Czerwony Listopad - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Czerwony Listopad - pytania o zasady

Post autor: Neiti »

Forumowa wyszukiwarka powiedziała mi, że nie ma jeszcze takiego tematu, w związku z czym bez skrepowania zakładam ;)

Kilka pytań odnośnie Czerwonego Listopada:
1) Sytuacja z pożarem. Łykam grog/używam gaśnicy by wejść do pomieszczenia, w którym szaleje pożar. Czy mogę nie wykonywać testu na jego ugaszenie tylko otworzyć niezablokowany właz do sąsiedniego pomieszczenia z wysokim stanem wody, aby ta rozlewając się ugasiła pożar? Czy też muszę najpierw wykonać test "dla picu", korzystając najlepiej tylko z modyfikatora z gorgu/gaśnicy żeby nie tracić minut, a dopiero potem mogę, jak to jest gdy nie wyjdzie gaszenie pożaru, "uciekać" do sąsiedniego pomieszczenia z wysokim stanem wody, który to ugasi?
2) Jeżeli rozpoczynam rundę w pomieszczeniu z pożarem i nie uda mi się jego ugaszenie, a uciec mogę jedynie do pomieszczenia z wysokim stanem wody, to czy po otwarciu włazu i wyrównaniu poziomu wody muszę przechodzić do pomieszczenia z którego woda się wylała czy też mogę zostać w kajucie, którą właśnie ugasiłam?
3) Jak wygląda sytuacja, w której gnom został uwięziony w pomieszczeniu z wysokim stanem wody. Instrukcja mówi, że jedyną akcją możliwą w takiej sytuacji jest brak akcji. Ale czy brak akcji jest synonimem braku ruchu? Czy też mając wody po sufit mogę otworzyć niezablokowany właz (co przecież jest ruchem, nie akcją), rozlać wodę i w ten sposób uratować swoje gnomie jestestwo?
4) Co w sytuacji, w której gnom jest uwięziony w pomieszczeniu z wysokim stanem wody, ma niezablokowany właz do sąsiedniego pomieszczenia, ale jest w nim niski stan wody? Może przejść? Czy też nie?

Uff, na ten moment to wszystko.
Ostatnio mieliśmy ciężką partię... :P
deni
Posty: 12
Rejestracja: 01 lut 2013, 20:57

Re: Czerwony Listopad

Post autor: deni »

przylaczam sie do pytan
gralismy dzisiaj w mekach i bolach

przy grze 4 osobowej wyszlo ze pozar szaleje w jakims pomieszczeniu gdzie stoi gnom gracza ktory bedzie mial ruch dopiero za 2 rundy i co wtedy ?
ginie ?
tak samo z wysoka woda

wysoka woda zabija tylko aktywnego gracza ?

inne pytanie tak jak kolega wyzej : czy mozna zalac wysoką wodą pozar ? bedac w wysokiej wodzie ?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Czerwony Listopad

Post autor: Pierzasty »

@Neiti:

1: Możesz wypić flaszkę, wejść do pomieszczenia z ogniem i otworzyć inne drzwi do całkowocie zalanego pomieszczenia - poziom wody się wyrówna i przy okazji zgasi pożar.
2: jw., możesz po prostu otworzyć drzwi żeby zgasić pożar nadmiarem wody i zostać w miejscu.
3: Możesz.
4: Możesz wyjść, po prostu nie wrócisz do zalanego pomieszczenia.

@Deni:
jak to ruch za 2 rundy? Testuje się to tylko przy aktywnym graczu. Chyba że właśnie odsypiasz wódczany zgon, to masz pecha i giniesz na miejscu.
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Czerwony Listopad

Post autor: Neiti »

Pierzasty - wielkie dzięki za odpowiedzi, już wątpiłam czy ktoś zlituje się nad naszymi pytaniami :)
krasnolud
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2020, 15:37

Re: Czerwony Listopad

Post autor: krasnolud »

witam,
zastanawiam czy jeszcze ktoś gra w tę grę:)
a mam takie wątpliwości:
1 akcja gaszenie ognia - jeżeli akcja się nie powiedzie to gracz musi wykonać dodatkowy ruch aby wyjść do przylegającego pomieszczenia wydając czas zgodnie z normalnymi zasadami - i rozumiem że jest to wyjątek (plus akwalung bo tam też musimy po akcji wrócić na okręt)
bo nie możemy za każdym razem : zrobić ruch - zrobić jedną wybraną akcję - i znowu zrobić ruch na przykład żeby dojść do innego pomieszczenia bo tak nam pasuje?! czy dobrze to rozumiem?
2 czy można zrobić tak że podczas pożaru piję grog (zmieniam poziom zamroczenia) i wchodzę do tego pomieszczenia z pożarem ( zagrywam po prostu żeton przedmiotu) i idę dalej do kolejnego pomieszczenia i tam dopiero zagrywam akcję?
ODPOWIEDZ