Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Dhel »

warlock pisze: 27 mar 2024, 09:01
scraber pisze: 27 mar 2024, 08:50 Kilka razy zagrałem pierwszy scenariusz mono-sferycznymi taliami z podstawki, no i muszę powiedzieć, że było względnie łatwo. Szczególnie sfera taktyki - Gimli z pancerzem cytadeli i toporem siekał te pająki aż miło.
Grałeś tryb kampanii czy sam scenariusz? Bo trochę nie chce mi się wierzyć, że ktoś uznaje monotaktykę na podstawce za łatwą. Powiem więcej - nie wiem jak radzisz sobie z siłą woli ;). I czy na pewno grasz wszystko zgodnie z zasadami ;). Bo monotaktyka w zestawie podstawowym nie ma siły woli żeby przechodzić te scenariusze, nawet ten podstawowy.

Mało tego, ja nawet nie wiem czy podstawka ma 50 czerwonych kart, żeby zmontować legalną talię :D.

/edit: Aż sprawdziłem. Nawet jak wrzucisz 3x neutralnego Gandalfa to monotaktyka w podstawce ma łącznie 48 kart (a więc za mało na legalną talię). Co więcej, zagrywając wszystkich sojuszników na stół i questując 3 bohaterami i wszystkim czym możesz, jesteś w stanie wygenerować - uwaga - 5 siły woli. Tymczasowe 9 jeśli zagrasz i questujesz Gandalfem. A questując wszystkimi bohaterami (w tym Gimlim) nie możesz nimi walczyć. Także wybacz, ale nie wierzę że przeszedłeś pierwszy scenariusz ;).
Jest możliwe :wink: , już nie pamiętam który to kanał na YouTube nagrywał to przejście tylko na taktyce i dał radę się przebić i wygrać, przy czym sam przyznał że nie wierzył że to się uda :lol:
Mi też raz się udało, a kolejne 2 razy skończyły się śmiertelną pętlą, że nie jestem w stanie wygenerować wystarczającego progresu.
I się wtedy wyleczyłem z talii mono.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

scraber pisze:Pierwszy scenariusz był jak dealer cukierków, "pierwszy za darmo i będzie fajnie". Drugi opluł mnie już na samym starcie.
1wszy scenariusz jest tutorialowy i jest takim spacerkiem na rozgrzewkę.
2gi scenariusz uczy de facto gry. Jak nie mamy gotowego planu jak się zająć trollem to będzie problem. Jak mamy plan ale nie zrobimy mulliganu pod trolla będzie problem. Trzeba od razu wejść na wysokie obroty, zamiast powoli się budować i zmiażdżyć scenariusz. 2gi etap z odkrywaniem dodatkowej karty już wymusza, że trzeba mieć plan na lokacje i siłę woli, bo łatwo się "zakorkować". Dodatkowo jeszcze karty które dostają "power upa" jak mamy 35+ zagrożenia, więc wokół zagrożenia też warto grać itd. itp. To taki scenariusz, który jest ciężki jak diabli jak gramy za 1wszym razem, ale jak uda już nam się go raz rozpracować to nagle jego trudność w naszych oczach leci na łeb na szyję. Z samym Core setem co prawda o 100% WR ciężko (no chyba, że "sami-wiecie-jakim deckiem" :wink: ), tutaj polecam po prostu grać mocno chciwie na początku i powinno być ok :wink:
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Dhel »

Spoiler:
Po moich pierwszych rozgrywkach prawie znienawidziłem tą grę, 1 scenariusz super, 2 miele mnie jak chce i przecież tego nie można wygrać.

Parędziesiąt rozgrywek później uwielbiam 2 scenariusz.

Polecam kupić gotową talie startową, zwłaszcza elfy. Pięknie te talie pokazują ile ta gra ma opcji złożenia i różnego kombinowania.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zbaviec »

Ja rozgrywałem nową podstawkę na 2 ręce taliami z tej rozbudowanej instrukcji. Jak poszło? W trybie kampanii o dziwo łatwo, jedynie w 3 scenariuszu ma spore znaczenie, kto nam wypadnie z ekipy. Talie te są bardzo mocne pomimo tego, że zaczynają z zagrożeniem 27 i 29 w przypadku Aragorna. 2 scenariusz to albo pułapka, albo Denethor broni z dołączoną karta protected of lorien, jakieś wyłączenie ataku trola lub obniżenie zagrożenie. Niestety ile razy grałem wpadała mi karta spotkań podnosząca poziom zagrożenia i zawsze miałem w 1 rundzie trola. 😁
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: scraber »

Tak, żeby się upewnić.
Angielskie wersje revised różnią od starych wydań ?

Widzę, że taki The Fellowship of the Ring zawiera zarówno Droga Mrocznieje jak i Czarni Jeźdzcy (których mi brakuje).
I widzę, że lepszy biznes zrobię sprzedając swojego deluxa niż próbując zaleźć Jeźdzców w normalnej cenie.

Pytanie tylko o karty, nie ma zbytnio różnic w odcieniach? Czy raczej trzeba kupić koszulki z matowymi pleckami?
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: toblakai »

Ja różnicy w odcieniach nie zauważyłem i w zasadzie raczej ponosisz takie samo ryzyko jakbyś miał kupić ten brakujący dodatek - tam też może być różnica w odcieniu.
tomtom2
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2023, 04:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomtom2 »

scraber pisze: 29 mar 2024, 13:33 Tak, żeby się upewnić.
Angielskie wersje revised różnią od starych wydań ?
Namówiłeś - pofatygowałem się i porównałem karty z nowej podstawki ze starą podstawką. Nie odrózniam.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Dla posiadaczy polskiej edycji: zrobiłem póki co amatorską erratę 3 kart wyprawy ze scenariuszy: Podróż w Górę Anduiny (Dzicz Rhovanionu), Kamień Erech i Mgła na Kurchanach: http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... rata-1.pdf

Nie mam skanera więc bazowałem na fotkach (co niestety nie daje najlepszej jakości), ale lepsze to niż nic ;). Merytoryczne błędy w tłumaczeniu wpływające na rozgrywkę wypatrzyłem kiedyś przy okazji... Jeśli znacie inne scenariusze w polskiej edycji, które mają błędy na kartach spotkań/wyprawy - dajcie znać, postaram się dorobić erratę.
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Wazanaczole »

Który zakup jest lepszym wyborem dodatków do samej podstawki pod kątem różnorodności tworzonych talii:
a) cztery talie startowe
b) rozszerzenie bohaterów Angmar
c) nie ma znaczenia
d) jeszcze inna opcja
?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Talie startowe, zdecydowanie. Tam jest duży zestaw kart pobocznych, które przydadzą Ci się w wielu taliach.
ODPOWIEDZ