ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hardkor »

mr_pepeush pisze: 27 mar 2024, 10:51
Hardkor pisze: 26 mar 2024, 22:45 Otwieram planetopedie na danej mapie i mam "Odlot: Wers X, Ewakuacja: wers Y". Żadnej z tej rzeczy instrukcja nie tłumaczy. W niej samej jest tylko informacja, że odlot to akcja, gdy wszyscy odlatujemy, a AWARYJNA ewekuacja to gdy nam nie wyszła misja.
Ostatnia strona instrukcji. Indeks. Alfabetyczny. Szukasz hasła, które Cię interesuje - w tym wypadku chodzi Ci o Odlot i podaje Ci to strony, na których możesz o tym poczytać. W tym wypadku strony 30, 41, 44. Bez szukania w całej instrukcji trafiasz od razu pod właściwy adres (adresy), szukasz wzrokiem hasła odlot na stronie i po minucie czy dwóch jesteś po sprawdzeniu tych trzech stron i wiesz w zasadzie wszystko.
Jak by ta instrukcja nie została napisana, to trzeba to hasło jakoś znaleźć. Nie znajdziesz, to się nie dowiesz. Ale jeśli będziesz poszukiwania zaczynał na ostatniej stronie, to gwarantuję, że szybciutko dotrzesz do potrzebnej Ci treści.
Nie zauważyliśmy indeksu. To wiele wyjaśnia.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
rzaboid
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:21
Has thanked: 287 times
Been thanked: 4 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: rzaboid »

można mieć wiele zarzutów do ISS-a, ale Paul Grogan to znak jakości w kwestii czytelności instrukcji, do Nemezisowej się nie umywa ;)
ale co ja tam wiem, jestem dopiero na 5 planecie ;)
Awatar użytkownika
Drakkar84
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2019, 23:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Drakkar84 »

Wczoraj otrzymałem grę i dziś postanowiłem sam się przekonać czy przypadnie mi do gustu. I już na początku zgrzyt - odpalam dedykowaną aplikację, wchodzę w wybór języków: angielski, chiński i... czeski. Myślę sobie: nie, no chyba niemożliwe, czeski jest, a polskiego nie ma? Pewnie nie pobrało aktualizacji, zrestartuję aplikację. Ale jednak to prawda - jest czeski,a polskiego brak. Co prawda nie mam problemu z językiem angielskim, jest też księga skryptów, ale mimo to człowiek ma przez to wrażenie, że zakupił wybrakowany produkt i czuje się gorszy od naszych południowych sąsiadów - ponieważ trudno mi uwierzyć w to, że rynek czeski jest większy niż polski. Tym bardziej boli fakt, że to polska gra.
Pozdrawiam.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

Drakkar84 pisze: 07 kwie 2024, 13:56 Wczoraj otrzymałem grę i dziś postanowiłem sam się przekonać czy przypadnie mi do gustu. I już na początku zgrzyt - odpalam dedykowaną aplikację, wchodzę w wybór języków: angielski, chiński i... czeski. Myślę sobie: nie, no chyba niemożliwe, czeski jest, a polskiego nie ma? Pewnie nie pobrało aktualizacji, zrestartuję aplikację. Ale jednak to prawda - jest czeski,a polskiego brak. Co prawda nie mam problemu z językiem angielskim, jest też księga skryptów, ale mimo to człowiek ma przez to wrażenie, że zakupił wybrakowany produkt i czuje się gorszy od naszych południowych sąsiadów - ponieważ trudno mi uwierzyć w to, że rynek czeski jest większy niż polski. Tym bardziej boli fakt, że to polska gra.
Pozdrawiam.
Temat co chwila wałkowany, będzie, jeszcze nad tym pracują, wystarczyło poszukać albo chwilę poczekać :wink: Z najnowszych informacji sprzed dwóch tygodni na gamefound ma być w połowie kwietnia "As of now, our team estimates that the LANG versions will be fully integrated and operational in the second part of April."

