Beyond the sun – pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Beyond the sun – pytania o zasady

Post autor: SetkiofRaptors »

Prosta sprawa dość:

Gdy odkrywamy wcześniej niewynalezioną technologię to zależnie od poprzedzających ją technologii deklarujemy najpierw którego koloru (typu) technologii będziemy szukać w decku odpowiedniego poziomu.

Ale nam wyszedł taki przypadek w pierwszej grze:
W talii 4 poziomu są tylko dwie niebieskie technologie. Jedna została już odkryta i wynaleziona przeze mnie. Graczka zadeklarowała, że chce też niebieską technologie gdy odkrywała tech 4 w innym miejscu. Wyciągała z talii po 1 karcie i okazało się, że w ogóle w tej talii są tylko 2 niebieskie technologie przy czym jedna była jak już mówiłem na planszy. Co w takim razie? Po prostu nie miała wyboru? Może zmienić wybór? To będzie mniejszy problem jak już się trochę pogra, ale ogólnie to nie spodziewałem się tego i nie umiałem znaleźć odpowiedzi na szybko.

Dodatkowo co jeśli gracz zadeklarowałby niebieską technologie gdy 2 niebieskie technologie 4 poziomu są już na stole? (możliwe tylko w pierwszych grach, bo potem to już się będzie pamiętało). Zakładam, że po prostu nie może tego zrobić.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Beyond the sun – pytania o zasady

Post autor: Kajdi »

Są 4 niebieskie technologie 4 poziomu (po 1 na każdą parę kolorów): Technological Singularity, Giga-Corporations, Parallel Universe Generator, Neo-Industrial Revolution. To rozwiązuje problem, bo nawet przy 3 wybraniu niebieskiego zostają 2 w talii.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the sun – pytania o zasady

Post autor: ave.crux »

SetkiofRaptors pisze: 10 paź 2023, 01:10 Prosta sprawa dość:

Gdy odkrywamy wcześniej niewynalezioną technologię to zależnie od poprzedzających ją technologii deklarujemy najpierw którego koloru (typu) technologii będziemy szukać w decku odpowiedniego poziomu.

Ale nam wyszedł taki przypadek w pierwszej grze:
W talii 4 poziomu są tylko dwie niebieskie technologie. Jedna została już odkryta i wynaleziona przeze mnie. Graczka zadeklarowała, że chce też niebieską technologie gdy odkrywała tech 4 w innym miejscu. Wyciągała z talii po 1 karcie i okazało się, że w ogóle w tej talii są tylko 2 niebieskie technologie przy czym jedna była jak już mówiłem na planszy. Co w takim razie? Po prostu nie miała wyboru? Może zmienić wybór? To będzie mniejszy problem jak już się trochę pogra, ale ogólnie to nie spodziewałem się tego i nie umiałem znaleźć odpowiedzi na szybko.

Dodatkowo co jeśli gracz zadeklarowałby niebieską technologie gdy 2 niebieskie technologie 4 poziomu są już na stole? (możliwe tylko w pierwszych grach, bo potem to już się będzie pamiętało). Zakładam, że po prostu nie może tego zrobić.
W grze są 4 niebieskie, 4 czerwone, 4 żółte i 4 zielone technologie poziomu IV. Wiecie, że technologia posiadająca 2 kolory na sobie to technologia hybrydowa?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Beyond the sun – pytania o zasady

Post autor: SetkiofRaptors »

ave.crux pisze: 10 paź 2023, 07:41
SetkiofRaptors pisze: 10 paź 2023, 01:10 Prosta sprawa dość:

Gdy odkrywamy wcześniej niewynalezioną technologię to zależnie od poprzedzających ją technologii deklarujemy najpierw którego koloru (typu) technologii będziemy szukać w decku odpowiedniego poziomu.

Ale nam wyszedł taki przypadek w pierwszej grze:
W talii 4 poziomu są tylko dwie niebieskie technologie. Jedna została już odkryta i wynaleziona przeze mnie. Graczka zadeklarowała, że chce też niebieską technologie gdy odkrywała tech 4 w innym miejscu. Wyciągała z talii po 1 karcie i okazało się, że w ogóle w tej talii są tylko 2 niebieskie technologie przy czym jedna była jak już mówiłem na planszy. Co w takim razie? Po prostu nie miała wyboru? Może zmienić wybór? To będzie mniejszy problem jak już się trochę pogra, ale ogólnie to nie spodziewałem się tego i nie umiałem znaleźć odpowiedzi na szybko.

Dodatkowo co jeśli gracz zadeklarowałby niebieską technologie gdy 2 niebieskie technologie 4 poziomu są już na stole? (możliwe tylko w pierwszych grach, bo potem to już się będzie pamiętało). Zakładam, że po prostu nie może tego zrobić.
W grze są 4 niebieskie, 4 czerwone, 4 żółte i 4 zielone technologie poziomu IV. Wiecie, że technologia posiadająca 2 kolory na sobie to technologia hybrydowa?
Wiemy!

Zapodziały nam się dwie karty najzwyczajniej, aż mi głupio, że założyłem wątek dla źle odłożonych kart :D
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Beyond the sun – pytania o zasady

Post autor: kamiya »

Pytanko apropo systemu Tau Ceti - jak zdobywamy kontrolę nad tym systemem ile kładziemy dysków na tym systemie ? Jeden bo to karta układu - czy dwa bo mamy dwie planety ?
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the sun – pytania o zasady

Post autor: ave.crux »

kamiya pisze: 02 mar 2024, 22:39 Pytanko apropo systemu Tau Ceti - jak zdobywamy kontrolę nad tym systemem ile kładziemy dysków na tym systemie ? Jeden bo to karta układu - czy dwa bo mamy dwie planety ?
Zawsze jeden, obrazek nie ma związku z mechaniką
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