Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: anitroche »

W końcu znalazłam czas, żeby obejrzeć gameplay na kanale Before You Play i muszę powiedzieć, że się grą mocno zainteresowałam i czekam na polskie wydanie. Jeśli chodzi o flow gry, to widzę tu nawiązanie do The Gallerist, które jest moim ulubionym Lacerda, właśnie przez wzgląd na flow gry, gdzie możemy korzystać np. z tego, że ktoś inny odkrył lub wspiera danego artystę. W ogóle widzę tu sporo nawiązań do The Gallerist, ale jest to zdecydowanie The Gallerist na ogromnych sterydach, co mi mam nadzieję nie będzie przeszkadzać. W Galleriście jedno co mnie mocno boli, to brak dobrego trybu solo, bo tak to, żeby zagrać muszę czekać na wieczór, kiedy mąż akurat będzie miał dzień na ten tytuł, a zdarza się to niestety tak raz, max dwa razy do roku :(. Tutaj dlatego mocno liczę na fajny tryb solo, który wypełni mi lukę w kolekcji na Lacerde do pogrania też solo. To czekam na Portalcon i zapowiedź polskiego wydania :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: autopaga »

A ja przeczytałem zasady, zagrałem 3 rundy na tabletopii i czekam na kolejny tytuł gangsterski, może w końcu wróci do robienia gier z jakimkolwiek tematem osadzonym w mechanice jak dawniej. Invensions to powtórka z rozrywki jak WM miks tego co już było w jego grach w abstrakcyjnym temacie.
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: ckbucu »

anitroche pisze: 03 sie 2023, 14:00 W końcu znalazłam czas, żeby obejrzeć gameplay na kanale Before You Play i muszę powiedzieć, że się grą mocno zainteresowałam i czekam na polskie wydanie. Jeśli chodzi o flow gry, to widzę tu nawiązanie do The Gallerist, które jest moim ulubionym Lacerda, właśnie przez wzgląd na flow gry, gdzie możemy korzystać np. z tego, że ktoś inny odkrył lub wspiera danego artystę. W ogóle widzę tu sporo nawiązań do The Gallerist, ale jest to zdecydowanie The Gallerist na ogromnych sterydach, co mi mam nadzieję nie będzie przeszkadzać. W Galleriście jedno co mnie mocno boli, to brak dobrego trybu solo, bo tak to, żeby zagrać muszę czekać na wieczór, kiedy mąż akurat będzie miał dzień na ten tytuł, a zdarza się to niestety tak raz, max dwa razy do roku :(. Tutaj dlatego mocno liczę na fajny tryb solo, który wypełni mi lukę w kolekcji na Lacerde do pogrania też solo. To czekam na Portalcon i zapowiedź polskiego wydania :)
W Inventions tryb solo jest zdecydowanie lepszy niż ten w Galleriscie. Ja osobiście wole prostsze tryby solo, jak np w Lisboa czy Vinhos, ale tu mamy 2 boty do kontroli (Chronos, który jest również wykorzystywany w rozgrywce na dwie osoby i Hefajstos). Oba boty sa trochę do siebie podobne, ale różnią sie niektórymi akcjami. Nie jest aż tak złożony jak w Kanban, bardziej jak w On Mars.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Malibu »

Obrazek
Stawiam że polskie wydanie ujrzymy na przełomie kwietnia/maja
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: crazygandalf »

Stwierdziliśmy, że tego Lacerdę pokazać trzeba. Więc nagraliśmy 2-osobową rozgrywkę w tenże tytuł. Może kogoś zainteresuje. Małe ostrzeżenie - to najdłuższy film na kanale, bo i sama gra jest najcięższą z gier Vitala Lacerdy.
Inventions: Ewolucja Idei
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Malibu »

O nice wysłali Inventions z Chin, czyli jakoś w maju powinno się już pojawić w sklepach :D

https://planszowenewsy.pl/2024/03/inven ... gry/16867/
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Malibu »

Ruszyła przedsprzedaż w sklepach 799 w Portalu (bonus w postaci kilku kart) i po mniej wiecej 700zł w innych sklepach, premiera 16.05
kamil9998
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2016, 10:52
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: kamil9998 »

W Portalu z rabatem 15% wychodzi 680 czyli najtaniej, dodatkowo wysyłają 2 tygodnie wcześniej
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: kuleczka91 »

