Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: psia.kostka »

Leser pisze: 23 sty 2024, 14:56 te dodatkowe armie Portalowi z całą pewnością finansowo się nie spinają.
Pewnie tak, ale sami sobie taki styl wymyslili. Trudno winic o to graczy. Albo armie leza w sklepie tzn ze trzeba przystopowac produkcje, animowac gre/graczy, a nie kolejna armia, te moze kupia. Sami ukrecili sobie bat i koszty. A maja pretensje do spolecznosci.

No to nalezalo zakonczyc testy nowych armii na edycji moloch, nie dodrukowywac pojedynczych i niech gra obrasta patyną, jako kochany dziadek, za 5 lat, gdy ceny niedostepnych armii bylyby wygrzane na olx, jak LCG Galakty stare :mrgreen: , to by drukneli 10 najbardziej chodliwych.

A najwazniejsze, to nalezalo zamknac "po angielsku", jak Diune-Detektywa. Wlasnie poniewaz sie to dzieje z jobami i nagraniami spod biurka, to wyglada jak show z jakims dziwnym celem "ostatnia szansa".

PS
Czy zamawiajac 500 niebieskich armii i 500 czerwonych idzie to jako zamowienie na druk 1000 arkuszy? czy takie "sprytne" kombo nie przejdzie? ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Leser »

psia.kostka pisze: 23 sty 2024, 15:27 PS
Czy zamawiajac 500 niebieskich armii i 500 czerwonych idzie to jako zamowienie na druk 1000 arkuszy? czy takie "sprytne" kombo nie przejdzie? ;)
Tu opieram się na częściowych danych, bo to nie jest moja "area of expertise". Zamawiając więcej, coś tam zaoszczędzisz, ale na pewno nie będzie to równoznaczne z zamówieniem 1000 sztuk. Jedna armia będzie miała arkusz żetonów z 1 żetonem sieci, a druga arkusz z 2 żetonami jadu i to już wymaga przestawienia maszyn, a to kosztuje - tyle wiem na 100%. Jak to się ma do zmiany grafik (np. na identycznych pod pozostałymi względami pudełkach) i innych warunków produkcyjnych, nie wiem, ale jestem gotów postawić kilka Władków, że nie jest to hop-siup, na które drukarnia przymknie oko i stwierdzi, że summa summarum liczby się zgadzają i nie ma sensu drążyć kwestii wynagrodzenia.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Tomzaq »

Byłem, widziałem i słyszałem to się wypowiem:
1.Wg Ignacego NHex jest nieopłacalny i firma do tego dokłada. Najnowsza armia sprzedała się ilości ok. 300 sztuk. Sprzedaż apki i opinie i apce spadły po wydaniu Partyzantów
2. Wg Ignacego obecni na sali są wspaniali i ma dla nas ogromy szacunek, ale to community jest wszystkiemu winne bo nie promuje, nie pisze recenzji i hejtuje. Oni dla nas tyle robią a my jesteśmy niewdzięczni i nie wspieramy Hexa tylko hejtujemy.
3. Argumenty z sali do Ignacego w ogóle nie docierały.
4. Pytania zadało tylko kilka osób bo trwało to godzinę i został przerwany wtedy turniej MP
5. Facet z plecakiem to gracz z Lublina, który faktycznie krytykował poczynania Portalu, natomiast nie było dane mu dojść do głosu. Pytanie otwarte: czy głos krytyki odnośnie działań jest hejtem? (Przykładowo: dużo było mowy apce. Ignacy ma problem z tym, że wiele ocen apki w google + to 1. Teraz pytanie dlaczego tak jest? Wielu użytkowników apki ma pretensje, że jak weszła nowa apka to zniknęły wszystkie dodatkowe armie poza podstawką. Ignacy obiecał, że te dodatkowe armie będą dodawane co miesiąc, potem, że co dwa, trzy miesiące. Tymczasem po chyba 3 latach działania nowej apki większość starych armii nie wróciła do apki, ostania armia przez Partyzantami była rok temu i byłą to nowa armia nie jedna z tych zabranych. Więc często pojawiają się komentarze typu: Portal złodzieje oddajcie armie i 1 w ocenie). Pomijam już samo działanie apki, która wg mnie jest świetna, ale wielu uważa, że działa fatalnie. JA doceniam to, że mogę grać z innymi ludźmi, a błędy dość szybko są naprawiane.
6. Moje odczucia: rozumiem argumenty ekonomiczne i można było na tym zakończyć: nie opłaca się to zamykamy linię -ok; w emocjonującym wystąpieniu Ignacy swoje frustracje wyładował na najwierniejszych swoich fanach (to nie tym ludziom powinno się dostać); no i z dyskusji trochę wyniknęło, że jak community będzie miłe, będzie chwalić i pisać miłe recenzje to być może jest jeszcze szansa na zmianę decyzji - ot, taki szantaż emocjonalny - i to się wielu ludziom na sali nie podobało.
7. I na koniec - język, którym posługiwał się Ignacy był rynsztokowy a na sali były dzieci. Sorry, ale to jest słabe.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: psia.kostka »

OK, przyznam ze sie jakos zafiksowalem "karciankowo", stad ten moj pierwszy wrzut, ze 750 to nie powinien byc problem, tylko trzeba poczekac, az x armii wyschnie i wtedy print 2000 :mrgreen: ale nawet wtedy pewnie inne tusze, inne kartoniki opakowania, konfekcja bez wtopy i wymieszania itp, wiec taki hurtowy rzut bedzie drozszy niz 2000 jednakowych zombiakow.

