Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adastr
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 13 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: adastr »

Hej miałem dokładnie ten sam dylemat co kolega, rozszerzać DI w którą gramy bardzo dużo (najczęściej 3 osoby), czy przeskoczyć na uprising.
rozumiem że "ulepszona" Diuna nie jest lepsza od DI z dodatkami?
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2024, 10:10 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

adastr pisze: 27 lut 2024, 09:57 Hej miałem dokładnie ten sam dylemat co kolega, rozszerzać DI w którą gramy bardzo dużo (najczęściej 3 osoby), czy przeskoczyć na uprising.
rozumiem że "ulepszona" Diuna nie jest lepsza od DI z dodatkami?
Spoiler:
Jest inna. System ten sam ale jest inaczej. Jeśli lubisz jedną to polubisz też drugą. Ja preferuję klasyczną z dodatkami ale nie wykluczam, że z czasem się to zmieni. Na pewno czuć, że Dennen jest bardzo dobrze zaznajomiony z metą klasycznej Diuny i wyklepał nierówne elementy (np nierówne frakcje, dostęp do 3 agenta, shipping, zielone pola). Uprising to bardziej dopracowana Diuna, mi brakuje jednak technologii, wielu kart i tleilaxu track'a.

Kwestia gustu. Jeśli gracie dużo w klasyczną Diunę to też będziecie dużo grać w Uprising - ja zakładam, że u mnie będzie 50/50.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

itsthisguyagain pisze: 27 lut 2024, 16:39 Uprising to bardziej dopracowana Diuna, mi brakuje jednak technologii, wielu kart i tleilaxu track'a.
Czyli dojdą dodatki i pewnie DI:U wygra ;)

Rozumiem, że łącznie stary dodatków z DI:U słabo wypada skoro nie wspominasz o takiej kombinacji?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

sasquach pisze: 27 lut 2024, 18:04
itsthisguyagain pisze: 27 lut 2024, 16:39 Uprising to bardziej dopracowana Diuna, mi brakuje jednak technologii, wielu kart i tleilaxu track'a.
Czyli dojdą dodatki i pewnie DI:U wygra ;)

Rozumiem, że łącznie stary dodatków z DI:U słabo wypada skoro nie wspominasz o takiej kombinacji?
Nie grałem w tej kombinacji. W Uprising gram na TTS a tam mod nie wspiera dodatków.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: vder »

Jakby ktoś miał problemy z zebraniem ekipy to na steamie jest wersja cyfrowa, która za parę dni opuści early access.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: flissak »

vder pisze: 11 mar 2024, 13:16 Jakby ktoś miał problemy z zebraniem ekipy to na steamie jest wersja cyfrowa, która za parę dni opuści early access.
Szkoda, że posiadacze planszówki nie mają jakichś promocji na cyfrowe odpowiedniki, ale też nie wiem jak by to miało wyglądać. Chyba już w pudełku musiałby być jakiś kod na elektroniczną wersję.
Dominik91
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2024, 10:05
Has thanked: 1 time

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Dominik91 »

Mam pytanie do posiadaczy Diuny, czy karty się powtarzają czy każda jest inna?
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Pollus89 »

Dominik91 pisze: 15 mar 2024, 16:30 Mam pytanie do posiadaczy Diuny, czy karty się powtarzają czy każda jest inna?
Część kart się powtarza.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Dominik91 pisze: 15 mar 2024, 16:30 Mam pytanie do posiadaczy Diuny, czy karty się powtarzają czy każda jest inna?
Tak z głowy są 3 egzemplarze karty Power Play (Rozwiązanie siłowe) i 2 egzemplarze Shifting Alliances (Zmiana Sojuszy)

Generalnie zasada jest taka, że się nie powtarzają z wyjątkiem kilku wyjątków.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Co ciekawe po efce z nopunincluded, który przepraszał że 2 lata ignorował istnienie diuny imperium i w końcu przyznał że ta gra jest cholernie dobra. Tym razem to Tom z SU&SD przeprasza za to samo.

Co za dziwna moda. Ale przynajmniej dobrze że przejrzeli na oczy.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: flissak »

Kiedy o tym pomyśleć, to nie aż tak ciekawe. Jak mogliby podłączyć się teraz do jednej z popularniejszych marek(2 część Filmu też jest kilkukrotnie popularniejsza od tej z 2021), kiedy nie znaliby lub nie lubili niemal identycznej gry, której nie opłacało się znać ani tym bardziej chwalić jeśli nie szedł za nią odpowiedni budżet reklamowy.
ODPOWIEDZ