Na aleplanszówkach na moim 2% rabacie z kodem ELFESTIWAL2024 wychodzi 663,47 zł z darmową dostawą ;)
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Malibu »

kamil9998 pisze: 12 kwie 2024, 18:06 W Portalu z rabatem 15% wychodzi 680 czyli najtaniej, dodatkowo wysyłają 2 tygodnie wcześniej
Jeszcze go trzeba mieć
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 140 times
Been thanked: 7 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: DziejopisWawel »

Malibu pisze: 12 kwie 2024, 18:43 Jeszcze go trzeba mieć
Tu masz listę osób chętnych do podzielenia się swoim rabatem w różnych sklepach i widnieje tam też Portal.
viewtopic.php?t=41807
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
Darth
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Darth »

kurde, okrutna cena :(
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: PytonZCatanu »

Patrząc na cenę i powiązanie tematu z mechaniką stwierdzam,że Lacerda skończył się na killem all.
kamil9998
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2016, 10:52
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: kamil9998 »

PytonZCatanu pisze: 12 kwie 2024, 19:56 Patrząc na cenę i powiązanie tematu z mechaniką stwierdzam,że Lacerda skończył się na killem all.
Grałem co prawda tylko raz ale to chyba wystarczy żeby stwierdzić, że akurat tutaj powiązanie tematu z mechaniką jest bardzo dobrze oddane. Praktycznie każdy komponent w grze ma sens tematycznie i jednocześnie są ona ze sobą bardzo powiązane. Jedynie mini gierka na swojej planszetce nie ma powiązania z tematem i jest oddzielnym bytem.
Salvador1989
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:12

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Salvador1989 »

Rozumiem, że to Vital. Wykonanie jest równiez na wysokim poziomie, ale chyba cenna nie jest adekwatna względem zawartości. I zaczynamy płacić za "markę" - tylko, że chyba za dużo. Co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Malibu »

Z kuponami czy rabatami to i tak taniej niż wersja z KS
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Nilis »

Po obejrzeniu rozgrywki Barolka z Gandalfem wiem że to jest gra, na którą trzeba poświęcić dużo czasu, mnóstwo zaangażowania, ogromną wytrwałość aby ta gra się odpłaciła. To nie jest Gallerist, Vinhos czy Kanban że można zagrać raz na kwartał z krótkim przypomnieniem zasad i mieć pełną radość z rozgrywki. Gra dla:
- hardcorowych graczy
- ślepo oddanych fanów Vitala
- kolekcjonerów ładnych pudełek
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
kamil9998
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2016, 10:52
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: kamil9998 »

Nilis pisze: 12 kwie 2024, 20:40 Po obejrzeniu rozgrywki Barolka z Gandalfem wiem że to jest gra, na którą trzeba poświęcić dużo czasu, mnóstwo zaangażowania, ogromną wytrwałość aby ta gra się odpłaciła. To nie jest Gallerist, Vinhos czy Kanban że można zagrać raz na kwartał z krótkim przypomnieniem zasad i mieć pełną radość z rozgrywki. Gra dla:
- hardcorowych graczy
- ślepo oddanych fanów Vitala
- kolekcjonerów ładnych pudełek
Co masz dokładnie na myśli pisząc mnóstwo zaangażowania i ogromną wytrwałość? Zasad jest sporo ale są one intuicyjne i wszystko znajduje się na planszy, nie trzeba nic sprawdzać w instrukcji. Już od 1 rozgrywki wiedziałem co mam robić i jak wykręcić fajne combo. I już pierwsza rozgrywka dała mega fun. Nie wiem jak by było po 3 miesiącach ale po miesiącu nie pamiętałbym tylko setupu. Moim zdaniem On Mars jest dużo gorszy pod tym względem bo ma kilka mikro zasad, tutaj tego nie ma co jest ogromnym plusem tej gry. Więc nie widzę powodu, żeby nie móc zagrać raz na 3 miesiące. Takie paxy są dużo trudniejsze do zrozumienia w 1 rozgrywce i tam faktycznie jest ona trochę do kosza. Tutaj tak nie jest.

Co do ceny, jest ona wysoka, nawet bardzo wysoka ale moim zdaniem lepiej zapłacić za taką grę 680zł i mieć grę na lata niż kupić średnie euro za 200zł, do którego zaraz trzeba dokupić insert bo nie ma fabrycznego albo jest taki, że lepiej żeby go nie było. Ma kiepskiej jakości komponenty, brak 2 warstwowych planszetek itp. Zaraz trzeba dokupić dodatek bo albo coś w nim naprawiali albo po prostu gra bez dodatków szybko się nudzi. I nagle okazuje się, że wydajemy podobną kwotę i nadal zostajemy z "średnią" grą. Wiem, że mocno tutaj uogólniam i jest masa dobrych gier w niższych cenach ale jak ktoś lubi takie bardzo skomplikowane euro gry to myślę, że nie będzie zawiedzony i zostanie z grą na lata.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: PytonZCatanu »

Dwuwarstwowa planszetka to już standard w grach 200- zł.

