Gram Zielonymi - Barcelona - recenzja

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Podsumowanie stycznia 2024

Post autor: kasiul3k »

Dziś na kanał zawitało moje planszówkowe podsumowanie stycznia.

W materiale możecie znaleźć krótkie opinie o grach, w które udało mi się zagrać w poprzednim miesiącu - dla wygody wrzuciłam czasówkę, jeśli zainteresują Was tylko niektóre gry 🙂. W materiale znajdziecie między innymi Too Many Bones, Nucleum, Voidfall, El Grande, czy też parę maluszków od Oink Games. Tak się złożyło, że w styczniu wypadł też Portalcon, więc w paru słowach opowiem o tym, czy moim zdaniem było warto się wybrać.

PS. Trochę późno, ale w kolejnych miesiącach postaram się nagrać wcześniej 😀

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Pagan: Fate of Roanoke - skrót zasad + recenzja

Post autor: kasiul3k »

Pagan: Tajemnica Roanoke jest to dwuosobowa gra karciana od Lucky Duck Games, w której będziemy się wcielać w jedną z asymetrycznych stron. Jeden z graczy wciela się w łowcę, a drugi w wiedźmę i obie postaci przez całą grę będą walczyć ze sobą o zwycięstwo. Wiedźma będzie próbowała przeprowadzić rytuał, przy tym ukrywając się jak najdłużej pomiędzy mieszkańcami wioski. Łowca za to będzie próbował ustalić tożsamość wiedźmy i ją schwytać, co będzie mógł osiągnąć na dwa sposoby - ustalając tożsamość i eliminując wiedźmę, albo przy pomocy dedukcji oczyszczając z zarzutów pozostałych mieszkańców. Jest to jedna z tych gier, gdzie blef, obserwacja naszego przeciwnika oraz dedukcja odkrywają kluczową rolę w trakcie gry.

Pagan ostatnio dość często gościł na moim stole, a jeśli jesteście ciekawi, czy u Was też gra znalazłaby miejsce, to gorąco zapraszam Was na skrót zasad oraz recenzję, którą nagrałam.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Assassin's Creed: Brotherhood of Venice - recenzja

Post autor: kasiul3k »

27 rozgrywek w 26 scenariuszy na przestrzeni dwóch miesięcy. Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że kto już grę chciał sprawdzić, to sprawdził, ale i tak chciałabym się podzielić swoimi wrażeniami z tego tytułu (bez spoilerów) - a nuż ktoś się jeszcze waha :)

Dla osób, które nie kojarzą tytułu, Assassin's Creed: Brotherhood of Venice to kooperacyjna gra kampanijna na podstawie znanej serii gier komputerowych. Podczas rozgrywek wcielamy się w asasynów i naszym zadaniem będzie wykonywanie misji oraz przemykanie się koło strażników, pozostając niezauważonym. Mogą zdarzyć się sytuacje, gdy to nam się nie uda i wzbudzimy alarm. Co to będzie oznaczało? Z całą pewnością nic dobrego, bo napływ wrogów zdecydowanie się zwiększy i w takiej sytuacji zdecydowanie trudniej będzie nam wypełnić cel naszej misji. Jakby tego było mało, to między scenariuszami będziemy mogli ulepszać swój sprzęt oraz umiejętności.

Czy gra oferuje coś więcej, niż tylko popularne IP? Przekonacie się w materiale (:

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Podsumowanie lutego

Post autor: kasiul3k »

Dziś na kanał zawitało moje planszówkowe podsumowanie lutego.

W materiale możecie znaleźć krótkie opinie o grach, w które udało mi się zagrać w poprzednim miesiącu - dla wygody wrzuciłam czasówkę, jeśli zainteresują Was tylko niektóre gry 🙂 W materiale znajdziecie między innymi Nova Aetas Renaissance, Hegemony, Stationfall, Era Innowacji, Pagan: Tajemnica Roanoke, czy też Nucleum. W lutym mniejsza liczba partii niż w styczniu, ale spoiler alert: to ładowanie baterii przed owocnym marcem 😃

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Nucleum - recenzja

Post autor: kasiul3k »

Nucleum od Board&Dice to gra, w której wcielimy się w liderów atomowej rewolucji w alternatywnej historii dzięwiętnastego wieku - a przynajmniej tak twierdzą twórcy 😀 Będziemy tutaj rozwijać sieci połączonych miast, stawiać budynki, kopalnie uranu oraz turbiny, a także zasilać budynki prądem z wykorzystaniem elektrowni - za pomocą starego dobrego węgla, albo nowej "zielonej" energii, tytułowego nukleum.