Edit: aż z ciekawości zajrzałem przy okazji czy nie ma jakiejś aktualizacji aplikacji. Dwa dni temu wrzucili update dodający dodatki z drugiej fali, więc pewnie na tym się skupiali aby wrzucić zanim wrzuca wersję językowe.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

Przy okazji plusik dla Awekenów. W moim pudle segregator księgi statku miał w zagięciu odklejony fragmenty okładki wewnętrznej, cała pofałdowana i zaczęła się rwać. Bez problemu wymienili. Fakt że miesiąc czekałem na wysyłkę ale jasno zakomunikowali że nie mają zamienników i trzeba miesiąc poczekać. Dziś dostałem, cały bez uszkodzeń.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

Void pisze: 08 kwie 2024, 12:50 Przy okazji plusik dla Awekenów. W moim pudle segregator księgi statku miał w zagięciu odklejony fragmenty okładki wewnętrznej, cała pofałdowana i zaczęła się rwać. Bez problemu wymienili. Fakt że miesiąc czekałem na wysyłkę ale jasno zakomunikowali że nie mają zamienników i trzeba miesiąc poczekać. Dziś dostałem, cały bez uszkodzeń.
Zebym dobrze zrozumial. Plus za to, ze Ci po miesiacu wymienili uszkodzony element na nieuszkodzony?
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

Luko_b pisze: 08 kwie 2024, 13:06
Zebym dobrze zrozumial. Plus za to, ze Ci po miesiacu wymienili uszkodzony element na nieuszkodzony?
Mogli równie dobrze zbyć że uszkodzenie drobne nie wpływające na rozgrywkę. Albo ściemniać z terminami. Albo nie odpowiadać przez długi czas. Nie mówię że ogromny plus, ale taki mały plusik że sprawa załatwiona bez problemie zgodnie z zapowiedzianym terminem :wink:
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Sixshot »

Jesteśmy z żoną po kilku rozgrywkach i mamy za sobą już kilka planet. Zapewne to dopiero 10% całej fabuły i wiele się może wydarzyć jeszcze ,ale póki co gra nam siadła. Żona chętnie gra ,a ja jestem zachwycony. Podział na 2 etapy tj planety i statek są ciekawym pomysłem ,a przechodzenie przez księgę statku jest klimatyczne a zarazem spełnia funkcję przygotowania się , produkcji , szkoleń, upgradow, czujemy że się coś dzieje i się rozwijamy wraz z przechodząca fabula. Przechodzenie planet jest ciekawe, ważny jest dobór załogi i nie lekceważenie przeprowadzonego skany planety i wskazówek. Ostatnio przez niewłaściwe przygotowanie misja skończyła się tak że wróciły nam na statek 2 postacie z 3ma ranami poczym po próbie ratowania ich w ambulatorium oboje zmarli...trochę smutno się zrobiło ..czyli są emocje i fajnie. Sama fabuła również wydaje się ciekawa i nie możemy się doczekać aby przeczytać kolejny skrypt. Zobaczymy jak dalej ,ale dla mnie względem Etherfields jest duży postęp na plus.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: maciejo »

Luko_b pisze: 08 kwie 2024, 13:06
Void pisze: 08 kwie 2024, 12:50 Przy okazji plusik dla Awekenów. W moim pudle segregator księgi statku miał w zagięciu odklejony fragmenty okładki wewnętrznej, cała pofałdowana i zaczęła się rwać. Bez problemu wymienili. Fakt że miesiąc czekałem na wysyłkę ale jasno zakomunikowali że nie mają zamienników i trzeba miesiąc poczekać. Dziś dostałem, cały bez uszkodzeń.
Zebym dobrze zrozumial. Plus za to, ze Ci po miesiacu wymienili uszkodzony element na nieuszkodzony?
U mnie już ponad miesiąc czekania :twisted:
Ale ponoć jestem na jakiejś liście oczekujących :roll:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Sixshot »

