Gry dla trzylatka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Gry dla trzylatka

Post autor: Deem »

Młody coraz częściej wpada do gabinetu i prosi o jakąś grę. Na razie złożyłem mu w ofierze Terror in Meeple City, ale może czas rozejrzeć się za czymś do wprowadzenia go w temat.

Jakie gry sprawdzily Wam się z dziećmi w wieku 3 lat? (odpowiedź „próbowałem/am, 3 lata to za wcześnie” też jest cenną wskazówkę 😋)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: MowMiStefan »

Pictureka + W krainie Basni / Legend + Nogi Stonogi
a pozniej: Karak 1, Labirynth Junior (ravensurger) z mod zasadami na coop, Epoka Kamienia Junior, Grzybobranie
a jeszcze pozniej: Zombie Kidz
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: shuji »

MowMiStefan pisze: 10 mar 2024, 18:07 Pictureka + W krainie Basni / Legend + Nogi Stonogi
a pozniej: Karak 1, Labirynth Junior (ravensurger) z mod zasadami na coop, Epoka Kamienia Junior, Grzybobranie
a jeszcze pozniej: Zombie Kidz
Karak i zombie kidz od ilu lat polecasz ?
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: MowMiStefan »

shuji pisze: 10 mar 2024, 18:37 Karak i zombie kidz od ilu lat polecasz ?
To wszystko indywidualne. Syn wczesnie gral mysle ze lekka reka od 3 roku - drobne gry praktycznie ominelismy (o, jeszcze Lisek Chytrusek byl czy jak ta gra ma) - teraz ma 6,5 i robi ze mna ISS Vanguard kampanie. Gry wymusily na nim liczenie i czytanie, teraz jeszcze na nauke angielskiego wplywaja.
Cora… no coz :) ma 3,5 i na pewno idzie to wolniej, ale siedzi z nami i “gra” ze mna we wszystko w co gramy - dzis 2 partie podawala zetony Splendor Pokemon :)

Jesli was stac - wezcie kilka gier - i niech dziecko wybiera samo. To dla niego ma byc zabawa, nie dla was powod do chwalenia sie, ze juz jedziecie Lacerde. Polka syna to Karak 1, 2, Agricola Rodzinna, Epoka Kamienia Jr, Labirynth Jr, My Little Scythe, My Lil Everdell, Avel z dodatkie, Wedrujace wieze, 7CS Architekci, Fallout Shelter, Wyprawa do El Dorado, Wsiasc do Pociagu Jr, DorfRomantik, Cora Quest, Tajemnice Puszczy, Patchwork, Zombie Kidz i Teenz, Point Salad, Star i Hero Realms, Sushi Roll i Splendor Pokemon - gramy codziennie - zazwyczaj on wybiera. W strategie nie ma szans - ale tez slyszalem, ze po 6 roku myslenie strategiczne sie wyksztalca.

Najwazniejszw, ze spedzacie razem czas (i to z dala od ekranu :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: Harun »

Konsekwentnie, jakkolwiek szanuję odmienne strategie wychowawcze, jestem zwolennikiem grania przez małe dzieci w gry dla małych dzieci.

Na poziomie 3 latka, wybrałbym Haba moja pierwsza gra w ogrodzie, gry na rozpoznawanie kształtów- ja miałem Go away Monster.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: K@mil »

