Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

raj pisze: 18 lut 2024, 21:21
nidhog pisze: 18 lut 2024, 21:04 Ja od reki, wiem, że z Odrodzenia. Bo dotyczy szkół z Odrodzenia. A Ty byś wiedział od ręki, gdyby obie gry miałe osobne tematy ;)
Te gry mają osobne tematy już od dwóch tygodni a mimo to, ten wpis odrodzeniowy trafił tutaj, a w wątku o Odrodzeniu nie ma żadnego wpisu poza pierwszym.
Chciałem napisać to co napisał Błysk, ale mnie ubiegł.
Próby stworzenia nowego wątku byłya, ale kończyły się moderatorskim ciach :) i dyskusja zaczęła się w starym wątku.
W zasadzie fajnie by było, gdyby któryś moderator przeniósł cała dyskusję do prawidłowego wątku z adnotacją/informacja "jest od tego watek) i wtedy ludzie będą kontynuować tam gdzie trzeba.
Plus, gdyby ludzie zawsze pisali w prawidłowym wątku - moderatorzy nie mieliby roboty ;)
Gun3R pisze: 18 lut 2024, 22:16 a czy uważacie że cena tej gry jest adekwatna do zawartości lub chociaż frajdy z rozgrywki? mówię o cenie około 950 zł za podstawkę + SG

dla porównania podstawka + SG gier takich jak nemesis (czy nawet nemesis lockdown), wiedźmin stary świat, frostpunk, itd.. była czy to na kampanii czy teraz w sklepach o połowę tańsza. Zatem pytanie co w tej grze tak bardzo podbija jej cene i czy jest to "uzasadnione"? :D Czy po prostu taką cene dyktuje trudna dostępność bo już jest po kampanii itp a sama gra jest realnie warta tyle ile była wyceniona na kampanii?
Jako mega fan gry mówię CI - nie jest adekwatna.
Moim zdaniem BRW + Sator bije na głowę BRW:R + Rotas jeśłi chodzi o zawartość. Mając obie gry mam odczucie, że druga część to taka biedniejsza wersja :)
Aczkolwiek mówię o zawartości, bo nie sposób mi ocenić w pełni różnicy grywalności na tą chwilę - za mało rozgrywek póki co.

Natomiast z perspektywy miodnośći gry - warto kupić pierwsza lub drugą część po to by mieć i patrząć przez pryzmat liczenia nie cena do zawartość, a cena do frajda - warto tyle wydać zmaiast kupić 4-5 gier, które zagrasz i sprzedasz :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 868
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 293 times
Been thanked: 203 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 18 lut 2024, 22:26
Spoiler:
Jakby była możliwość kupienia podstawki za około 400zł/470zł (bez tego ROTASA) + dodatku Apokalipsa to pewnie byłby bardzo optymalny zestaw.
Oj tak, bardzo wyraźnie się pod tym podpisuje. Rotas to wielkie, nieporęczne pudło, które tak naprawdę niewiele wnosi a winduje cenę niesamowicie.
Błysk pisze: 18 lut 2024, 22:26 Tak samo moim zdaniem zdecydowanie za wysoko zostały wycenione dodatki: Mag Irene, Jukas, Feniks i generalnie wszystkie dodatki, poza Apokalipsą (chociaż też moim zdaniem trochę droga).
Zwłaszcza Irene i Jukas to zupełny absurd cenowy xDDD ale im więcej się zastanawiam - najchętniej wziąłbym samą podstawkę+apokalipse, bez rotasa i wszystkich pozostałych dodatków, bo nie wiem kiedy ja to niby ogram.

Spoiler:
No obecna cena sklepowa to zupełnie z czapy. Z przedsprzedaży była jeszcze ok, chociaż gdybym miał wybór to brałbym samą podstawkę bez pudła SG.

Co do porównania Sator+Rotas. Sator to była chyba przede wszystkim ilość, w Rotasie chcieli chyba skupić się bardziej na jakości (przynajmniej próbowali, te kartonowe pudełka to jakiś absurd xD)
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 188 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

nidhog pisze: 18 lut 2024, 22:36
Moim zdaniem BRW + Sator bije na głowę BRW:R + Rotas jeśłi chodzi o zawartość. Mając obie gry mam odczucie, że druga część to taka biedniejsza wersja :)
Aczkolwiek mówię o zawartości, bo nie sposób mi ocenić w pełni różnicy grywalności na tą chwilę - za mało rozgrywek póki co.

