Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Malibu »

A jak ta Diuna chodzi na 2os? Głównie takim składem gram
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: autopaga »

Zapewne tak samo słabo.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 198
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Padre »

Malibu pisze: 26 lut 2024, 20:16 A jak ta Diuna chodzi na 2os? Głównie takim składem gram
Działa dobrze, bot jest łatwy w obsłudze, ma różne poziomy i wersje (np. taką, która nie może wygrać, tylko przeszkadza). Gram dużo na dwie osoby i nie narzekamy.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: vader777 »

Witam tak patrzę na karty i widzę że nawet 2 i 3ki będą grywalne-mają więcej możliwości w stosunku do Diuny imperium?
Awatar użytkownika
Lart
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2023, 12:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Lart »

Kurcze niedawno odpaliłem u siebie Diunę Imperium i nie ukrywam, że trochę mi się ciśnienie podniosło jak dowiedziałem się, że Uprising to "wznowienie" serii.

Z jednej strony fajnie, że dodatki będą śmigać na obu wersjach gry - więc nie jest to taki skok na kasę jak się spodziewałem....

Z drugiej natomiast strony (znając kochany rynek gier planszowych) spodziewałbym się w niedługim czasie dodatku dedykowanego już wyłącznie pod Uprising. Bo tak naprawdę Diuna: U nie ma nie wiadomo ilu atutów względem pierwowzoru. Szczególnie, że Diuna: I pewnie potanieje, co może spowodować że stanie się ciekawą alternatywą dla nowej wersji. Na pewno będą chcieli zrobić coś, żeby nowa Diuna stała się tą "główną" na której znów można kręcić lody - biorąc pod uwagę filmowy hype.

Ja raczej Diunę: Uprising odpuszczę. Powodem jest to, że pierwsza część + 2 dodatki to bardzo kompletna i przyjemna rozgrywka. Sam Uprising to trochę wymyślanie koła na nowo - wiem, że mam znajomych którzy rzucą się na rozgrywkę 5-6 osobową, bo lubią grać w takim gronie... mnie osobiście granie w takim gronie w tego typu gry... męczy więc nie jest to produkt dla mnie...
Aleplanszówki: 3% / Planszostrefa: 10% / 3trolle: 6% | Moja półka
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

Cudownie czyta się takie analizy wyciągnięte z… kieszeni.

Chyba jedyne zdania zgodne z rzeczywistością to:

- Kurcze niedawno odpaliłem u siebie Diunę Imperium i nie ukrywam, że trochę mi się ciśnienie podniosło <ciach>
- fajnie, że dodatki będą śmigać na obu wersjach gry <ciach w tym miejscu, bo dalsza część jest już z kieszeni>
- Z drugiej natomiast strony (znając kochany rynek gier planszowych) spodziewałbym się w niedługim czasie dodatku dedykowanego już wyłącznie pod Uprising <ciach>
- pierwsza część + 2 dodatki to bardzo kompletna i przyjemna rozgrywka <ciach>

Cała reszta to fantazjowanie w myśl „nie tylko nie grałem, ale nawet porządnie nie poczytałem, więc się wypowiem”

#stopbredniomwimiezlepojetejwolnoscislowa :p
Awatar użytkownika
Lart
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2023, 12:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Lart »

Deem pisze: 14 mar 2024, 09:25 Cudownie czyta się takie analizy wyciągnięte z… kieszeni.
Głownie cytowałeś mój post więc rozumiem, że to przytyk w moją stronę...

Co z mojej wypowiedzi jest analizą Twoim zdaniem? Są to tylko i wyłącznie moje przemyślenia po przeczytaniu instrukcji Diuny: Uprising i rozmowy ze znajomym który Diunę: I olał właśnie z uwagi na rozgrywki w większym składzie. Dla niego taki Uprising pewnie zrobi robotę.
Deem pisze: 14 mar 2024, 09:25Cała reszta to fantazjowanie w myśl „nie tylko nie grałem, ale nawet porządnie nie poczytałem, więc się wypowiem”
Tutaj właśnie masz argument wyciągnięty z kieszeni i niestety często padający na forum... że ktoś czegoś nie zrobił...
Najwyraźniej niektórzy forumowicze posiadają boskie moce sygnału wifi i są wszędzie... szczerze mówiąc nie spodziewałem, się takiego poziomu inwigilacji po forum gier planszowych...
Deem pisze: 14 mar 2024, 09:25- fajnie, że dodatki będą śmigać na obu wersjach gry <ciach w tym miejscu, bo dalsza część jest już z kieszeni>
Oczywiście wyciągnięty z kieszeni jest fakt, że mówimy o dużym uniwersum z logiem studia Legendary. Firmy, która pewnie nigdy o premierze filmu nie słyszała i nie ma zamiaru na tym fakcie zarabiać...
Aleplanszówki: 3% / Planszostrefa: 10% / 3trolle: 6% | Moja półka
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