Deem pisze: 10 mar 2024, 15:56 Jakie gry sprawdzily Wam się z dziećmi w wieku 3 lat? (odpowiedź „próbowałem/am, 3 lata to za wcześnie” też jest cenną wskazówkę 😋)
W tym wieku u nas królowały gry Haby: W ogrodzie, Wio koniku, Zwierzak na zwierzaku itd Ta firma ma bogatą ofertę gier dla dzieci.
Myszki w ogrodzie od NK, Dzielne myszki od Egmontu, Mali detektywi, Supernogi Stonogi (teraz jest wersja xxl) Skubane kurczaki, Dobble Zwierzaki, Duuuszki u nas się też sprawdziły, pewnie coś pominąłem, bo ciągle coś było kupowane, jak nie przez nas, to przez babcie :wink: .
Generalnie w tym wieku branie mają gry z wygodnymi, wytrzymałymi dużymi elementami, kostkami typu jumbo. Ćwiczy się pamięć, spostrzegawczość i koordynację, poznaje cyfry i litery, składa sylaby, prosto liczy. Sporo jest tego na rynku, musisz przejrzeć ofertę pod indywidualne upodobania dziecka. Lepiej zaproponować prostszą grę i stopniowo podnosić poprzeczkę. Ważna jest interesująca dziecko tematyka.
Zaczynaliśmy wprowadzanie gier i puzzli od drugiego roku życia, ale wiele kwestii zależy od indywidualnych cech dzieci, pracy z/nad nimi. Nie ma "samouczących się" dzieci, trzeba swoje z nimi wysiedzieć :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: arturmarek »

Każde z moich młodych zaczynało właśnie jakoś koło 3-ciego roku życia, może trochę wcześniej. Na początek bardziej zabawa z próbą wprowadzania reguł zabawy. Pierwsze gry, w które były grane zgodnie z regułami to Zwierzak na Zwierzaku, Dzieci z Carcassonne, Głodniaki, Kotek Psotek, jako drugi kroczek Dragomino, WdP: pierwsza podróż.

Moim zdaniem najlepiej kierować się tematyką jeśli chodzi o pierwszą grę, i tak jak było wspomniane wcześniej warto kupić kilka, bo nigdy nie wiadomo co akurat się spodoba, a możliwość rotacji też jest pozytywna.

Z synem od początku grałem też w gry z fabuła, np. Magia i Myszy, potem Pluszowe Opowieści. Ale córce tego typu gry szybko się nudzą i nie możemy przebrnąć przez jeden scenariusz. Także, jak to w życiu... to zależy.

Co do gier "na wyrost" to bym tak nie demonizował. Właśnie moja córka lubi "grać" w gry "dla starszych" i np. wyciągamy bilety ze wsiąść do pociągu, ona znajduje na mapie miasta (nie umiejąc czytać, ale szuka po znaczkach) i układa trasę wagonikami. Albo próbuje ułożyć planszę w Patchworku, tak, żeby nie zostawić pustych pól. O "graniu" w gry z figurkami nie muszę wspominać...
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: Koklusz »

Przeczytaj ten temat:
viewtopic.php?t=74230
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: rand »

Do wątku zajrzałem raczej, żeby coś znaleźć dla córki ale polecę również jedną grę, w którą moja 3,5 latka zagrywa się od Świąt. Zingo, jest to jakaś wariacja bingo ale z ciekawym dodatkowym elementem, który daje frajde dziecku przy odkrywaniu nowych obrazków. Tak,więc fajne wykonanie, do tego uczy koncentracji i refleksu. Można również kontrolować lekko przebieg rozgrywki. Jeśli ma się te same obrazki co przeciwnik i pojawią się w maszynie to bierze je kto będzie szybszy, tak więc czasem można lekko odpuścić :wink:
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Gry dla trzylatka

Post autor: K@mil »

arturmarek pisze: 11 mar 2024, 12:18 Albo próbuje ułożyć planszę w Patchworku, tak, żeby nie zostawić pustych pól. O "graniu" w gry z figurkami nie muszę wspominać...
Dla dzieci dobry jest Patchwork Express, bo ma większe elementy i jest krótszy, gdyż jest ich mniej do ułożenia.
Spokojnie czteroletnie dziecko da radę zagrać zgodnie z zasadami.
Dla trzylatka za trudny.
rand pisze: 12 mar 2024, 14:59 Do wątku zajrzałem raczej, żeby coś znaleźć dla córki ale polecę również jedną grę, w którą moja 3,5 latka zagrywa się od Świąt. Zingo, jest to jakaś wariacja bingo ale z ciekawym dodatkowym elementem, który daje frajde dziecku przy odkrywaniu nowych obrazków. Tak,więc fajne wykonanie, do tego uczy koncentracji i refleksu.
Fajnie, że ma podpisane obrazki, co wspomaga naukę czytania :wink:
ODPOWIEDZ