Jak przebazować AT-ST na podstawkę z plexy?

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Jak przebazować AT-ST na podstawkę z plexy?

Post autor: Yuri »

Panowie i Panie, ja z zapytaniem... czy ktokolwiek z Was próbował przebazować AT-ST na podstawkę z plexy ? Jak to w ogóle uciąć ? Chodzi mi o:
Spoiler:
Jako, że "Solomon..." jest na ukończeniu, przymierzam się do malowania tego tytułu i jedynie z tą figurką mam powyższy problem. No w sumie to z trzema AT, bo nijak nie widzę jak im zaaplikować podstawki z plexy... przebazowywałem już naprawdę niejeden tytuł i dosłownie setki figurek, a tutaj rozkładam ręcę :(
Pomoże ktokolwiek ? Ktoś dał radę ?

p.s. zastanawiam się nad odseparowaniu tego rozgrzanym metalem, ale kompletnie nie mam doświadczenia :(
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2024, 20:55 przez Yuri, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: psia.kostka »

Yuri pisze: 17 mar 2024, 15:28 Pomoże ktokolwiek ? Ktoś dał radę ?
Widzialem walkery na plexi, wiec ktos dal rade ;)
A obciac starą brzeszczotem po obrysie stopek, a potem szlifowac na klocku z papierem sciernym na plasko?
Jak nie masz 3h na szlifowanie i medytacje zen w trakcie, to mozesz troche dremelkiem/dłutkiem wydlubac wczesniej :mrgreen:
Spoiler:
PS zagnieżdzenie w temacie wątku nieduze, gdybym dodal memik o dremelku, to bysmy polecieli :lol: (tak mnie tu lubia, smutaski...)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Yuri »

psia.kostka pisze: 17 mar 2024, 15:38 ...
A obciac starą brzeszczotem po obrysie stopek, a potem szlifowac na klocku z papierem sciernym na plasko?
...
I to jest myśl! Widzisz, że sam na to nie wpadłem...na ten moment Twój koncept wysuwa sie na prowadzenie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Jak przebazować AT-AT na podstawkę z plexy?

Post autor: The Fifth Horseman »

Z twojego własnego zdjęcia wynika że stopy są odlane jako część podstawki, więc to co psia.kostka zaproponował to jest w sumie jedyna opcja.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Jak przebazować AT-AT na podstawkę z plexy?

Post autor: psia.kostka »

Tylko tam moga byc tez otwory, aby umocowac cala figurke, nie pamietam jak glebokie...

Natomiast goracego metalu nie polecam, bo takie mam doswiadczenia z uzycia miedzianej plaskiej koncowki (do wypalania wzorkow w drewnie) na kolbowej lutownicy:

- idzie ostro dym z topionego plastiku, zakladam ze mega toksyczny, a my nachyleni nad tym nosem, bo precyzja
- mimo niskiej mocy lutownicy, marna kontrola temperatury narzedzia - najpierw nie topi, a za chwile rozgrzane jak diabel
- probowalem "wygladzic na goraco" obszar, ktory wczesniej wyrzezbilem, a pilniczkiem tam srednio dalo sie pracowac - efekt wyszedl marny i malo co nie przebilem sie na druga strone przedmiotu :roll: a wszystko zamienilo sie w lejącą papkę i niestety widac to po przeciwnej stronie obrabianej na goraco powierzchni
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak przebazować AT-AT na podstawkę z plexy?

Post autor: 13thSON »

Sorastro obcinał cążkami którąś dużą figurkę jeśli dobrze pamiętam. Musiałbyś sobie odpalić jego playlistę na YT - ma od groma poradników do IA. Jeśli tego nie robić z IA, to z jakąś inną figurką.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jak przebazować AT-AT na podstawkę z plexy?

Post autor: strzewka »

W kwestii formalnej należałoby poprawić tytuł to nie AT-AT tylko AT-ST, AT-AT był na 4 nogach :-)
ODPOWIEDZ