vader777 pisze: 14 mar 2024, 08:15 Witam tak patrzę na karty i widzę że nawet 2 i 3ki będą grywalne-mają więcej możliwości w stosunku do Diuny imperium?
A w pierwszej d:i nie były grywalne?

Z Ix karty z infiltracją są bardzo dobre, zwłaszcza delegat choam (1p) a nawet bez infiltracji: w cieniu (in the shadows 2p)

2 i 3 nawet z podstawki są świetne np zmiana sojuszy (shifting alliances)

Każda karta jest dobra w odpowiedniej sytuacji nawet szrot w rodzaju legion sardaukarów jak masz artylerię + imperial bashar (+1 mieczyk za każdą inną kartę z mieczykami) jest świetny.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

Lart pisze: 14 mar 2024, 10:11
Najwyraźniej niektórzy forumowicze posiadają boskie moce sygnału wifi i są wszędzie... szczerze mówiąc nie spodziewałem, się takiego poziomu inwigilacji po forum gier planszowych...
Nie trzeba mieć żadnych mocy ani Pegasusa. Z Twojej wypowiedzi biją wszystkie bajdy, które padały zarówno tu jak i na bgg i to chyba wystarczy do stwierdzenia, że nie przeanalizowałeś jakichkolwiek dostępnych danych.

Skok na kasę, nowa wersja tylko pod 5-6 osób, wnosi niewiele nowego, ceny D:I spadną. Zieeeew, wszystko było już obalane przez tych co grali lub dokładnie poczytali, wystarczy poczytać.

Wiem, wiem, forum jest do dyskusji, ale ile razy można bić zdechłego konia.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Lart
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2023, 12:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Lart »

Deem pisze: 14 mar 2024, 13:16 ... chyba wystarczy do stwierdzenia, że nie przeanalizowałeś jakichkolwiek dostępnych danych.
...to wystarczy, czy nie wystarczy? Może niech to przeliczy Mentat.

Poziom ignorancji i bezczelności w tego typu wypowiedziach mnie zawsze dziwi. Jak przychodzi jeden z drugim i udają komisje ds. redagowania tekstu i rzetelności wypowiedzi <ciach>. Mówią co ma sens, a co nie, a sami nie wnoszą żadnej merytoryki w wątek. Bo tak się składa, że jeszcze nigdzie na napisałeś nic poza odnoszeniem się do wypowiedzi innych i obrażaniem ludzi.

Jeśli ktokolwiek rozważa zakup tej gry, to ma prawo ją ocenić nawet po wyglądzie pudełka i nic nam do tego... Jak ktoś wejdzie i napisze brzydkie pudełko - to mu powiesz, że ma być cicho bo nie czytał dzienników projektanta ? - Jest to poważne?

Moja wypowiedź odnosiła się do wszyskich za i przeciw jakie na tę chwilę jestem w stanie zauważyć -ja, nie ty, nie pan x z forum czy bgg. Osobiście ubolewam nad tym, że nie jest to porostu dodatek, który daje nowe karty / poprawioną planszę i nowe mechaniki/warianty - a kolejna "podstawka" gdzie połowę elementów posiadamy już w Diunie: Imperium. W moim przypadku kupiłbym Uprising jako przepłacony dodatek, a połowę drewienek i elementów wyniosę na poddasze. I tu jest cały sens mojej wypowiedzi. Szkoda bo ja naprawdę baaaardzo lubię tę grę :)

Takimi tekstami i wiecznym czepianiem się wypowiedzi innych tylko odbiegamy od głównego wątku. Dlatego też <ciach>