Nucleum to zdecydowanie tytuł dla ogranych już graczy, przez niektórych porównywany do Brassa i Barrage'a - ale czy taki diabeł straszny, jak go malują? Czy te porównania w ogóle mają sens?

Jeśli chcecie posłuchać moich wrażeń po rozgrywkach w ten tytuł, to zapraszam Was serdecznie 😀
Link jak zwykle w komentarzu 🙃

Gra w tym roku powinna ukazać się po polsku nakładem wydawnictwa Rebel.pl.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Szczury z Wistar - recenzja

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj na kanał wpadła kolejna recenzja, czyli Szczury z Wistar. Gra, która przyciąga wzrok piękną okładką i grafikami, ale co się pod tym kryje?

Mamy tutaj średniej ciężkości euro z dość ciasnym kołem akcji, tymczasem jako gracze będziemy wcielać się w liderów społeczności szczurów, która próbuje się poczuć jak u siebie na nowoodwiedzonej farmie - tuż po ucieczce z laboratorium. Będziemy zbierać zasoby, wykopywać w swojej norce nowe pokoje, budować łóżka, wytwarzać przedmioty, a także eksplorować dom, znajdując tam różne trofea i inne myszy - a kto wie, może uda nam się znaleźć też największą nagrodę, czyli... ser?

Czy ten tytuł od Simone Lucianiego i Danilo Sabii pokaże klasę i czy włoska szkoła tworzenia eurasów znów się obroni?

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat Szczurów z Wistar, to zapraszam Was gorąco do swojej recenzji - link znajdziecie w komentarzu :)

No i oczywiście - spokojnych świąt :D

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Podsumowanie marca

Post autor: kasiul3k »

Dziś na kanał zawitało moje planszówkowe podsumowanie marca.

W materiale możecie znaleźć krótkie opinie o grach, w które udało mi się zagrać w poprzednim miesiącu - dla wygody wrzuciłam czasówkę, jeśli zainteresują Was tylko niektóre gry :) W materiale znajdziecie między innymi Pax Renaissance, Scholars of The South Tigris, Septimę, Nova Aetas Renaissance, Vagrantsong, Barcelonę, Pagan: Tajemnica Roanoke, czy też Federation. W marcu udało mi się zagrać w wiele różnych gier, co przekłada się na długość materiału :D

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Micro Architects - recenzja

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj na kanał zawitała kolejna recenzja, czyli materiał o grze Micro Architects od polskiego wydawnictwa @Thistroy Games 👷🏻‍♂️👷🏻‍♀️🏠

Mamy tutaj do czynienia z niewielką grą, w której wcielimy się w tytułowych architektów starających się stworzyć miasto idealne. Będziemy stawiać budynki 🏗, które będą najlepiej pasować do naszych planów, zapełniać kolejne sektory w naszym mieście - a gdy to się wydarzy, to z pewnością na rzece będzie można zauważyć pierwsze łodzie ⛵️. Wtedy ani się nie obejrzycie, a w mieście z pewnością zaczną być też świadczone jakieś usługi. W tym momencie z pewnością można stwierdzić, że miasto zaczyna tętnić życiem - marzenie każdego architekta jest spełnione 🏢🏬🏣

Opowiem też o dodatkowych modułach dostępnych w pudełku - mieszkańcach, którzy będą zaludniać nasze miasta, o wydarzeniach, które mogą się pojawić w naszym idealnym miejscu na ziemi, a także o scenariuszach, z którymi możemy zagrać, by urozmaicić rozgrywkę.

Gra z pewnością przyciąga dość kompaktowym pudełkiem, ale czy kryje się w nim pełnoprawna gra? Jeśli chcielibyście się o tym przekonać, to zapraszam Was cieplutko do materiału :D

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Barcelona - recenzja

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj na kanał zawitała kolejna recenzja - gry Barcelona od Daniego Garcii, wydana przez Board & Dice.

W grze wcielimy się w architektów, których zadaniem będzie budowanie nowej dzielnicy tytułowego miasta Barcelony. Będziemy budować ulice, skrzyżowania, budynki, budynki użyteczności publicznej, a także będziemy rozbudowywać komunikację publiczną, by pasażerowie mogli się przemieszczać po różnych zakątkach miasta.

Już po kilku pierwszych turach pierwszej partii można śmiało powiedzieć, że punkty są tutaj wszędzie, gdziekolwiek nie spojrzymy. Jednak czy gra oferuje coś więcej, niż tylko łatwe zdobywanie punktów i powstała z tego sensowna gra planszowa? Czy czuć tutaj klimat rozbudowy tytułowego miasta?

Na te i inne pytania odpowiadam w swoim materiale :D

ODPOWIEDZ