Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: tomp »

Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze
Link do bgg

Okładka w spoilerze:
Spoiler:
Opis z OgryGames:
Unmatched to gra figurkowa o pojedynkach postaci z różnych krain i epok, od herosów znanych z mitów i legend, do bohaterów książek i filmów. Każdy z nich dysponuje własną talią kart, która wyraża jego wyjątkowy styl walki. Możesz mieszać i zestawiać bohaterów z dowolnych zestawów Unmatched, ale pamiętaj: ostatecznie zwyciężyć może tylko jeden.

Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite to zupełnie nowa odsłona popularnej serii pojedynkowej.
Tym razem w ręce graczy trafia samodzielna kooperacyjna gra zawierająca także wariant solo.
W Opowieściach Niesamowitych gracze mierzą się ze złoczyńcami oraz ich niegodziwymi pomocnikami.

Bohaterowie w tym zestawie:
  • Dr Jill Trent - posiada kolekcję gadżetów
  • Annie Christmas - silniejsza, gdy przeciwnik ma więcej punków zdrowia
  • Nicola Tesla - elektryczność wspomaga jego efekty
  • Golden Bat - superbohater z wieloma silnymi efektami
Złoczyńcy w tym zestawie:
  • Mothman (Człowiek Ćma)
  • Martian Invader (Marsjański Najeźdźca)
Wideoprezentacja/instrukcja EN - link
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: Sloth »

Ciekawę jak wygląda tryb solo. Dla niego byĺbym jak najbardziej gotów nabyć tytuł. Szkoda że nie ma dostępnej polskiej instrukcji. Jedyne co to chyba z ceną jak dla mnie popłynęli. Wersję angielska można obecnie dostać za 229 co i tak nie jest mało.

Na razie to czekam na Senjutsu które posiada przegenialne figurki i był zdecydowanie tańszy
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: dannte »

Ciekawostka: w sklepie Ogrów (tutaj) jest informacja "1-4 (posiadając inne zestawy Unmatched 1-5)"

Nie znalazłem na to potwierdzenia na BGG (tam jest wylistowane jako 1-4), natomiast przeczytałem, że plansze w tym zestawie są na 5 graczy i Justin to potwierdza (i nic ponad to). Ale nie ma nigdzie opisanych reguł gry na 5 graczy. Z tego co pamiętam to na 4 graczy jedyny tryb jaki istnieje to 2vs2 i na 3 graczy jest specjalny tryb z dodatkowymi regułami. Więc zakładam, że nie można tak "po prostu" rozłożyć sobie gry na 5 graczy i zacząć grać (nawet mając do dyspozycji innych bohaterów, tak jak twierdzą Ogry).

Coś wiecie więcej na ten temat? Tryb kooperacyjny na 100% działa tylko na 4 graczy, bo tylko tyle jest żetonów graczy w tym zestawie. A złoczyńca zaczyna na polu nr 5.

Możliwe, że to jakiś leak (trochę niezgrabny), bo najwidoczniej jest w planach udostępnienie jakichś reguł dot. gry na 5 graczy?
Nie chodzi o to, że mnie jakoś bardzo to interesuje, po prostu traktuję jako ciekawostkę, którą próbowałem wyjaśnić, ale mi się nie udało.
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: eson83 »

Szybkie sprawdzenie tematu na BGG potwierdza, że będą 5cio osobowe mapy - https://boardgamegeek.com/thread/304458 ... 0#41965300
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: dannte »

eson83 pisze: 12 paź 2023, 22:48 Szybkie sprawdzenie tematu na BGG potwierdza, że będą 5cio osobowe mapy - https://boardgamegeek.com/thread/304458 ... 0#41965300
No przecież o tym napisałem w moim poście, jak to odpowiada na moje pytanie?
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: eson83 »

Przepraszam zjadło mi słówko PvP - mapy 5cio osobowe są do PvP, bo powstają z map dla czterech graczy + Boss.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: kasiul3k »

