Waste Knights - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: samszef »

Torquemada666 pisze: 17 cze 2023, 11:16
samszef pisze: 16 cze 2023, 23:54
Torquemada666 pisze: 11 cze 2023, 13:57 Do czego służą żetony wątku?
Żetonami wątku oznaczasz wskazane w księdze skryptów pola na planszy, dla których scenariusz przewiduje akcje wątku.
Akcja wątku skieruje gracza do konkretnego paragrafu wskazanego w księdze scenariuszy.
Nie bardzo jest tak jak piszesz, albo coś mi umknęło :) Grałem dwa razy "Bezpieczną przystań" i nigdzie nie spotkałem się z Żetonami wątku. Wyraźnie jest napisane, że na polach planszy, które scenariusz przewiduje dla akcji wątku umieszczamy Żetony wyzwań, nie ma nic o Żetonach wątku.
Księga scenariuszy (Przewodnik) definiuje specjalne zasady dla każdego scenariusza. W "Bezpiecznej Przystani" akcje wątku dostępne są na polach z żetonem wyzwania. W tej przygodzie żetony wyzwania pełnią rolę żetony wątku dodając ikonę zagrożenia w danym heksie.
Zasady rozmieszczania znaleźć można np. w paragrafie #248.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: Torquemada666 »

samszef pisze: 17 cze 2023, 20:02
Torquemada666 pisze: 17 cze 2023, 11:16
samszef pisze: 16 cze 2023, 23:54
Żetonami wątku oznaczasz wskazane w księdze skryptów pola na planszy, dla których scenariusz przewiduje akcje wątku.
Akcja wątku skieruje gracza do konkretnego paragrafu wskazanego w księdze scenariuszy.
Nie bardzo jest tak jak piszesz, albo coś mi umknęło :) Grałem dwa razy "Bezpieczną przystań" i nigdzie nie spotkałem się z Żetonami wątku. Wyraźnie jest napisane, że na polach planszy, które scenariusz przewiduje dla akcji wątku umieszczamy Żetony wyzwań, nie ma nic o Żetonach wątku.
Księga scenariuszy (Przewodnik) definiuje specjalne zasady dla każdego scenariusza. W "Bezpiecznej Przystani" akcje wątku dostępne są na polach z żetonem wyzwania. W tej przygodzie żetony wyzwania pełnią rolę żetony wątku dodając ikonę zagrożenia w danym heksie.
Zasady rozmieszczania znaleźć można np. w paragrafie #248.
1. Scenariusz zawsze opisuje jaki rodzaj żetonu wyzwania umieszczamy na planszy? Z tego co pamiętam są dwustronne, z oznaczeniami każdego rodzaju niebezpieczeństwa.

2. Każdy rycerz wchodząc na pole z żetonem wyzwania (niezależnie czy rozpatruje się akcję specjalną z żetonu wyzwania) musi rozpatrzyć niebezpieczeństwo wynikające z tego żetonu?
pep_pepowski
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2024, 20:52

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: pep_pepowski »

Cześć, pytanie odnośnie trybu solo. Scenariusz Droga Zguby, wątek Problemy na południu jest informacja w specjalnych zasadach wątku o znaczniku dominacji który nie może opuścić toru. Czy tyczy się to przypadku gdyby znacznik miał spaść poniżej 1 bądź wzrosnąć powyżej 10, czy w drugim przypadku powyżej 10 odwracamy go na drugą stronę i i liczymy jako 11,12 itd. ?
ODPOWIEDZ