Natomiast z perspektywy miodnośći gry - warto kupić pierwsza lub drugą część po to by mieć i patrząć przez pryzmat liczenia nie cena do zawartość, a cena do frajda - warto tyle wydać zmaiast kupić 4-5 gier, które zagrasz i sprzedasz :)
Chętnie poczytam jak pograsz więcej jak to wychodzi pod względem regrywalności i generalnej frajdy z gry. Ja nie grałem w pierwsze BRW, czytałem tylko, że ludzie twierdzą, że szkoły z Odrodzenia wydają się ciekawsze/ bardziej charakterystyczne niż to co prezentowało BRW.

Natomiast jak porównywałem podstawki zawartością (bez SATORa i ROTASa), to generalnie pierwszy BRW miał więcej rzeczy/ elementów. W SG nawet nie wiem jak to wyglądało, ale chyba też pamiętam, że np. figurek w SATORze było więcej niż teraz jest w ROTASie. Dlatego przez pewien czas zastanawiałem się czy nie wyrwać starego BRW z SATORem, zamiast wspierać "nowy".

Co do ceny - ta z pierwszej przedsprzedaży to była serio świetna cena (z pierwszej zbiórki), Late Pledge, to dla mnie była cena "maks ile bym dał" i zresztą dałem... Jak zobaczyłem ile teraz to stoi w sklepie to się mocno zdziwiłem i zastanawiam się, czy to zejdzie. :D
Ostatnio zmieniony 18 lut 2024, 23:02 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 868
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 293 times
Been thanked: 203 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 18 lut 2024, 22:43 Chętnie poczytam jak pograsz więcej jak to wychodzi pod względem regrywalności. Ja nie grałem w pierwsze BRW, czytałem tylko, że ludzie twierdzą, że szkoły z Odrodzenia wydają się ciekawsze/ bardziej charakterystyczne niż to co prezentowało BRW.
Oj to zdecydowanie. Ale to może być też trochę wadą, bo zniechęca do mieszania talii w czasie gry.
Zwłaszcza talie z dodatku apokalipsa wydają się bardzo tematycznie spójne i ciekawe.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Herman666 »

Czy ktoś już ogarnął w jakiś fajny sposób odrodzenie? Jak to przechowywać? Generalnie sama podstawka z 5/6 graczem ok, problem pojawia się - gdy chcemy rotować dodatkami - kiedy chcemy dodawać nowe ewokacje, szkoły magii. Grę transportuje, a zabieranie tych wszystkich pudeł jest zdecydowanie problematyczne. Jak sobie z tym poradziliście?

Wszystko co znalazłem dostępnego (inserty) ma jakieś wady, jak fajnie wygląda, to część figurek luzem, co absolutnie u mnie w grę nie wchodzi... albo czegoś nie mieści. Jakieś pomysły?
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Baltig »

Pianka, nóż do cięcia i odrobina wyobraźni.
A na serio - kończę przymiarki do zmieszczenia wszystkiego w Rotas + podstawka. Ile tam jest wolnego miejsca..
Figurki magów na samym dole, cały syf plastikowy powyżej - na samej górze szkoły magii i tylko wyciąć posklejać i grać!
Gorzej, że trochę praca przystopowała z powodu poprawiania 5 kart i zapowiedzenia nowej szkoły (totentaz i void) a dobrze by było to mieć w jednym miejscu. Jak tak dalej pójdzie to będziemy co pół roku dostawać nowa szkołę..
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: jazzy »

Offtopic trochę - ale skąd te szkoły? Void o ile się orientuję już jest (chyba z satora do BRW) a o drugiej nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 895
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 276 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Herman666 pisze: 15 kwie 2024, 17:45 Czy ktoś już ogarnął w jakiś fajny sposób odrodzenie? Jak to przechowywać? Generalnie sama podstawka z 5/6 graczem ok, problem pojawia się - gdy chcemy rotować dodatkami - kiedy chcemy dodawać nowe ewokacje, szkoły magii. Grę transportuje, a zabieranie tych wszystkich pudeł jest zdecydowanie problematyczne. Jak sobie z tym poradziliście?

