Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Shaw
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2020, 20:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Shaw »

Mamy w miarę stałą ekipę 7 osób (czasem spotykamy się w mniejszym gronie, ale przy mniejszej ilości nie ma problemu z grami), choć posiadamy kilka gier w które możemy grać, to pewno w niedługim czasie będziemy szukać czegoś nowego.

Czego NIE szukamy:
-Nie interesują nas typowe imprezówki.
-Nie interesują nas tytułu zupełnie nie dostępne (bądź dostępne za miliony monet na rynku wtórnym np: Battlestar Galactica z dodatkiem)
-Nie interesują nas tytuły z dużą ilością tekstu w obcym języku (np. opis kart z dodatków do Cosmic Encounter)
-Nie interesują nas gry, które niby mają możliwość grać w 7 osób, ale nikt nie nie poleca tej gry na tyle osób czy to przez zły balans czy czy z innych względów
-Nie interesują nas gry wyłącznie kooperacyjne.
-Nie interesują nas gry które można aktualnie wesprzeć na crowdfundingu.
-Nie interesują nas tytuły w które na ogół gra się ponad 6h.

Natomiast szukamy:
-raczej średnio zaawansowany gier, choć mniej i bardziej też mogą być (byle by nie były to banalne imprezówki, ani bardzo skomplikowane tytuły na poziomie Lacerdy).
-mogą to być gry dostępne wyłącznie po angielsku, ale nie ze zbyt dużą ilością tekstów na kartach (wszyscy gracze znają angielski, lecz na różnym poziomie).
-mogą to być gry, których nowych już raczej nie znajdziemy, ale regularnie są dostępne z rynku wtórnego w miarę rozsądnych cenach.
-mogą to też być gry, na mniejszą ilość graczy, ale dzięki jakimś "home rule" można je przystosować do 7 graczy i będzie to działać (np. z tego co czytałem to Betrayal at House on the Hill z małym zmianami można grać sensownie na 7 graczy).
-fajnie jakby to była typowa rywalizacja, choć tak naprawdę inne (oprócz typowych kooperacji) też mogą rozważymy.


Jakie gry mamy na 7 (bez imprezówek):
-Gra o tron z dodatkiem Matka Smoków - tu trochę niektórzy z towarzystwa kręcą nosem, bo czasem gra się ciągnie bardzo długo, no i lepiej się gra na 6 lub 8 graczy.
-Scythe z dodatkiem Najeźdźcy z dalekich krain - podobne tutaj, niektórym współgraczom przeszkadza długi downtime.
-Shadow over Camelot - gra działa bardzo płynnie na tyle osób, choć chyba nie wszystkim podoba się to że gra to czasem praktycznie kooperacja (czasem nawet bez ukrytego zdrajcy)
-The Thing - na razie graliśmy raz, grało się płynnie, raczej wszystkim się w miarę podobało, tyle że głosy "Co to za zwycięstwo skro wygrało 6 osób".
-7 cudów świata - trochę klasyk, raczej dobrze przyjęty, osobiście uwielbiam, ale widzę że niektórzy współgracze wolą gry z klimatem, czy bardziej skupione na walce.
-Nowy wspaniały świat z dodatkiem Corruption & Ascension - podobnie jak z 7CŚ
-Formula D - w sumie prostszy tytuł, ale nawet bawi w takim gronie, choć tematyka nie wszystkim leży
-Pomiędzy Dwoma Zamkami Szalonego Króla Ludwika - dobrze działa na 7, ale brak zachwytów na jej temat ze strony współgraczy
-Cytadela - jest dobrze, ale bez zachwytów.
-Obecność - niby wszystko tu działa, ale chyba na mniej chętnie wybierana gra, może dla tego że przez to że jest to w sumie niewielka gra i chyba kojarzy się bardziej z imprezówką.


Oczywiście jeśli chodzi o klimat i co komu się podoba to ciężko znaleźć grę, którą każdy z nas byłby zachwycony, więc tym myślę że nie należy się przejmować, lista ogranych gier ma bardziej na celu wykluczenie tego co już mamy niż aby na jej podstawie wybrać coś co się wszystkim spodoba. Generalne rozważymy wszystkie opcje.