No i ja myslalem, ze kazda armia sie sklada z x hexow kartonowych i tyle. Wiec jak padlo o roznych wykrojnikach, to zmieklem :P Pewnie jest to tez casus "nieekonomicznego projektowania gry pod rozwoj". Jak w x-wing, gdzie kazdy nowy pilot wymaga kartonika pod statek ze swoim imieniem itp, a nie tylko nowej karty w boosterku. Wiec projektujesz fajna gre, sprytne wykrojniki i ladne podstawki, a potem to wychodzi bokiem. Niby klient za to placi, ale czasem nie placi, patrz NH :?

To fakt, jesli produkcji nie da sie "sklonowac" pod jeden nóż/tusz, to te dodruki starych armii wciaz beda nieekonomiczne.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: sliff »

Jak na początku byli gracze winni że żetony krzywo wycięte hate'ują, tak na końcu będą winni że apka słaba. I tym 20 letnia historia zatoczy pełne koło.

Marzył bym aby awekeni zrobili kampanie z rozmachem nowych zamków.
Nawet jakby nie zbierała miliardów to mielibyśmy deluxe na jaki ta gra zasługuje.

W kategorii planszówka twarde taktyczne granie 1na 1 ustępuje tylko zimnej wojnie.

Niestety realia są takie że granie we dwójkę to nisza w niszy i w dodatku to częściej raczej granie w parze. I nie sądzę aby post w grupie planszówkowej że super nowa armia jakoś istotnie przechylił szalę.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Pomnik »

Mam wrażenie że będzie zdrowiej i dla Trzewika i dla community jak rzeczywiście zakończy wsparcie i tyle.
Ucierpią mistrzostwa ale turnieje i armie fanowskie tak były, są i pewnie będą.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: psia.kostka »

Neuroshima Hex - brakujące żetony, niepełne armie, stare edycje

Czy jest jakis "rynek" na zetony do armii Hexa, bo np ktos zgubil, lub zjadl mu pies, zalal piwem? Pytam o zapotrzebowanie wsrod graczy, nie o konkretne miejsce wymiany, choc jak jest taka grupa (fb?), to tez chetnie sie dowiem :)

Nabylem troche okazyjnych zetonow Hex luzem dla draki (w bundlu, kupujac cos innego), aby sobie je "oglądnąć", bo nigdy nie mialem z tym do czynienia. Sa tam tez zetony z edycji 2.0/2.5, ale i armie gdzie brakuje 1 (albo polowe ;)) zetonow.

1. Czy gracze turniejowi/domowi maja zapotrzebowanie na takie czesci zamienne?

2. Czy edycja 2 ma wciaz wziecie, kolekcjonerzy to zbieraja? A moze 3.0 wprowadzilo na tyle zmian w skladzie i zasadach, ze to juz jest niegrywalne?

3. Te armie bonusowe z dodatkow to kosztuja 20-30zl zdaje sie. 4 armie w podstawce za ~100, wiec wszystko jest do zdobycia, odkupienia, wiec mysle, ze wielkiego cisnienia na "czesci zamienne" nie ma. Ktos sie wypowie? Pewnie w ramach grup turniejowych istnieje jakas samopomoc w tym zakresie :D i tez super.

4. A moze takie braki sie "dorysowuje" samemu, np na tych pustych hexach?

PS
tych zetonow bylo wiecej w ramkach do kupienia, ale nie chcialem wchodzic "all-in". Wiec ten kto kupil te ramki z olx, to ma prawdopodobnie brakujace zetony do uzupelnienia moich (lub odwrotnie :lol: ). Moze zagadam o to sprzedawce.

PS2
pierwotnie post mial isc do dzialu "pomoc w wycenie", ale to nie o wartosc chodzi, a o zapotrzebowanie. No i chyba jednak temat dla graczy Hexa z tego wątku glownie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Tomzaq »

Nie ma czegoś takiego o czym piszesz w swoim poście. Żetony wersji 2.0, 2.5 maja być może wartość kolekcjonerską jeśli ktoś zbiera. Na turniejach nikt nie gra tymi żetonami. Jak komuś coś zginie (to się zdarza) to się kupuje nową armię (to raptem 30 zł) i nikt nie szuka po jakiś szrotach jednego zaginionego żetonu. Owszem, pyta się na forum czy ktoś gdzieś tam nie znalazł, ale nie robi się z tego jakiejś tragedii.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: psia.kostka »

Dzieki za odzew :D to teraz nie wiem czy rozdac swoje znajdki, czy zglosic sie po ludziach, by pooddawali mi zapasy :mrgreen: (pewnie jakis temat zaloze dla dziwakow/kolekcjonerow/PoszukiwaczyZagubionegoŻetonu)
Jak komuś coś zginie (to się zdarza) to się kupuje nową armię (to raptem 30 zł) i nikt nie szuka po jakiś szrotach jednego zaginionego żetonu
Tez tak mi sie wydawalo, ale znow jak 10 osob tak zrobi (bo zgubili jeden hex), to juz jest pula 350 zetonow w "czesciach zamiennych" dla innych graczy!

