Gloomhaven -zasady i pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Easylukasz
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2024, 09:24

Re: Gloomhaven -zasady i pytania

Post autor: Easylukasz »

Mam pytanie o Władcę bestii
Spoiler:
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Gloomhaven -zasady i pytania

Post autor: Void »

Easylukasz pisze: 17 lut 2024, 09:29 Mam pytanie o Władcę bestii
Spoiler:
Spoiler:
gooliver
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, 16:33
Has thanked: 12 times

Re: Gloomhaven -zasady i pytania

Post autor: gooliver »

Nie jestem pewny jak długo trwają nałożone stany. Czy to co podałem poniżej jest prawdą?
1. Ogłuszenie: jeśli figurka dostanie ogłuszenie z pułapki podczas ruchu w swojej turze to kończy ruch a ogłuszenie znika dopiero na koniec jej tury w kolejnej rundzie.
2. Ogłuszenie: jeśli figurka dostanie ogłuszenie z ataku w danej rundzie po swojej turze to ogłuszenie znika po turze tej figurki w następnej rundzie.
3. Ogłuszenie: jeśli figurka dostanie ogłuszenie z ataku w danej rundzie przed swoją turą to ogłuszenie znika po turze tej figurki w danej rundzie.
4. Wzmocnienie: jeśli postać sama siebie wzmocni w swojej turze (dolną akcją karty) to wykonując po tym atak (górną akcją karty) ma korzyść od wzmocnienia, wzmocnienie znika dopiero w następnej rundzie na koniec tury postaci.
5. Wzmocnienie: jeśli postać dostała wzmocnienie przed swoją turą w danej rundzie to wzmocnienie znika po wykonaniu przez postać swojej tury w tej rundzie.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven -zasady i pytania

Post autor: aeiou871 »

gooliver pisze: 08 mar 2024, 13:38 Nie jestem pewny jak długo trwają nałożone stany. Czy to co podałem poniżej jest prawdą?
1. Ogłuszenie: jeśli figurka dostanie ogłuszenie z pułapki podczas ruchu w swojej turze to kończy ruch a ogłuszenie znika dopiero na koniec jej tury w kolejnej rundzie.
2. Ogłuszenie: jeśli figurka dostanie ogłuszenie z ataku w danej rundzie po swojej turze to ogłuszenie znika po turze tej figurki w następnej rundzie.
3. Ogłuszenie: jeśli figurka dostanie ogłuszenie z ataku w danej rundzie przed swoją turą to ogłuszenie znika po turze tej figurki w danej rundzie.
4. Wzmocnienie: jeśli postać sama siebie wzmocni w swojej turze (dolną akcją karty) to wykonując po tym atak (górną akcją karty) ma korzyść od wzmocnienia, wzmocnienie znika dopiero w następnej rundzie na koniec tury postaci.
5. Wzmocnienie: jeśli postać dostała wzmocnienie przed swoją turą w danej rundzie to wzmocnienie znika po wykonaniu przez postać swojej tury w tej rundzie.
Ad 1. Tak
Ad 2. Tak
Ad 3. Tak
Ad 4. Tak
Ad 5. Tak
ODPOWIEDZ