Northgard - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 839
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 193 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Grepar pisze: 09 kwie 2024, 19:15 Pytanie o klan dzika

W Polskiej instrukcji:
Moc Klanu: za każdym razem, gdy Klan Dzika wykonuje akcję Odkrycia i nie zamyka żadnego terytorium, zbiera jedną runę .
Natomiast w FAQ:
For the Boar Clan, do we still gain knowledge if we close a neutral or enemy territory?
• Yes. The Boar Clan gains the bonus as long as they don’t close one of their own territories
1. Pytanie w przypadku karty, która pozwala odkrywać z dowolnego miejsca na mapie, czy jak zamknę gdzieś daleko jakieś neutralne/wrogie terytorium, a swoje jakieś gdzieś indziej będę miał otwarte to zdolność się odpala?

2. I rozumiem, że jak mam dwa otwarte terytoria, odkrywam jedno z nich, zamykam, drugie pozostaje otwarte to nie dostaję runy bo zamknąłem jedno?
Przejrzałem internet, ciekawe. Czyli po premierze gry twórcy jednak postanowili, że klan dzika będzie działał trochę inaczej xD

Klan dzika, wykonując akcję eksploracji zawsze dostaję jakąś nagrodę (tylko i dokładnie jedną z poniższych):
- punkty zwycięstwa, jeśli zamyka swoje terytorium (standardowe zasady)
- jeśli nie dostał żadnych punktów w efekcie powyższego, dostaję runę (zdolność klanu)

Tak opisał to designer https://boardgamegeek.com/thread/290505 ... 4#41065744
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