Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arger
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2023, 07:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Post autor: arger »

W związku z kampanią na Gamefound Nemesis: Retaliation chciałem zapytać tych co już grali w gry od Awaken Realms w tym uniwersum.
Którą część wybrać? Na wszystkie mnie nie stać więc muszę coś wybrać ;)

Wiem z wstępnych recenzji z YT że Retaliation będzie bardziej dynamiczne i nastawione na rozwałkę niż poprzedniczki.
O Lockdown coś słyszałem że niewiele się różni od pierwowzoru i że jak już to wprowadza niekoniecznie dobre nowe rozwiązania.
Więc skłaniam się do pierwszej odsłony ale też nowa/przyszła część mnie ciekawi z powodu większej dynamiki w rozgrywce. (minus że trzeba czekać 1,5 roku na dostawę 3 części)

Plus jak z graniem w 3 osoby? Jest sens czy to za mało?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Post autor: Hardkor »

Na 3 osoby gra jest okej, ale imo najlepiej działa na 4. Trudno by ci ktoś powiedział coś o najnowszej, bo pewnie mało kto w nią grał, ale jako zapaleniec Nemesis (dziesiątki parti w 1, pare w Lockdown) to wg mnie najlepsza jest podstawowa wersja :) Ewentualnie bierz podstawową i jak Ci się spodoba to weź nową z kampanii. Przez wiele miesięcy będzie można wesprzeć projekt.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Post autor: antonio3333 »

Hardkor pisze: 24 lis 2023, 13:24 Na 3 osoby gra jest okej, ale imo najlepiej działa na 4. Trudno by ci ktoś powiedział coś o najnowszej, bo pewnie mało kto w nią grał, ale jako zapaleniec Nemesis (dziesiątki parti w 1, pare w Lockdown) to wg mnie najlepsza jest podstawowa wersja :) Ewentualnie bierz podstawową i jak Ci się spodoba to weź nową z kampanii. Przez wiele miesięcy będzie można wesprzeć projekt.
Podpisuje się pod tym, 1. część cud, miód i orzeszki, Lockdown jest ok, ale dużo czerpie z pierwowzoru, a nowa cześć wydaje mi się na tyle różna, że można ją wesprzeć. Ja mam pierwszą część i teraz wsparłem dzięki uprzejmości liska trzecią część.
Ppeper
Posty: 27
Rejestracja: 23 sie 2020, 10:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 14 times

Re: Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Post autor: Ppeper »

Wg mnie Nemesis (pierwszy) jest trochę prostszy, co nie znaczy, że da się wygrać. :D
Nemesis Lockdown, jest bardzo podobny, ale ma trochę zmian, przede wszystkim mechanika światła, która dla mnie robi robotę i że względu na to zdecydowałem się wziąć tę wersję. Powinieneś zagrać w obie i sam zdecydować (polecam pocztę planszowkową), albo obejrzyj YT, ale to jednak nie to samo co gra.
O tym nowym się nie wypowiem, poza tym, że wydaje się czyms innym.
W obie grałem solo, na 2,3 i 4 osoby, w każdym składzie super się bawiłem, ale we 2 najszybciej się ginie (przynajmniej ja tak miałem).
arger
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2023, 07:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Post autor: arger »

Dziękuje za rady i jednak zacznę od pierwszej części a potem może kolejne jak jedynka podejdzie. Sporo jest używek na sprzedaż to na pewno coś znajdzie w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

KOSHI pisze: 16 mar 2024, 09:11 Czekam na 3 część. Liczę, że będzie to najlepsza odsłona.
Gameplaye już jest i dla mnie to najgorsza część.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Emil_1 »

BOLLO pisze: 16 mar 2024, 13:12
KOSHI pisze: 16 mar 2024, 09:11 Czekam na 3 część. Liczę, że będzie to najlepsza odsłona.
Gameplaye już jest i dla mnie to najgorsza część.
Rozszerzysz?
Miłego dnia! :)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Post autor: flissak »

Pewnie o to chodzi, że pryska klimat zaszczucia i lęku przed nieznanym, które zostają zastąpione rozwałka z dziesiątkami wrogów ginących pod naporem ciągłego ognia z karabinów maszynowych.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis vs Nemesis:Lockdown vs Nemesis:Retaliation

Post autor: KOSHI »

W 3 królowa ma być cięższa do zabicia. To już nie będzie worek na kule, że musi dostać ileś hitów. Do tego nie będzie chyba durnych sytuacji, że okładasz ją a te ledwo żywa daje dyla w wentylację. Jezu, jak mnie to wpieniało. Nie ma co się oszukiwać, to będzie przeniesienie 2 cz. Alienów na planszę. Poza tym amunicja też kiedyś się wyczerpie. :twisted: Na pewno klimat z poprzednich cz. się ulotni. Nie będzie słabości intruzów. Ja to i tak olewałem chyba, że taki był cel. Dla mnie ten aspekt wpływał marginalnie w pierwszej części. Nie będzie też korytarzy technicznych. Zmieni się proporcja sił. Ja się w podstawkę ograłem. Ma swoje plusy, ale i minusy. Lockdown olałem. Przekombinowali wg mnie. Zobaczę co pokaże trójeczka. Duże nadzieje pokładam w nowych rasach. Zwłaszcza w tej cyber. Do tego modularna plansza, dodatek ala Predator, dodatkowy event - naukowiec. Może być niezły koktajl. Nemesis fajny, ale potem był już powtarzalny. Mówię o trybie coop. Ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie a można mieć i wszystko. :lol:
ODPOWIEDZ