Wszystko co znalazłem dostępnego (inserty) ma jakieś wady, jak fajnie wygląda, to część figurek luzem, co absolutnie u mnie w grę nie wchodzi... albo czegoś nie mieści. Jakieś pomysły?
"Black Rose Wars: Rebirth ALL IN Insert / Organizer" do wydruku jest na thingiverse.com
Link:
https://www.thingiverse.com/thing:6496856
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Baltig »

jazzy pisze: 17 kwie 2024, 14:45 Offtopic trochę - ale skąd te szkoły? Void o ile się orientuję już jest (chyba z satora do BRW) a o drugiej nie słyszałem.
Void ma dostać rewizję w postaci kolejnej wersji duela. Smignelo na FB Ludus Magnus, wystarczy poszukać po ich postach - nawet magów gracze chyba wybierali jacy będą.
Totentanz jest nowa szkoła (cholera wie w sumie pod co idącą - ale jeślibym miał zgadywać to kruki :mrgreen: ) która można zakupić jako dodatek na kampanii requiem (w tym u nas u czachy - koszt szkoły + chyba mag 80PLN, ALE! Bez figurek. Figurki to inny dodatek - 160 PLN.

Także tego, jak ktoś myślał, że jak weźmie all-in na kampanii róży to będzie miał wszystko no to to duel lex pokazał, że FOMO nie będzie zaspokojone. A coś czuję w kościach, że tych crossoverów będzie więcej - do Nova Aetas chyba też coś było, mag zdaje się ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Do Nova Aetas byl caly duzy dodatek - Hyperion
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 200
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 95 times
Been thanked: 68 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Diserve »

Troszkę offtopic/ciekawostka ale dziś trafiłem na inspiracje twórców odnośnie pudła dodatków :) jak było to wybaczcie.


Obrazek

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sator_Square
sasquach
Posty: 1838
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: sasquach »

https://ludusmagnusunofficial.com/viewforum.php?f=6
przygotowują forum z FAQ
Alright I guess it's FAQ time y'all. Head over to https://ludusmagnusunofficial.com/ and sign up with your discord username and wait for admins to approve you. Then you can make a new topic in Rules discussion and discuss rules, see the answered FAQ questions, and propose new questions for the answered topics thread. Its a work in progress so let me know if you have questions or issues with it. Please continue to discuss here as well, but this forum will help rules discussions remain more topical and get answered even if other discussion is occuring. Discord can be tough to go back and see previous discussions so this is meant to help with that. We have Beto all set up in there to answer questions as we get them moved into the proper FAQ channel, and the FAQ is viewable by anyone, so hopefully if you are in the middle of a game and need to check out some commonly asked questions, you can pop on the website and see if your question is answered. If not, sign up and ask and people can discuss!
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 868
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 293 times
Been thanked: 203 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Grę wysyłali chyba jakoś w styczniu? I to chyba nawet w pierwszej połowie?
Mamy połowę maja. Zamiast po ludzku dostać już zebrany plik PDF z FAQ, ewentualnie jakąś fajną stronę (bo tych stron to oni mają od groma), otwierają jakieś forum (i mimo, że teraz też jesteśmy na forum to nie oszukujmy się, to dość archaiczna forma), na której trzeba się rejestrować, żeby je przeglądać (chociaż niby kilka tematów można bez tego, więc już nie wiem), i jeszcze coś tam o discordzie piszą.

Coś tam nieźle namieszali, ale chyba od faktycznego FAQ robią tylko zamknięte forum z ręczną akceptacją osób z discorda?

No ogólnie kolejne rozczarowanie xD
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
sasquach
Posty: 1838
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: sasquach »

Seraphic_Seal pisze: 15 maja 2024, 10:35 No ogólnie kolejne rozczarowanie xD
Zwróć uwagę na żółte "unofficial" w logo. To jest FAQ od fanów dla fanów.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 868
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 293 times
Been thanked: 203 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

sasquach pisze: 15 maja 2024, 11:48
Seraphic_Seal pisze: 15 maja 2024, 10:35 No ogólnie kolejne rozczarowanie xD
Zwróć uwagę na żółte "unofficial" w logo. To jest FAQ od fanów dla fanów.
Jezus Maria faktycznie
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Torquemada666
Posty: 799
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

Seraphic_Seal pisze: 15 maja 2024, 12:02
sasquach pisze: 15 maja 2024, 11:48
Seraphic_Seal pisze: 15 maja 2024, 10:35 No ogólnie kolejne rozczarowanie xD
Zwróć uwagę na żółte "unofficial" w logo. To jest FAQ od fanów dla fanów.
Jezus Maria faktycznie
Przecież jest oficjalny faq&errata (na fajnej stronie :)) tylko na razie po włosku.
ODPOWIEDZ