This War of Mine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Veridiana »

zuroslawski pisze: 29 mar 2024, 12:03 3. Kwestia snu, czy majac zmeczenie na poziomie 3 czyli moge wykonac tylko jedna akcje, ide sie drzemnac i moje zmeczenie wraca na poziom 1 czyli mam dwie akcje. Czy moge teraz wykonac dodatkowa jedna akcje, poniewaz jedna zuzylem na drzemke ? czy po drzemce mam jeszcze dwie akcje do wykonania?
Kropki na żetonach stanu należy traktować jako liczniki kolejnych rund akcji a nie jako LICZBĘ AKCJI. Zawsze śledź, która jest runda akcji i postać może w niej wykonać akcję, jeśli kropka przypisana do tej rundy jej na to pozwala. Nie powinno być wtedy problemu z liczeniem.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Veridiana pisze: 29 mar 2024, 13:02
zuroslawski pisze: 29 mar 2024, 12:03 3. Kwestia snu, czy majac zmeczenie na poziomie 3 czyli moge wykonac tylko jedna akcje, ide sie drzemnac i moje zmeczenie wraca na poziom 1 czyli mam dwie akcje. Czy moge teraz wykonac dodatkowa jedna akcje, poniewaz jedna zuzylem na drzemke ? czy po drzemce mam jeszcze dwie akcje do wykonania?
Kropki na żetonach stanu należy traktować jako liczniki kolejnych rund akcji a nie jako LICZBĘ AKCJI. Zawsze śledź, która jest runda akcji i postać może w niej wykonać akcję, jeśli kropka przypisana do tej rundy jej na to pozwala. Nie powinno być wtedy problemu z liczeniem.
To w takim razie chyba zle gralem, poniewaz myslalem ze to jest liczba akcji.


Obrazek

Czyli w takiej sytuacji, w pierwszej rundzie akcje wykonuje Katia, w drugiej rundzie Cveta i Katia, w trzeciej rundzie Aricia ?

A co jesli Aricia pojde sie zdrzemnac w ostatniej 3 rundzie, jej poziom wzrosnie do 1 czyli bedzie miec 3 zapelnione kropki. Ale to byla 3 runda akcji wiec ona juz nic wiecej nie moze zrobic w fazie akcji i rzechodzimy do kolejnej fazy wieczoru ?
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Pollus89 »

zuroslawski pisze: 30 mar 2024, 07:52
Obrazek

Czyli w takiej sytuacji, w pierwszej rundzie akcje wykonuje Katia, w drugiej rundzie Cveta i Katia, w trzeciej rundzie Aricia ?

A co jesli Aricia pojde sie zdrzemnac w ostatniej 3 rundzie, jej poziom wzrosnie do 1 czyli bedzie miec 3 zapelnione kropki. Ale to byla 3 runda akcji wiec ona juz nic wiecej nie moze zrobic w fazie akcji i rzechodzimy do kolejnej fazy wieczoru ?
Od złej strony to sprawdzasz. W 1 rundzie akcje wykonują wszystkie postacie. W 2 Cveta i Katia, a w 3 tylko Katia.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

ooo Boziu. Faktycznie. Czyli jak Aricia pojdzie sie drzemnac to bedzie miec jeszcze dwie akcje do wykonania w kolejnych rundach. Mam nadzieje ze teraz dobrze ogarniam.
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Pollus89 »

zuroslawski pisze: 30 mar 2024, 10:33 ooo Boziu. Faktycznie. Czyli jak Aricia pojdzie sie drzemnac to bedzie miec jeszcze dwie akcje do wykonania w kolejnych rundach. Mam nadzieje ze teraz dobrze ogarniam.
Tak, teraz dobrze kminisz :)
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

zuroslawski pisze: 30 mar 2024, 10:33 ooo Boziu. Faktycznie. Czyli jak Aricia pojdzie sie drzemnac to bedzie miec jeszcze dwie akcje do wykonania w kolejnych rundach. Mam nadzieje ze teraz dobrze ogarniam.
Jeżeli Arica ma Zmęczenie 3 (jedna biała kropka i dwie czarne), to może wykonać tylko pierwszą akcję. Jeżeli akcją tą będzie drzemka w łóżku, zmęczenie Aricii zmniejszy się o dwa stopnie (z 3 na 1), a Zmęczenie na poziomie 1 to dwie białe kropki i jedna czarna, co oznacza, że Arica będzie mogła wykonać jeszcze tylko jedną akcję dzienną (drugą).
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

A jeśli w pierwszej akcji dołączyła do mnie postać która ma rany na poziomie 2 czyli ma jedną akcję do wykonania to idąc powyższymi podpowiedziami to czy wykona tą akcję w kolejnej rundzie akcji czy ta akcja już przeszła i nie będzie jej mogła wykonać?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Taka postać w ramach pierwszej akcji dołącza do grupy. Akcje druga i trzecia są dla niej niestety niedostępne.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Ok, dzięki, to teraz wszystko jasne
ODPOWIEDZ