Gra solo z fabuła bez losowości

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: SHARP33 »

Cześć, szukam gry z kampanią i wciagającą fabułą. Co ważne dla mnie:

- brak losowości - na zasadzie rzucam kośćmi żeby sprawdzić czy atak/obrona/cokolwiek innego się udało. Lubię gdy sukces zależy od moich umiejętności, a nie szczęścia.
- tryb solo nie odbiegający od wersji wieloosobowej - grę będę przechodził sam
- rozwój postaci - zależy mi by postać mogła być w jakiejś formie ulepszana poprzez punkty doświadczenia, przedmioty itd.
- stosunkowo łatwa obsługa gry - bez poświęcania większej ilości czasu na jej obsługę niż samą rozgrywkę
- odpowiednio mózgożerna - tak, żeby przejść dalej trzeba było się jednak trochę wysilić
- język polski

Tematyka nie ma znaczenia o ile fabula jest wciągająca.

Z gier które już mam to:
- Gloomhaven - po wyjściu wersji cyfrowej straciła sens i trafi na sprzedaż. Za długo trwa rozkładanie i jej obsługa w trakcie rozgrywki
- Pandemic Legacy Sezon 1 - akurat nie solo, ale zaliczone ze znajomymi. Bardzo spoko.
- Uśpieni Bogowie - uwielbiam jej część paragrafową, ale sama rozgrywka według mnie jest tylko dodatkiem. No i dobieranie kart zamiast kostki :roll:
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: salaba »

Ciężką zagadkę zadałeś. W moim odczuciu gier planszowych bez losowości nie ma, zawsze znajdziesz element losowy...

Zainteresuj się Earthborne Rangers.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: arturmarek »

Polecam Detektywa od Portalu.
Jedyny punkt, który nie jest spełniony to "rozwój postaci". Poza tym wciągająca fabuła, brak losowości i gra technicznie solo.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 289 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: vder »

Tą drogą to mozna też polecić Sherlock Holmes detektyw doradczy :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: arturmarek »

vder pisze: 27 mar 2024, 12:28 Tą drogą to mozna też polecić Sherlock Holmes detektyw doradczy :)
no praktycznie każdą grę detektywistyczną, ale moim zdaniem Detektym ma najlepszą fabułę
W Sherlocka grałem lata temu i mam wrażenie, że tam te scenariusze nie bardzo sie ze sobą łączyły... ale to może być moja zawodna pamięć.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: Otorek »

Szczerze mówiąc wole już scenariusze i mini-kampanie z Sherlocka, niż całosciową fabułe z Detektywa czy dodatku LA. Poziom grafomaństwa w tych historyjkach jest bardzo wysoki (niższy w LA).
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 289 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: vder »

arturmarek pisze: 27 mar 2024, 12:46 W Sherlocka grałem lata temu i mam wrażenie, że tam te scenariusze nie bardzo sie ze sobą łączyły...
Akurat w sherlocku z definicji każdy scenariusz to osobna sprawa. Dopiero w 3 części (tej wydanej po polsku) spróbowali kilka scenariuszy połączyć fabularnie i tam chyba 4 z 10 miały tworzyć jedną całość - trudno mi oceniać jakościowo, bo w te akurat nie grałem.
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: SHARP33 »

salaba pisze: 27 mar 2024, 08:11 Ciężką zagadkę zadałeś. W moim odczuciu gier planszowych bez losowości nie ma, zawsze znajdziesz element losowy...

Zainteresuj się Earthborne Rangers.
Nie chodzi mi o całkowity brak losowości tylko tak jak np. w Final Girl gdzie nawet najlepszy plan i tak nie wypali w momencie gdy kości nie siadają.
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: SHARP33 »

Rozegrałem w Detektywa kilka scenariuszy i nie o taki typ rozgrywki mi chodzi. Za mało tam grania w planszówkę.

Tak czy tak dzięki za propozycje :D
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra solo z fabuła bez losowości

Post autor: sgor »

SHARP33 pisze: 26 mar 2024, 11:33 - Pandemic Legacy Sezon 1 - akurat nie solo, ale zaliczone ze znajomymi. Bardzo spoko.
Jesli losowośc gry Ci odpowiada i jesteś w stanie grać solo w taką grę to polecam gorąco sezon 0.
Fajny klimat szpiegowski, dodane kilka zupełnie nowych mechanik, postacie nie dość, że rozwijasz (każda może korzystać z trzech aliasów z różnymi ulepszeniami) to jeszcze możesz sam stworzyć zdjęcia do paszportów każdemu z aliasów (bez wpływu na grę ;)).
Ogólnie jak się podobał sezon 1 to 0 to taki "must have".
ODPOWIEDZ