Tak jeszcze dodam z tytułów które mam na celowniku to:
-Dark Moon - ale mam obawy, że może być zbyt podobny do The Thing
-Stationfall - tyle że według BGG źle chodzi na 7 graczy

Więc zarówno proszę o polecenie czegoś nowego jak i o powiedzenie się na temat Dark Moon i Stationfall.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Hardkor »

Może Among Cultists? Nie jest to imprezówka, ale ukryte tożsamości. Taki średni poziom trudności. Gra dostępna z drugiej ręki, bo niedawno dotarł KS.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Mr_Fisq »

Podobną wagę do 7CŚ ma Turbo - dodatek umożliwia grę na 7 graczy.

Ja grałem kilka rajdów na 6 osób, i było bardzo spoko.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: sgor »

Jeżeli nie wpadną u Was w kategorię imprezową, to bardzo dobrze nam się grało w więcej osób w wykreślanki typu:
- Kartografowie
- Welcome to
Shaw
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2020, 20:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Shaw »

Hardkor pisze: 25 mar 2024, 11:27 Może Among Cultists? Nie jest to imprezówka, ale ukryte tożsamości. Taki średni poziom trudności. Gra dostępna z drugiej ręki, bo niedawno dotarł KS.
Jakoś ta gra kojarzy mi się z "Dochodzenie: Detektywi kontra seryjny zabójca" - osobiście bardzo lubię, ale jak to podobny typ gier to chyba nie ten dla tej ekipy. Z tego co widzę na BGG, to jednak dłuższe i nieco cięższe, więc może sprawdzę.
Mr_Fisq pisze: 25 mar 2024, 11:32 Podobną wagę do 7CŚ ma Turbo - dodatek umożliwia grę na 7 graczy.

Ja grałem kilka rajdów na 6 osób, i było bardzo spoko.
Nie wiem jak kolejne wyścigi będą pasowały pozostałym graczom, ale dobrze że napisałeś, że dodatek wprowadza opcję gry na 7 osób, bo podstawę rozważam od jakiegoś czasu do zakupu, szczególnie że podobała mi się Wielka Pętla.
sgor pisze: 25 mar 2024, 11:37 Jeżeli nie wpadną u Was w kategorię imprezową, to bardzo dobrze nam się grało w więcej osób w wykreślanki typu:
- Kartografowie
- Welcome to
Niestety to są dla mnie imprezówki, sam obie mam i grywam, ale w innym towarzystwie :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: JollyRoger90 »

Hmm patrzac po swoich półkach to mogłym zaproponować:
  • Skoro lubicie 7CS to może Architekci? Z tym, że to już pod imprezowe podchodzi.
  • Niepożądani Goście jw.
  • Na skrzydłach + ptaki Azji - z tym dodatkiem mozna grac na 7 osob.


tyle ode mnie
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Apos »

dodam +1 do:
  • Turbo z dodatkiem W strugach deszczu, może być traktowana jak rodzinna gra, ale gdy ograni siądą do trybu zaawansowanego oraz mistrzostw to już tak łatwo nie jest :).
  • Stationfall może być dla Was ciekawym wyborem. Największa trudność w tej grze, to mieć regularną ekipę, która nie boi się zaawansowanych gier i chce ograć tytuł. W tym przypadku rekomendacją na BGG aż tak bym się nie przejmował
  • 1862 Nie wiem czy znacie ten gatunek gier, może to być skok na głęboką wodę, ale to w/g mnie propozycja warta rozważenia. Do 6h po ograniu bez problemu powinniście się zmieścić i zagrać w ten mięsisty tytuł.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Grellenort »

Jeszcze Caverna. Polska wersja nie jest już raczej dostępna, ale gra jest w 95% niezależna językowo.