P.S Pewnie gdybym nie posiadał Diuny: I, też rozważał bym mocno zakup Uprising. Z drugiej strony ile jest takich osób co im się będzie chciało czekać na filmowym "hype trainie" na polskie wydanie ... nie wiem. Mnie by się nie chciało.... bo się znam :P
Ostatnio zmieniony 14 mar 2024, 14:27 przez Lart, łącznie zmieniany 1 raz.
Aleplanszówki: 3% / Planszostrefa: 10% / 3trolle: 6% | Moja półka
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Gizmoo »

Lart pisze: 14 mar 2024, 13:53 Jeśli ktokolwiek rozważa zakup tej gry, to ma prawo ją ocenić nawet po wyglądzie pudełka i nic nam do tego..
I jeżeli ktoś ocenia GRĘ wyłącznie po wyglądzie pudełka, to pewnie ma prawo przyjąć na klatę to, że ktoś jego wypowiedź krytykuję. No ale to akademicka dyskusja do offtopicu. Deem zwrócił tylko Ci uwagę, że tego typu rozważania "co lepsze, którą wybrać", przewijało się w dyskusjach i o jednej i o drugiej Diunie mnóstwo. I do czego też się przyczepił? No proszę:
Lart pisze: 14 mar 2024, 08:54 trochę mi się ciśnienie podniosło jak dowiedziałem się, że Uprising to "wznowienie" serii.
Lart pisze: 14 mar 2024, 08:54 Ja raczej Diunę: Uprising odpuszczę.
Skoro nie jest to produkt dla Ciebie, to wylewanie żali na forum nie jest przesadnie produktywnym zajęciem. Bo skoro "odpuszczasz", to co ma podnosić ciśnienie? Źle, że firma chce zrobić? Przepraszam - wydoić? :lol:

Moim zdaniem zmiany są na tyle ciekawe i istotne, że DIU jest ciekawą alternatywą. Może posiadacze starej Diuny nie muszą się przesiadać na nowszą wersję, ale dla tych, którzy jeszcze nie kupili - mają przynajmniej wybór. Czy to źle? Ile razy robiono wznowienia, czy alternatywne wersje gier? Ile można marudzić o Zamkach Burgundii i Puerto Rico, że "Wydają nową wersję, a kilka dni temu kupiłem starą. Złodzieje!".

Ja bardzo chcę w Uprising zagrać, by mieć możliwość porównania. Deem trochę mnie zmartwił ostatnio podczas naszych pogadanek, że nadal nic nie zrobiono z marketem. A brak resetu marketu, to był dla mnie gwóźdź do trumny w DI. No ale zagram i jeżeli zmiany będą dla mnie mocno na plus i najwyżej będę grał z możliwością odrzucania najstarszej karty z rynku. Bo brak ruchomego marketu w deckbuilderze to zło. :D
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: flissak »

Zamki Burgundii i Puertorico różnią się chociaż graficznie, dodają tryb solo i zostały wydane po 10 latach przez innego wydawcę :) Niech sobie wydają co roku nową Diunę, ale ja tego nie kupuję i mam nadzieję, że sprzeda się na tyle słabo żeby odstraszyć lepszych wydawców od pójścia tą drogą marnując zasoby na odgrzewany kotlet zamiast nową grę.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: vader777 »

Przecież nikt tu chyba nie zmusza nikogo do wydania 250zł na ,,inną"edycję.
Zielony Ład dopiero wchodzi(swoją drogą ciekawe kiedy zaatakuje planszówki),i na razie mamy jeszcze demokrację może nawet ,,argentyńską" ale mamy.
Ja zajmuję stanowisko neutralne czekam na spolszczenie i recenzje po polsku,najlepiej byłoby zagrać i wtedy ocenić.
Obczaję na YT jak to wygląda i zdecyduję,mnie osobiście bardzo denerwowały sytuacje w których zaczyna się walka o jakąś mocną kartę w ll lub lll tierze i gracz który może zrobić zrzut liniowcem jako pierwszy przeważnie wygrywa-dzięki szpiegom w uprising może ulec to zmianie(niech potwierdzi ktoś kto grał).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

Lart pisze: 14 mar 2024, 13:53
Deem pisze: 14 mar 2024, 13:16 ... chyba wystarczy do stwierdzenia, że nie przeanalizowałeś jakichkolwiek dostępnych danych.
...to wystarczy, czy nie wystarczy? Może niech to przeliczy Mentat.

