Nemesis czy Lockdown ?? :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Amphilyon
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2020, 20:00
Been thanked: 1 time

Nemesis czy Lockdown ?? :)

Post autor: Amphilyon »

siemka

dziewczyna chce mi sprawić prezent, jakiś czas temu zacząłem mocno obserwować filmiki/rozgrywki z tych w/w gier
dodam że nie jestem jakimś wielkim planszówkowcem a moje przygody z dungeon crawlerami kończą się i zaczynają na Małych Epickich podziemiach (gobliny) ^^ ale luz, rozkminie wszystko

interesuje mnie ta giera, bo wydaje się rozbudowana, wiem że gra się w to w stylu semi co-op z możliwymi negatywnymi interakcjami
no i sama tematyka jako fana Xenomorphów i wszystkiego związane z Aliensami, podoba mi się to :)

i teraz, zastanawiam się ciągle i nie wiem w którą wersję bardziej pójść, oryginał czy Lockdown
w Lock down mamy 2 różne plansze z samą bazą oraz fragmentem marsa + ta winda i systemy gaszenia oświetlenia + labolatorium
a w pierwszym jest wydaje mi się więcej walki, i niby wydaje się posiadać mniej opcji, ale jakieś to takie bardziej skondensowane, gdzie w niektórych rozgrywkach z YT w Lockdown, przeciwnicy potrafili pojawiać się dopiero nawet w połowie gry itd...

co uważacie, która jest jednak lepsza ? interesuje mnie głównie gra w 2 osoby bo niestety tylko tak będę miał możliwość jeśli już a nawet solo rozgrywka 1 postacią lub 2 na raz (??)

doradzicie coś jakie są wasze odczucia ? jedni mówią że jedynka drudzy że Lockdown a jeszcze inni że obojętnie którą wybrać

PS: widzę że z ceny spadłą giera bo jeszcze miesiąc temu chodziły po 550zł a teraz widzę nawet poniżej 400zł, to jakaś chwilowa promka ?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis czy Lockdown ?? :)

Post autor: Curiosity »

Na forum sa co najmniej 2 wątki o tych grach.

viewtopic.php?p=1607207
viewtopic.php?p=1546455
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Zablokowany