Raz po raz możnana spróbować Twilight Imperium 4, ale jak nazwa wskazuje, gra się w to od świtu do zmierzchu :p
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: K@mil »

Spróbujcie Banga z dodatkami. 6 bierze - czasem lepiej zagrać w coś dynamicznego.
Pędzące wielbłądy tez są wciągające.
Myślę, że Puerto Rico by dało radę na tyle osób, gdyby miało dodatkowe dwie planszetki i zwiększoną liczbę żetonów.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: The Fifth Horseman »

Star Trek Ascendancy, ale musielibyście dokupić co najmniej 4 dodatki (podstawka ma trzy frakcje)

Alien Artifacts, w teorii. W normalnej rozgrywce koniec gry wyznacza przetasowanie talii zasobów określoną ilość razy, więc możecie spokojnie to podbić tak żeby było komfortowo. O ile kojarzę frakcji włącznie z rozszerzeniami jest tyle ile potrzebujecie (ale w samej podstawce może brakować).
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: kalay »

Jeśli lubicie gry ukrytych tożsamości, to możecie zerknąć na Krakena od Lucrum Games.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Seraphic_Seal »

kalay pisze: 11 kwie 2024, 09:41 Jeśli lubicie gry ukrytych tożsamości, to możecie zerknąć na Krakena od Lucrum Games.
ja bym to w okolice imprezówki zdecydowanie zaliczył
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: miszczu666 »

Pomijając kryterium czasu rozgrywki, to Twilight Imperium bardzo się wpasowuje w inne kryteria.

Tylko ten czas....
Pierwsza rozgrywka na 7 osób to pewnie z 12 godzin zajmie. Po 2-3 grach może zejść do 7-8. Przy ogranym składzie trzeba liczyć do godziny na gracza.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Wildcard
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Wildcard »

Veiled fate wyglada ciekawie.

Nie gralem ale ostatnio bylo na KS i rozgrywka zarowno na 4 osoby jak i na 7 wygladala ciekawie.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: scraber »

Grellenort pisze: 26 mar 2024, 08:33 Jeszcze Caverna. Polska wersja nie jest już raczej dostępna, ale gra jest w 95% niezależna językowo.

Raz po raz możnana spróbować Twilight Imperium 4, ale jak nazwa wskazuje, gra się w to od świtu do zmierzchu :p
Nie no Caverna w 7 osób to strzał w stopę przez kolano.
Rozgrywka pewnie trwa z 5 godzin, a jak ktoś zamula to i pół dnia
Shaw
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2020, 20:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Shaw »

Generalnie dalej czegoś szukam na przyszłość, ale w międzyczasie zapoznałem się Among Cultists polecane przez Hardkora i to chyba będzie coś co akurat by nam pasowało. Wydaje się być w miarę szybka, przy większej liczbie graczy ciekawsza, do tego nie jest ani bardzo prosta ani bardzo skomplikowana. Tak wiec przetestujemy i zobaczymy czy się sprawdzi.
Ale wszelkie kolejne propozycje jak najbardziej rozważę :)
JollyRoger90 pisze: 25 mar 2024, 12:40 Hmm patrzac po swoich półkach to mogłym zaproponować:
  • Skoro lubicie 7CS to może Architekci? Z tym, że to już pod imprezowe podchodzi.
  • Niepożądani Goście jw.
  • Na skrzydłach + ptaki Azji - z tym dodatkiem mozna grac na 7 osob.
Architektów mam ale jednak coś bardziej złożonego szukam. Niepożądani Goście kiedyś rozważałem do grania w mniejszym gronie, ale coś mi się tam nie podobało (teraz nie pamiętam co), może spróbuje raz jeszcze poczytać o grze. Na skrzydłach nie wyobrażam sobie na 7 osób, to chyba jednak za dużo (a dochodzi jeszcze fakt że raz w to grałem i jakoś mnie nie porwało :P ).
Apos pisze: 25 mar 2024, 13:12
  • Turbo z dodatkiem W strugach deszczu, może być traktowana jak rodzinna gra, ale gdy ograni siądą do trybu zaawansowanego oraz mistrzostw to już tak łatwo nie jest :).
  • Stationfall może być dla Was ciekawym wyborem. Największa trudność w tej grze, to mieć regularną ekipę, która nie boi się zaawansowanych gier i chce ograć tytuł. W tym przypadku rekomendacją na BGG aż tak bym się nie przejmował
  • 1862 Nie wiem czy znacie ten gatunek gier, może to być skok na głęboką wodę, ale to w/g mnie propozycja warta rozważenia. Do 6h po ograniu bez problemu powinniście się zmieścić i zagrać w ten mięsisty tytuł.
Turbo już rozważam. Stationfall kusi i będę mieć na uwadze jednak chyba poczekam na instrukcje po polsku a potem na kilka recenzji. 1862 - rozumiem że chodzi o "1862: Railway Mania in the Eastern Counties", to chyba jednak zapowiada się zbyt długie i chyba za ciężkie - 4,62 według bgg.
Grellenort pisze: 26 mar 2024, 08:33 Jeszcze Caverna. Polska wersja nie jest już raczej dostępna, ale gra jest w 95% niezależna językowo.