Moja wypowiedź odnosiła się do wszyskich za i przeciw jakie na tę chwilę jestem w stanie zauważyć -ja, nie ty, nie pan x z forum czy bgg. Osobiście ubolewam nad tym, że nie jest to porostu dodatek, który daje nowe karty / poprawioną planszę i nowe mechaniki/warianty - a kolejna "podstawka" gdzie połowę elementów posiadamy już w Diunie: Imperium. W moim przypadku kupiłbym Uprising jako przepłacony dodatek, a połowę drewienek i elementów wyniosę na poddasze. I tu jest cały sens mojej wypowiedzi. Szkoda bo ja naprawdę baaaardzo lubię tę grę :)
Wystarczy, żeby stwierdzić, że nie przeanalizowałeś.

Ty masz prawo pisać, co chcesz, a ja mam prawo stwierdzić, że są to stwierdzenia, które nie pokrywają się z prawdą, co zarówno na tym forum jak i na bgg zostało wielokrotnie wykazane.

Wiele osób tłumaczyło dlaczego to nie mógł już być kolejny dodatek, jak również odbijało piłeczkę z żalami z Twojego pierwszego posta.

Skoro lubisz D:I zachęcam, żebyś poczytał więcej o różnicach i to faktycznie może wzbogacić Twoje życie w takim sensie, że spojrzysz na ten tytuł łaskawszym okiem. W tym co piszę nie ma ironii, początkowo popełniłem bardzo podobny błąd zapędzając się w podobne wnioski, ale merytoryczne opinie pokazały mi, że a) to nie jest skok na kasę (w sensie sprzedanie tego samego w innej formie) b) różnic jest za dużo na dodatek, żeby nie było przeładowanie z już istniejącym contentem (plus otwiera opcje na nowe dodatki) c) feeling w obu grach jest na tyle inny, że stanowią dwa oddzielne byty i o ile mogą się kanibalizować w kwestii czasu na stole, to istnienie obu daje sensowny wybór.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Muleq »

To ja napiszę trochę w obronie Uprising. Tak się jakoś złożyło, że nie załapałem się na pierwszą fale fascynacji D.I. Grę poznałem nie dawno i od razu wpadła w moja topkę ulubionych gier. Dla takich osób jak ja informacja o wydaniu drugiej edycji bo chyba tak można traktować Uprising jest strzałem w 10 zwłaszcza, że Imperium obecnie jest chyba niedostępne. Fakt, że wydawca zapowiedział że dodatki z pierwszej edycji będą kompatybilne z drugą w mojej opinii powinien zadowolić wszystkich malkontentów sugerujących że jest to zwykły skok na kasę. Mnie w każdym razie przekonał i z niecierpliwością czekam na nową edycję.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Zabawne jest to, że jak wychodziła pierwsza Diuna Imperium to też były hasła o skoku na kasę, bo się pod film podpinają i takie tam. Widać cześć ludzi musi sobie ponarzekać i zostaje przejść nad tym to porządku dziennego.
Lart pisze: 14 mar 2024, 08:54 Kurcze niedawno odpaliłem u siebie Diunę Imperium i nie ukrywam, że trochę mi się ciśnienie podniosło jak dowiedziałem się, że Uprising to "wznowienie" serii.
Proponuję cofnąć się do początku wątku i poczytać dyskusję. Wszystkie za i przeciw masz już dawno opisane i przegadane.

Ale przede wszystkim polecam poczytać posty itsthisguyagain bo gość merytorycznie punktuje jaki są różnice.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Gizmoo pisze: 14 mar 2024, 14:22
Ja bardzo chcę w Uprising zagrać, by mieć możliwość porównania. Deem trochę mnie zmartwił ostatnio podczas naszych pogadanek, że nadal nic nie zrobiono z marketem. A brak resetu marketu, to był dla mnie gwóźdź do trumny w DI.
Ale przeciez Niesmiertelnosc wprowadza prosty naly modul ktory mozna łączyć z podstawka czy dodatkami. Na dobra sprawe mozna sobie go wprowadzic nawet bez posiadania dodatku, wystarczy dowolny zeton. Moim zdaniem poprawia on bardzo gre I gram z nim zawsze, nawet jak gry ucze.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Langus »

Pssst... Polska wersja Uprising weszła właśnie do przedsprzedaży na stronie wydawnictwa i w niektórych sklepach.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Malibu »

WRto któreś dodatki na start kupić?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Malibu pisze: 11 kwie 2024, 15:15 WRto któreś dodatki na start kupić?
Nie trzeba
ODPOWIEDZ