ich historyczne ruchy.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2053
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 126 times
Been thanked: 350 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: walkingdead »

Khonrad pisze: 03 maja 2024, 08:22 Też czekałem na ten unboxing, a wyszła jakaś żałosna parodia. Zapowiadali wcześniej, że to ma być nieśmieszny żart, a nie prawdziwy unboxing?
Tak. W opisie filmu też masz adnotację, że "to nie będzie poważny material".

To są materiały rozrywkowe. Ani parodie, ani żarty. Luzne nagrywki. Dla mnie bardzo spoko. Ale to zapewne dlatego, że nie pluję jadem w temacie TMB (ani gier,ktore zamowilam, a sa opoznione) i pewnie dlatego, ze totalnie rozumiem konwencję majowych filmików. :mrgreen:


Ps. Czytając ten temat to akurat nie video Portalu wydają mi się żałosne :mrgreen:
sor
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:49
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: sor »

Ten unboxing był raczej kroplą, która przeleła (...). Chodzi o komunikację Portalu przez ten cały czas. Na stronie, przez cały luty widniała informacja, że premiera gry będzie miała miejsce w I kwartale. Wysyłałem zapytania mailowo i przez Messenger, czy jest ona aktualna - nie otrzymałem odpowiedzi. W marcu informacja na stronie zmieniła się na produkt niedostępny, poinformujemy o wysyłce. Wreszcie otrzymałem odpowiedź na messengerze (cytuję): "nie znamy jeszcze dary premiery, praca wre".

Oczekując na ten unboxing, nie tyle czekaliśmy (przynajmniej ja) na "poważny materiał", co o poważne potraktowanie klientów i rzucenie informacji w stylu: wiemy, że trzykrotnie przekładaliśmy datę premiery gry, ale ta jest już w naszych rękach i xxx rusza wysyłka do klientów, którzy kupili grę w naszym sklepie. To by wystarczyło.

Przez te doświadczenia bardzo obawiam się o terminy ich tłumaczenia The Elder Scrolls. Na szczęście nie brałem Robinsona.
jurant91
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2020, 11:28
Been thanked: 5 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: jurant91 »

Wysyłałem zapytania mailowo i przez Messenger, czy jest ona aktualna - nie otrzymałem odpowiedzi.
Pewnie takich osób jest zdecydowanie więcej i nie dziwię się, że nie odpisują, bo pewnie musieliby do tego zatrudnić osobną ekipie.

Jakiś czas temu przecież było info, że gra jest w transporcie i planują na majówkę. Nie wyszło, trudno. Kolejne info jest takie, że będzie po majówce. Wysyłanie co chwila zapytań o to kiedy będzie gra, nie przyśpieszy jej transportu i etapu rozsyłania do graczy.

Z produkcją planszówek chyba zawsze są takie problemy. Jakiś czas temu Rebel miał podobny problem z Everdell. Nie znam chyba żadnej gry ze wspieraczek które przyszłyby do graczy według oryginalnej estymaty. Po prostu sam proces produkcji jest mocno nieprzewidywalny i jest wiele etapów gdzie wydawca czy twórca nie ma wpływu na opóźnienia.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 971
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 232 times
Been thanked: 234 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Moonday »

jurant91 pisze: 03 maja 2024, 13:07 Nie znam chyba żadnej gry ze wspieraczek które przyszłyby do graczy według oryginalnej estymaty.
Z Eleven się udało, ale tam z kolei gracze narzekali, że gra jest niedopracowana. Nie dogodzisz. Ja jestem z tych którzy wolą poczekać dłużej. Domyślam się, że tłumaczenie takiej gry to jednak spora presja, bo ewentualny dodruk poprawionych kart i żetonów będzie dość kosztowny. Mogę poczekać choćby do jesieni byleby było jak z MK:UE czyli niemal doskonale (był tylko jeden drobny błąd na jednej z kart). W PG zapewne wiedzą, że w przypadku tej gry, o ile wszystko się uda, to mogą sporo zarobić, bo gra jest popularna za granicą i ma sporo dodatków.
Atk
Posty: 1399
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 495 times
Been thanked: 285 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Atk »

Czasami myślę, że większość osób to chyba wczoraj do hobby trafiło.

A co do daty premiery itp to chyba Portal mówił, że po ostatnich akcjach z cłem przy którejś grze, podchodzą ostrożnie z datami, więc póki nie ma oficjalnego info na stronie, to są tylko życzenia wydawcy i klientów...
ODPOWIEDZ