Bonsai (Rosaria Battiato, Massimo Borzi, Martino Chiacchiera)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Bonsai (Rosaria Battiato, Massimo Borzi, Martino Chiacchiera)

Post autor: Shodan »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/366994/bonsai

Czego potrzeba, by stworzyć własne bonsai? Otwórzcie pokrywę i wejdźcie do świata żywych dzieł sztuki. Znajdziecie w nim mnóstwo kolorowych kafelków, z których w pięknych donicach uformujecie swoje drzewka. Nie zapominajcie o medytacji, słuchajcie rad mistrzów i korzystajcie ze wsparcia pomocników. Każda rozgrywka postawi przed Wami nowe cele, a wasze drzewka za każdym razem będą przybierać inne kształty. W wolnych chwilach możecie doskonalić swój talent rozgrywając scenariusze dla jednego gracza. A gdy już osiągniecie najwyższy poziom wtajemniczenia, będziecie mogli wprowadzić do wspólnych rozgrywek wariant Tokonoma. Czy wiedzieliście, że bonsai może mieć nawet kilkaset lat? Tę i wiele innych ciekawostek na temat uprawy tych niesamowitych roślin znajdziecie w instrukcji do gry! Wyruszcie w niesamowitą podróż do korzeni jednej z najstarszych sztuk i osiągnijcie mistrzostwo w kafelkowej sztuce bonsai (opis ze strony wydawcy).

FoxGames zapowiedziało po polsku na kwiecień 2024, więc myślę, że można założyć wątek.
Jak dla mnie tytuł wygląda na bardziej familijny, do pogrania rodzinnie z dzieciakami.

BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/366994/bonsai
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Bonsai (Rosaria Battiato, Massimo Borzi, Martino Chiacchiera)

Post autor: Shodan »

Wczoraj przedstawiciel FoxGames na Planszowych Newsach ujawnił SCD 179 zł (spodziewałem się trochę taniej).
Z tego co mówił, a potwierdzał również Piotrek z PN, rozgrywka ma być satysfakcjonująca również dla bardziej zaawansowanych graczy.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Bonsai (Rosaria Battiato, Massimo Borzi, Martino Chiacchiera)

Post autor: Shodan »

Gra z gatunku tych familijnych, ale pozwala na całkiem przyjemne kombinowanie, a widok stworzonego drzewka daje satysfakcję.
Tytuł nieco bardziej zaawansowany niż np. Miodek, ale znacząco prostszy od Kaskadii.
LukaszLozz
Posty: 191
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Bonsai (Rosaria Battiato, Massimo Borzi, Martino Chiacchiera)

Post autor: LukaszLozz »

Shodan pisze: 20 mar 2024, 13:29 Wczoraj przedstawiciel FoxGames na Planszowych Newsach ujawnił SCD 179 zł (spodziewałem się trochę taniej).
Z tego co mówił, a potwierdzał również Piotrek z PN, rozgrywka ma być satysfakcjonująca również dla bardziej zaawansowanych graczy.
Bonsai wisi w sklepach na przesprzedażach od około 2 tygodni za nieco ponad 100, zależnie od rabatów.

Co do samej gry, zainteresowała mnie ze względu na ciekawy temat, ale po obejrzeniu kilku rozgrywek daję sobie spokój. Wieje nudą. Z podobnej półki zamówiłem Ostoję i tam się szykuje jednak dużo lepszy fun.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Bonsai (Rosaria Battiato, Massimo Borzi, Martino Chiacchiera)

Post autor: pcyzm »

Zagrałem na razie wariant solo przed dzisiejszą rozgrywką 2-osobową. Gra nie zawodzi, przede wszystkim cieszy 'otwartość' na rozbudowę drzewka w różne strony i pod różne cele. Gra się bardzo płynnie i w sumie sporo rzeczy tutaj punktuje, trzeba jak zwykle szukać optymalnych ruchów i mądrze balansować między pobieraniem kart (medytacja), a w układaniem kafelków bonsai (kultywacja). Na plus jakość wykonania (mocna tektura) i dobrze napisana instrukcja. Co ciekawe, wariant solo ma do wyboru różne scenariusze co powoduje, że jeśli ktoś szuka tytułu pod takie granie to Bonsai może być dobrą opcją.
ODPOWIEDZ