Raz po raz możnana spróbować Twilight Imperium 4, ale jak nazwa wskazuje, gra się w to od świtu do zmierzchu :p
Caverna jak już ktoś dalej napisał to raczej męczarnia na tyle osób. Twilight Imperium - to raczej za długie ale przy okazji sprawdziłem że rzeczywiście jest dodatek co daje możliwość grania na więcej niż 6, a byłem przekonany że max 6 osób.
K@mil pisze: 26 mar 2024, 12:18 Spróbujcie Banga z dodatkami. 6 bierze - czasem lepiej zagrać w coś dynamicznego.
Pędzące wielbłądy tez są wciągające.
Myślę, że Puerto Rico by dało radę na tyle osób, gdyby miało dodatkowe dwie planszetki i zwiększoną liczbę żetonów.
Bang to niestety imprezówka więc odpada, próbowaliśmy Banga kościanego i nie siadło, właśnie przez lekkość. Przebiegłe wielbłądy są fajne, ale raczej do grania z trochę inną ekipą. A Puerto Rico na 7 graczy sobie nie jestem w stanie wyobrazić, więc nawet nie spróbuje bo za pewne będzie za długo, a poza tym kafle akcji by musiały powtarzać się żeby była ich odpowiednia ilość.
The Fifth Horseman pisze: 27 mar 2024, 17:09 Star Trek Ascendancy, ale musielibyście dokupić co najmniej 4 dodatki (podstawka ma trzy frakcje)

Alien Artifacts, w teorii. W normalnej rozgrywce koniec gry wyznacza przetasowanie talii zasobów określoną ilość razy, więc możecie spokojnie to podbić tak żeby było komfortowo. O ile kojarzę frakcji włącznie z rozszerzeniami jest tyle ile potrzebujecie (ale w samej podstawce może brakować).
Star Trek Ascendancy pooglądam i poczytam bo nawet nie słyszałem o grze, ale po danych z BGG to może być za długie i może okazać się zbyt kosztowne przy zbyt dużych szansach na to że nie siądzie (a jeszcze jeden kolega nie cierpi Star Treka :P ). Alien Artifacts kiedyś do mniejszej liczby graczy rozważałem, ale zupełnie mi się nie spodobał ta gra.
kalay pisze: 11 kwie 2024, 09:41 Jeśli lubicie gry ukrytych tożsamości, to możecie zerknąć na Krakena od Lucrum Games.
Mam tę grę gdzie na liście do rozważenia, ale właśnie dla bardziej imprezowego grania, zresztą to chyba jeden z tych tytułów w które im więcej osób gra tym jest ciekawiej.
Wildcard pisze: 12 kwie 2024, 01:26 Veiled fate wyglada ciekawie.
Tego mi nawet reklamy wyskakiwały na mediach społecznościowych. Trochę za mało o niej wiem (może za jakiś czas pojawią się jakieś recenzje) no i z tego co sprawdziłem, ciężko jest żeby wysłali to do Polski, bo nigdzie takiej opcji niema.
Wildcard
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Nieimprezowe gry dla 7 graczy

Post autor: Wildcard »

Na kickstarterze teraz jest dodatek i mozna zamowic sama podstawke:



Tak, wysylaja do Polski :)
ODPOWIEDZ