Apropos śmierci członków załogi to ku naszemu zdziwieniu gra w żaden dodatkowy sposób nas nie ukarała np spodziewaliśmy się z żoną ,że po śmierci załoganta gra nakaże obniżyć morale ( wydaje się to intuicyjne ) Natomiast okazało się ,ze NIE ,że za śmierć pierwszego załoganta z danej sekcji inny wybrany dostaje awans ..jakież to wydawało się nam z pozoru dziwne i nielogiczne ,a za jakiś czas zastanawiające ,aż w końcu pomyśleliśmy sobie... Przecież w życiu jest wręcz podobnie tj jeden człowiek się natyra , ryzykując nieraz bardzo dużo czy to w karierze zawodowej czy nawet wręcz życiem ( np w wojsku / policja ,antyterroryści , etc ? ) ,a za to inny cwany frajer się na jego plecach wybije wyżej. np w takim korpo ( niekoniecznie zaraz śmiercią tego drugiego ,ale np jego ciężką pracą ). Czyż to nie jest życiowe ? ,a może to są życiowe rozkminy człowieka dobijającego 40stki i dodawanie ideologii tam gdzie jej niema? .. zaczęliśmy się z żoną zastanawiać co tutaj autorzy gry mieli na myśli ? czy to miała być po prostu mechanika wyrównująca porażkę ..czy może jednak jakiś minimalny przekaz ? ..a wy jak uważacie ?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Nilis »

Spoiler:
Wiem że jeżeli w policji czy wojsku Twój kolega zakończy akcje najgorzej jak może czyli śmiercią to prędzej dostajesz traumę i przyda Ci się pomoc Psychologa i odpoczynek a nie natychmiastowy awans
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Sixshot »

Spoiler:
Jak kolega zakończy akcję śmiercią to pewnie i tak jest ..ale tu by można iść bardziej w kierunku ,że awans za udaną akcje dostaje np przełożony lub jeszcze szef szefa..na zasadzie" wielu z was zginie ,ale to jest poświęcenie na które jestem gotów "

Druga sprawa ,że to trochę dla mnie taka przenośnia bo jak pisałem wcześniej nie musi tutaj chodzić od razu o śmierć ,ale o wspinaniu się na czyichś plecach , tzw po trupach do celu .
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

Sixshot pisze: 09 kwie 2024, 21:42 Apropos śmierci członków załogi to ku naszemu zdziwieniu gra w żaden dodatkowy sposób nas nie ukarała np spodziewaliśmy się z żoną ,że po śmierci załoganta gra nakaże obniżyć morale ( wydaje się to intuicyjne ) Natomiast okazało się ,ze NIE ,że za śmierć pierwszego załoganta z danej sekcji inny wybrany dostaje awans ..jakież to wydawało się nam z pozoru dziwne i nielogiczne ,a za jakiś czas zastanawiające ,aż w końcu pomyśleliśmy sobie... Przecież w życiu jest wręcz podobnie tj jeden człowiek się natyra , ryzykując nieraz bardzo dużo czy to w karierze zawodowej czy nawet wręcz życiem ( np w wojsku / policja ,antyterroryści , etc ? ) ,a za to inny cwany frajer się na jego plecach wybije wyżej. np w takim korpo ( niekoniecznie zaraz śmiercią tego drugiego ,ale np jego ciężką pracą ). Czyż to nie jest życiowe ? ,a może to są życiowe rozkminy człowieka dobijającego 40stki i dodawanie ideologii tam gdzie jej niema? .. zaczęliśmy się z żoną zastanawiać co tutaj autorzy gry mieli na myśli ? czy to miała być po prostu mechanika wyrównująca porażkę ..czy może jednak jakiś minimalny przekaz ? ..a wy jak uważacie ?
Dorabiasz filozofie tam gdzie jej nie ma.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: maciejo »

Sixshot pisze: 09 kwie 2024, 21:42 Czyż to nie jest życiowe ? ,a może to są życiowe rozkminy człowieka dobijającego 40stki i dodawanie ideologii tam gdzie jej niema? ..
Jak dobijesz do 50' to się dopiero zacznie, możesz mi wierzyć 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Ayaram »

