Galakta – Plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: flissak »

Kapel pisze: 13 mar 2024, 22:02 Wiadomo coś może o dodruku Pax Renaissance?
Dopiero była premiera. Ja nie spodziewałbym się jeśli już szybciej niż za pol roku.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Kal-El83 »

Poki co totalnie mnie male epickie nie interesowały, ale tematyka cthulu wydaje sie ciekawe. Zagladam tu i wiekszosc oisze ze ME:C wypadaja jako malo interesujace. Czy ktos mi podpowie dlaczego ?
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Jdn »

Kal-El83 pisze: 15 mar 2024, 14:53 Poki co totalnie mnie male epickie nie interesowały, ale tematyka cthulu wydaje sie ciekawe. Zagladam tu i wiekszosc oisze ze ME:C wypadaja jako malo interesujace. Czy ktos mi podpowie dlaczego ?
Mam lochy i wikingów. Lochy grałem nie raz, bardzo fajne do zabrania gdzieś, małe poręczne a gra jak duże pudło. Po pewnym czasie mam wiele innych gier w dużych pudłach z figurkami. Rozmiar x5+ i zawsze masz wybór małe czy duże, w kamperze/drodze przeważnie małe. Ale jak masz duże tytuły to przeważnie wybierzesz jak przyjdą inni do grania duże pudło.
Ja polecam małe do zobaczenia mechanik jak nam dane pasują, tani start. Jak jest tańsze to też łatwiej sprzedać i mniej tracimy. Z czasem widzę że nawet jak gra wygląda pięknie to jak mechanika nam nie podejdzie to będziemy się męczyć w nią grać. Małe mają co tytuł inna mechanikę, więc gra albo podejdzie albo nie. Lochy wg mnie są genialne mimo dość wielu niuansów podczas grania. Dodatkowo Galakta wygrała bo poprawiła karty z pierwszego druku przy wpadce i wysłała je za friko do osób z problemem. Niektóre wydawnictwa olewają wpadki. Dodatkowo widzę że Galakta ma chyba lepszego tłumacza niż np Czacha :) , mniej wpadek widzę.
A wracając do tematu, wikingowie mi nie siedli mechanicznie i pewnie sprzedam. Dodatkowo teraz na każdą tematykę jest jeden lub kilka ofert do wyboru. Widać walkę a czasu do grania nadal tyle samo. Na bank w obecnych czasach mała seria jak kupisz grę to czujesz jej wartość. Z wad obecne Cthulu dla mnie do nie przeskoczenia, widziałem na stole Cthulu May Die i figurki, czy inne duże tytuły i mi ten rozmiar tutaj nie spina się, dodatkow mechanika dziwna. Może kiedyś gdzieś zagram to ocenię i zmienię zdanie, ale nie mój tytuł. Nie każdy Tiny ma pochlebne opinie bo właśnie czasem przeginają, ale może dobrze że gdzieś brną i nie stoją w miejscu. Konkurencja duża i chyba dlatego nie każdy tytuł obecnie to hit.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Archaniol101 »

Czy planowany jest dodruk Star Wars Rebelia Imperium u władzy?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: EsperanzaDMV »

Archaniol101 pisze: 24 mar 2024, 11:51 Czy planowany jest dodruk Star Wars Rebelia Imperium u władzy?
Dodatek jest jeszcze dostępny, chyba jakieś ostatnie sztuki: https://planszeo.pl/gry-planszowe/star- ... m-u-wladzy
Pospieszyłbym się z zakupem.

Natomiast biorąc pod uwagę popularność SW Rebelia i fakt, że dodatek z tej wybitnej gry ulepszając walkę czyni tę grę genialną, to byłbym spokojny o dodruk - ale pewnie w 2025.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Archaniol101 »

Jest dostepny od 300 zl w gore. Pod podeslanym linkiem jest dostepnosc tylko dla aukcji za 350zl. Bede zatem czekal na dodruk...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: EsperanzaDMV »

Widzisz, jeszcze wczoraj jak pisałem posta był normalnie dostępny w tych dwóch sklepach na górze strony - ktoś był szybszy. Zatem biorąc pod uwagę, że Galakta nie ogłaszała nic w temacie SW Rebelii na ten rok, to pewnie z półtora roku trzeba będzie poczekać... albo kupić drożej.
Wizrad
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2024, 18:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Wizrad »

Czy wiadomo cokolwiek odnośnie wydania przez Galaktę także dodatku do Tiny Epic Cthulhu? Zastanawiałem się nad wsparciem kampanii na KS ale odpuściłem z nadzieją, że tak jak niektóre poprzednie części TE Galakta wyda i tą wraz z dodatkiem. No i mamy zapowiedź podstawki ale żadnej informacji o dodatku nie znalazłem.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Crowmaster »

Czy jest może jakieś info odnośnie wydania po polsku Tiny Epic Game of Thrones?
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Jdn »

Crowmaster pisze: 10 kwie 2024, 16:51 Czy jest może jakieś info odnośnie wydania po polsku Tiny Epic Game of Thrones?
Galakta przeważnie to mówi to na końcu lub po kampanii. Nie zawsze masz wszystkie dodatki w polskiej wersji, ale jest znacznie taniej.
Wildcard
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Wildcard »

W FAQ kampania przy pytaniu o inne języki:

"No. Our licensing arrangement only includes the English edition."
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszyła przedsprzedaż: Wieku cudów (An Age Contrived) - https://sklep.galakta.pl/strona-glowna/ ... cudow.html
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: louiscyphre »

Poproszę nowy dodatek do Mitycznego Wiatru.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Apos »

Czy wiadomo już coś więcej o terminach Stationfall oraz Pax Hispanica? Czy ten drugi zostanie wydany wraz z międzynarodową premierą?
mkaka
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:18
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: mkaka »

Z dodruków zniknął długo wyczekiwany dodatek
Fallout: Nową Kalifornia. To fakt czy jakiś techniczny bubel?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Zaan84 »

Pewnie w zwiazku z serialem pojawilo sie wiele pytań o dodruk, na które Galakta nie jest w stanie odpowiedzieć. Możliwe że wywalili to dla świętego spokoju.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Marbel »

Ja pytałem o Atomowe Związki i podali mi że na razie nie planują.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Apos pisze: 16 kwie 2024, 11:19 Czy wiadomo już coś więcej o terminach Stationfall oraz Pax Hispanica? Czy ten drugi zostanie wydany wraz z międzynarodową premierą?
Macie jakieś sugestie? 🙂
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Apos »

PytonZCatanu pisze: 20 kwie 2024, 12:26
Apos pisze: 16 kwie 2024, 11:19 Czy wiadomo już coś więcej o terminach Stationfall oraz Pax Hispanica? Czy ten drugi zostanie wydany wraz z międzynarodową premierą?
Macie jakieś sugestie? 🙂
Sugeruję już rozgryzać instrukcje do obu gier :lol:

My planujemy zagrać w Pax Hispanica przez TTA w najbliższych tygodniach. Na oku mamy też Pax Illuminaten.
Autorzy udostępnili obie gry oficjalnie na workshopie, czat głosowy na Discordzie jest, więc nic nie stoi na przeszkodzie już teraz w świat obu gier i być gotowym na premierę i rozgrywki przy analogowym stole :D
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: under »

mkaka pisze: 17 kwie 2024, 21:33 Z dodruków zniknął długo wyczekiwany dodatek
Fallout: Nową Kalifornia. To fakt czy jakiś techniczny bubel?
Można o jakieś konkretne info prosić bo kurde czekam cierpliwie ale...
ODPOWIEDZ