Nemesis - pytania o zasady.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Duderson
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2010, 19:51
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Duderson »

Dzięki. Teraz rozumiem - mogę zachować kartę na następną rundę, i potem dobieram do pięciu. Czyli źle grałem ;p ale to moja pierwsza planszówka
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Hardkor »

Seraphic_Seal pisze: 25 mar 2024, 13:18
Duderson pisze: 25 mar 2024, 13:02
Spoiler:
Nie o to pytałem. Chodzi mi o to, czy po zakończeniu tury (wydarzenia, ataki obcych itp) wtasowuję karty, które mam na ręce do odrzuconych czy też dobieram do 5-ciu (zachowując te z poprzedniej tury).
No ale to jest odpowiedź na Twoje pytanie. W momencie spasowania możesz, ale nie nie musisz odrzucić wybrane karty z ręki. Na początku RUNDY dobiera się do pięciu kart na ręce. W fazie gracza, w momencie spasowania możesz wedle uznania odrzucać karty pozostałe na ręce. W fazie wydarzeń ani nie odrzuca, ani nie dobiera się żadnych kart.
Dokładnie tak. Albo zostawiasz kartę, bo chcesz coś zrobić konkretnego w przyszłej turze albo boisz się larw i nie chcesz ataku potwora albo wysypujesz się całkiem i liczysz na nowe karty.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: bdm »

Duderson pisze: 25 mar 2024, 13:22 Dzięki. Teraz rozumiem - mogę zachować kartę na następną rundę, i potem dobieram do pięciu. Czyli źle grałem ;p ale to moja pierwsza planszówka
Ale sobie wybrałeś planszówkę na pierwszą rozgrywkę. :D
Duderson
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2010, 19:51
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Duderson »

bdm pisze: 25 mar 2024, 14:18
Duderson pisze: 25 mar 2024, 13:22 Dzięki. Teraz rozumiem - mogę zachować kartę na następną rundę, i potem dobieram do pięciu. Czyli źle grałem ;p ale to moja pierwsza planszówka
Ale sobie wybrałeś planszówkę na pierwszą rozgrywkę. :D
Spoko, wcześniej siedziałem w bitewniakach, tam wcale lżej nie jest :) a na Nemesis chorowałem od pięciu lat i w końcu sobie kupiłem. Super gra.
Sorry za offtop
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Seraphic_Seal »

Czy odblokowując przedmiot osobisty kosztem samej akcji odblokowania jest odrzucenie jakieś karty akcji?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Hardkor »

Seraphic_Seal pisze: 12 kwie 2024, 13:54 Czy odblokowując przedmiot osobisty kosztem samej akcji odblokowania jest odrzucenie jakieś karty akcji?
Dokładnie. Musisz spełnić cel tego przedmiot + odrzucenie 1 karty akcji z ręki.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
aGONNyMaN
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2021, 13:26

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: aGONNyMaN »

Czy jeżeli robię akcje ucieczki od obcego do odkrytego pomieszczenia to rzucam na szmery? W przypadku ucieczki do pomieszczenia z inną postacią wiem że nie.
No i oczywiście rozpatruje atak obcego.

Dzięki pozdrawiam
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: KOSHI »

Rzucasz.
ODPOWIEDZ