Sixshot pisze:Apropos śmierci członków załogi to ku naszemu zdziwieniu gra w żaden dodatkowy sposób nas nie ukarała np spodziewaliśmy się z żoną ,że po śmierci załoganta gra nakaże obniżyć morale ( wydaje się to intuicyjne ) Natomiast okazało się ,ze NIE ,że za śmierć pierwszego załoganta z danej sekcji inny wybrany dostaje awans ..jakież to wydawało się nam z pozoru dziwne i nielogiczne ,a za jakiś czas zastanawiające ,aż w końcu pomyśleliśmy sobie... Przecież w życiu jest wręcz podobnie tj jeden człowiek się natyra , ryzykując nieraz bardzo dużo czy to w karierze zawodowej czy nawet wręcz życiem ( np w wojsku / policja ,antyterroryści , etc ? ) ,a za to inny cwany frajer się na jego plecach wybije wyżej. np w takim korpo ( niekoniecznie zaraz śmiercią tego drugiego ,ale np jego ciężką pracą ). Czyż to nie jest życiowe ? ,a może to są życiowe rozkminy człowieka dobijającego 40stki i dodawanie ideologii tam gdzie jej niema? .. zaczęliśmy się z żoną zastanawiać co tutaj autorzy gry mieli na myśli ? czy to miała być po prostu mechanika wyrównująca porażkę ..czy może jednak jakiś minimalny przekaz ? ..a wy jak uważacie ?
Myślę, że to jak w życiu. W pracy są ludzie którzy mają podejście "liczy się kasa, w pracy nie ma kolegów, po trupach do celu" itp., a i są którzy traktują pracę jak to się mówi "jak rodzinę", a pewnie większość z nas jest gdzieś po środku.

Przenosząc to na planszówki - jeśli autor gry mówi, że w tej grze liczysz się ty - "jesteście razem na statku, macie niby wspólne cele, ale na końcu wygra ten z największą liczbą punktów zwycięstwa" to naturalne jest, że jak koledze z zespołu powinie się noga to gra nie powinna nas za to karać, a my krzykniemy nad stołem jeszcze "TAK JEST!". Natomiast jeśli autor gry mówi, że liczymy się my - mamy grupę postaci i jeden wspólny cel i im gorzej się dzieje u kogokolwiek z naszych, tym gorzej dla naszego wspólnego celu - to już inna historia i tu wydaje się z kolei naturalne, że gra nas chcę ukarać za dopuszczenie do śmierci kolegi.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Ja to sobie tłumaczę, że jak zginie mi ktoś zamiast awansować to w następnej misji miałbym trudniej więc żeby jakieś niepowodzenie nie wpływało na całą dalszą kampanię to dają jakiś bonus żeby wyrównać poziom.
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Muszczu »

Bonusy za martwych członków załogi mi się bardzo podoba bo starta danego rekruta jest mniej bolesna bo wiąże się z jakimś bonusem. Zagrałem 3-4 misje i zorientował się, że pominąłem kilka reguł wiec zresetowałem sobie kampanie. Przy drugim podejściu dodałem dodatek Personal Files i teraz strata takiego weterana napewno będzie dużo bardziej bolesna. Ogółem po dodaniu tego dodatku jakoś bardziej przywiązuje się do poszczególnych rekrutów.
lukasdan
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2024, 17:24
Has thanked: 1 time

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: lukasdan »

Czy ktoś może mnie oświecić czy Core Box wspieraczkowy (pierwsza fala bez Stretch Goals) bez Personal Files to jest to samo co wersja retail gry ze sklepów? To samo jest w pudle? Przeczytałem wątek i nie utwierdziłem się jakoś jeszcze.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hardkor »

lukasdan pisze: 16 kwie 2024, 18:06 Czy ktoś może mnie oświecić czy Core Box wspieraczkowy (pierwsza fala bez Stretch Goals) bez Personal Files to jest to samo co wersja retail gry ze sklepów? To samo jest w pudle? Przeczytałem wątek i nie utwierdziłem się jakoś jeszcze.
To jest to samo
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