Zapomniane Morza / Forgotten Waters (Mr. Bistro, J. Arthur Ellis, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Forgotten Waters / Zapomniane Morza (Mr. Bistro, J. Arthur Ellis, Isaac Vega)

Post autor: _leigam_ »

ravenone pisze: 05 paź 2023, 23:08
_leigam_ pisze: 22 wrz 2023, 11:56 Czy błąd dalej występuje? Z którego numeru się do tego miejsca przechodzi, pamiętasz może?
Nie pamiętam już, drugi raz tego nie grałem. Chodzi o stery w finalnej walce.
zapomniałem napisać, ale jest już poprawione. odpaliłem w 2 oknach z jednej strony po angielsku z drugiej po polsku i było identico z tymi sterami.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Forgotten Waters / Zapomniane Morza (Mr. Bistro, J. Arthur Ellis, Isaac Vega)

Post autor: JollyRoger90 »

Szybkie pytanka dwa:
1) jaki jest mniej więcej czas rozgrywania jednego scenariusza? Rozumiem, że jest to zależne od ilości osób, wiec proszę też o dopisek na ile osób graliście.

2) czy w dwie osoby (tak gramy najczęściej) dobrze się bawiliście? BGG raczej nie poleca wybitnie na 2 osoby. Pytam, ponieważ myślę czy rozpoczynać we 2 osoby czy zbierać większa ekipę :)

Będę wdzięczny za odp
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Forgotten Waters / Zapomniane Morza (Mr. Bistro, J. Arthur Ellis, Isaac Vega)

Post autor: Liarus »

Mnie się fajnie grało w solo oraz na 2 osoby do momentu, aż tutaj ktoś mi nie napisał tutaj, co takiego tracę. Zagrałem raz na 4 osoby i później siadając na dwie, tylko się męczyliśmy. Poprzez podkradanie sobie skarbów albo robienia rzeczy których nie ustaliliście w grupie, gra bardzo zyskuje z większą ilością osób.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Forgotten Waters / Zapomniane Morza (Mr. Bistro, J. Arthur Ellis, Isaac Vega)

Post autor: anitroche »

Grałam na 4 osoby, we 2 osoby i solo i zdecydowanie najlepiej bawiliśmy się grając we czwórkę. Ale powiem szczerze, że gra solo i dwuosobowo też była przyjemna, jedynie no traciliśmy ten wredny piracki klimat i po prostu bawisz się w odkrywanie przygody, ale nie żałuję tych rozgrywek. Gra z tego co pamiętam działa tak, że w polowie każdego scenariusza jest opcja zapisu gry u powrotu w innym czasie. Połowa wypadała mniej więcej po półtorej godziny (czasem po dwóch godzinach, jeśli dużo zbaczaliśmy z brniecia w główną fabułę) z tego co pamiętam. Nie wydaje mi się, żeby długość partii mocno różniła się miedzy rozgrywkami do 4 graczy, bo nawet w wariancie na dwie osoby, to chyba sterowało się kilkoma pionkami każdy (na pewno w solo tak jest i kurczę głowy nie daję czy tak było też dwuosobowy ale coś mi się kojarzy, że też jakoś tak się grało)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
lendir
Posty: 46
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:34
Has thanked: 9 times
Been thanked: 32 times

Re: Forgotten Waters / Zapomniane Morza (Mr. Bistro, J. Arthur Ellis, Isaac Vega)

Post autor: lendir »

My zagraliśmy wszystko na 4 osoby. Scenariusze trwały od 3 do 5,5 godziny. Grało się super. Zdarzyło mi się też zagrać na 3 osoby i też było bardzo fajnie. Raz eksperymentalnie zagrałem w dwójkę i zasady wariantu dwuosobowego mi kompletnie nie podeszły. Moim zdaniem gra we dwójkę jest dużo, dużo gorsza (zarówno pod względem mechaniki jak i gry nad stołem).
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Forgotten Waters / Zapomniane Morza (Mr. Bistro, J. Arthur Ellis, Isaac Vega)

Post autor: JollyRoger90 »

Dzięki za odpowiedzi :) zatem będę łapać 4 osobową załogę :)
ODPOWIEDZ