Chyba gorzej z takim awaryjnym uzupelnianiem armii z podstawki, ale moze nikt tymi klasycznymi juz nie chce grac, majac dwa tuziny nowych/swiezych ;) Bo dublowalyby sie inne armie oraz kolejna plansza, instrukcja. (no ja nie mam planszy :roll: )
Tomzaq pisze: 24 mar 2024, 14:35 Żetony wersji 2.0, 2.5 maja być może wartość kolekcjonerską jeśli ktoś zbiera. Na turniejach nikt nie gra tymi żetonami.
A mialbys cierpliwosc skrotowo rzucic swiatlo na te kolejne edycje? Zmienil sie sklad armii, np w celu rebalansu? Czy tez nowe zasady, interpretacje, zasiegi? Widzialem ze ikonki troche sie zmienily na zetonach. Bo ze to tylko graficzne odswiezenie, to nie bardzo chce uwierzyc, raczej ludzie nie kupowaliby tego samego w nowych szatkach.

Turniejowo to pewnie nawet jest zakaz na "nielicencjonowane" lub przedawnione armie :P bo przeciez Zlote Kalesony zobowiazuja ;)

A jeszcze: 2.0/2.5 armie sa w sprzedazy? czy to poszlo na przemial i nikogo nie interesuje juz poza nielicznymi sentymentalistami?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: itsthisguyagain »

psia.kostka pisze: 24 mar 2024, 19:48 Dzieki za odzew :D to teraz nie wiem czy rozdac swoje znajdki, czy zglosic sie po ludziach, by pooddawali mi zapasy :mrgreen: (pewnie jakis temat zaloze dla dziwakow/kolekcjonerow/PoszukiwaczyZagubionegoŻetonu)
Jak komuś coś zginie (to się zdarza) to się kupuje nową armię (to raptem 30 zł) i nikt nie szuka po jakiś szrotach jednego zaginionego żetonu
Tez tak mi sie wydawalo, ale znow jak 10 osob tak zrobi (bo zgubili jeden hex), to juz jest pula 350 zetonow w "czesciach zamiennych" dla innych graczy!

Chyba gorzej z takim awaryjnym uzupelnianiem armii z podstawki, ale moze nikt tymi klasycznymi juz nie chce grac, majac dwa tuziny nowych/swiezych ;) Bo dublowalyby sie inne armie oraz kolejna plansza, instrukcja. (no ja nie mam planszy :roll: )
Tyle, że ludzie dbają o gry. Ja swoją NH mam chyba z 12 lat. Żadnego żetonu nie zgubiłem.
Tomzaq pisze: 24 mar 2024, 14:35 Żetony wersji 2.0, 2.5 maja być może wartość kolekcjonerską jeśli ktoś zbiera. Na turniejach nikt nie gra tymi żetonami.
A mialbys cierpliwosc skrotowo rzucic swiatlo na te kolejne edycje? Zmienil sie sklad armii, np w celu rebalansu? Czy tez nowe zasady, interpretacje, zasiegi? Widzialem ze ikonki troche sie zmienily na zetonach. Bo ze to tylko graficzne odswiezenie, to nie bardzo chce uwierzyc, raczej ludzie nie kupowaliby tego samego w nowych szatkach.

Turniejowo to pewnie nawet jest zakaz na "nielicencjonowane" lub przedawnione armie :P bo przeciez Zlote Kalesony zobowiazuja ;)

A jeszcze: 2.0/2.5 armie sa w sprzedazy? czy to poszlo na przemial i nikogo nie interesuje juz poza nielicznymi sentymentalistami?
Mało kogo interesuje bo 2.0/2.5 miał koszmarnie brzydki graficzny design.

NH3.0 jest z nami od 2012 roku. Mało kto z obecnych graczy grał przed 2012 rokiem (zdarzają się i tacy). Z tego co wiem na turniejach 99% ma wersję 3.0.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Tomzaq »

Żetony się nie zmieniły jeśli chodzi o umiejki, funkcje, reguły itd.
Napisz tu posta: https://www.facebook.com/groups/neuroshimahexpolska
Napisz co masz i być może ktoś coś od Ciebie kupi. Są tacy co zbierają wszystko co się w Hexie pokazało przez ostatnie 19 lat.
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