To że gra jest kolorowa a nie czarno-biała też:)
kamil9998
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2016, 10:52
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: kamil9998 »

PytonZCatanu pisze: 12 kwie 2024, 21:43 Dwuwarstwowa planszetka to już standard w grach 200- zł.

To że gra jest kolorowa a nie czarno-biała też:)
Szczególnie niezbadana planeta z kartką papieru jak w teraformacji marsa :D Ja do zakupu nikogo nie zmuszam, chciałem tylko pokazać, że w tym przypadku wysoka cena ma jakieś uzasadnienie. Jak będzie słaba sprzedaż to będzie latać na promkach po 500zł jak WM, zobaczymy
Salvador1989
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:12

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Salvador1989 »

Nie neguje bardzo solidnego wykonania, jest to fakt. Nadal jednak nie potrafię zrozumieć, aż tak wysokiej ceny. W ogołe mam wrażenie, że każda gra tego autra wychodzi o 80-100 zł droższa:), dojdziemy do dnia w którym przyjdzie nam zapłacić 1000 zł :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: sin »

Salvador1989 pisze: 12 kwie 2024, 22:03 Nie neguje bardzo solidnego wykonania, jest to fakt. Nadal jednak nie potrafię zrozumieć, aż tak wysokiej ceny. W ogołe mam wrażenie, że każda gra tego autra wychodzi o 80-100 zł droższa:), dojdziemy do dnia w którym przyjdzie nam zapłacić 1000 zł :)
Inventions miała taką samą cenę na KS jak Weather Machine, SCD polskich wersji też jest tożsame w obu przypadkach.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1078 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: ave.crux »

Salvador1989 pisze: 12 kwie 2024, 22:03 Nie neguje bardzo solidnego wykonania, jest to fakt. Nadal jednak nie potrafię zrozumieć, aż tak wysokiej ceny. W ogołe mam wrażenie, że każda gra tego autra wychodzi o 80-100 zł droższa:), dojdziemy do dnia w którym przyjdzie nam zapłacić 1000 zł :)
Już dawno gry planszowe są ponad tą granicą, zwłaszcza jak gracze są nęceni Stretch Golami na Ks'ie i dodatkami, bez których "na pewno" nie będzie tak fajnie.
Jak przeszkadza to po prostu się nie kupuje.

Akurat tutaj mamy brak jakiegokolwiek KS exclusive i jest to bardzo fair dla retailowców, którzy przegapią lub nie chcą zamrażać kasy na jakiś okres czasu. Sama gra cenowo trzyma poziom innych gier vitala przy czym jestem pewny, że wykonanie, insert i obcowanie z grą jest w tym tytule na najwyższym poziomie. Trudno szukać podobnych euro za pół ceny, bo gry lacerdy są unikatowe, przy czym nie są też dla każdego.

Ostatecznie każda gra tego twórcy jest bardzo dobra, a ich "fajność" dla danego gracza różni się po prostu od upodobań. Zagrałem w 5 jego tytułów i nie mogę powiedzieć o żadnej, że jest słaba, jedynie jedne podobają mi się mniej od innych.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: Sixshot »

Zainteresowałem się tą grą ,ale potem jak zobaczyłem cenę to spadłem z krzesła. Komponentowo to jakoś nie wydaje mi się żeby było tego więcej niż w takich np Hegemonach ..no może troszkę ,ale kurczę 650-700zł to mega dużo za taką ilość komponentów. jak by kosztowała te 350zł to bym pewnie kupił bez zastanawiania się ..a tak to sorki za drogo i czekam może stanieje.
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas (Vital Lacerda)

Post autor: ckbucu »

Sixshot pisze: 13 kwie 2024, 17:36 Zainteresowałem się tą grą ,ale potem jak zobaczyłem cenę to spadłem z krzesła. Komponentowo to jakoś nie wydaje mi się żeby było tego więcej niż w takich np Hegemonach ..no może troszkę ,ale kurczę 650-700zł to mega dużo za taką ilość komponentów. jak by kosztowała te 350zł to bym pewnie kupił bez zastanawiania się ..a tak to sorki za drogo i czekam może stanieje.
Nie stanieje.
ODPOWIEDZ