Do tej pory gry z systemu Unmatched mnie nie porywały, miałam innych faworytów pojedynkowych - za to zawsze wydawało mi się, że dobrze by to działało w wariancie kooperacyjnym. Z tego też powodu jak tylko zostały zapowiedziane Opowieści Niesamowite, to nie mogłam się doczekać premiery.
Jeżeli tak samo jak ja jesteście bardzo ciekawi jak działa Unmatched w wariancie kooperacyjnym, to zapraszam Was na swoją recenzję tego tytułu 🙃

Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: Negreanu1 »

Cześć, czy jestescie w stanie polecić/ podpowiedzieć czy Unmatched (głównie pod solo) będzie ciekawe i regrywalne w wersji tales to amaze? Postaci jest bardzo duzo i zastanawiam sie czy grajac glownie solo regrywalnosc tylko przy 2 bossach bedzie szybko bardzo powtarzalna? Nie ma co się spodziewać szybko chyba dodatkow do tego wariantu kooperacyjnego.

Z drugiej tez strony rozwazalem Dice Throne Adventures gdzie tam tryb koop jest nieco ciekawszy.
Jestem ciekaw waszego zdania
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: Dhel »

Negreanu1 pisze: 01 mar 2024, 21:42 Cześć, czy jestescie w stanie polecić/ podpowiedzieć czy Unmatched (głównie pod solo) będzie ciekawe i regrywalne w wersji tales to amaze? Postaci jest bardzo duzo i zastanawiam sie czy grajac glownie solo regrywalnosc tylko przy 2 bossach bedzie szybko bardzo powtarzalna? Nie ma co się spodziewać szybko chyba dodatkow do tego wariantu kooperacyjnego.

Z drugiej tez strony rozwazalem Dice Throne Adventures gdzie tam tryb koop jest nieco ciekawszy.
Jestem ciekaw waszego zdania
Unmatched w wersji tales jest w takim momencie rozwoju w jakim był marvel champions na początku. Duża ilość bohaterów, mała ilość scenariuszy/bossów, co było wtedy w marvel minusem i jest minusem przy unmatched.
Czy jest to fajna gra solo?, tak, ale pod warunkiem, że kontrolujesz 2 postacie(co jest mega proste tutaj). Solo czyste mnie nie porwało, koop zdecydowanie ciekawszy.
Czy będzie powtarzalne?, tak, bo potrzebujemy wincyj bossów albo różnorakich scenariuszy modyfikujących zachowania obecnych.
Czy warto w to wejść? Jak najbardziej.
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: Negreanu1 »

Ok bardzo dziękuję za taką rozbudowaną odpowiedź. Jestem ciekaw ile poczekamy w takim razie bo przykładowo dice throne tez nie ma w planach mieć rozszerzeni do adventures.
Z kolei wiem ze w unmatched jest spora scena dodatków fanowskich wiec może tutaj jest potencjał
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite / Tales to Amaze (Jason Hager, Darren Reckner)

Post autor: Pomnik »

Negreanu1 pisze: 01 mar 2024, 21:42 Cześć, czy jestescie w stanie polecić/ podpowiedzieć czy Unmatched (głównie pod solo) będzie ciekawe i regrywalne w wersji tales to amaze? Postaci jest bardzo duzo i zastanawiam sie czy grajac glownie solo regrywalnosc tylko przy 2 bossach bedzie szybko bardzo powtarzalna? Nie ma co się spodziewać szybko chyba dodatkow do tego wariantu kooperacyjnego.

Z drugiej tez strony rozwazalem Dice Throne Adventures gdzie tam tryb koop jest nieco ciekawszy.
Jestem ciekaw waszego zdania
Tbh, sam Tales to Amaze powinien wystarczyć.
Jasne, więcej postaci to świetna sprawa ale w TtA masz 2 bossów i 4 postacie. Jeśli uznasz ze bossowie Ci się znudzili, żaden dodatek PvE nie wyszedł a zagrać 1v1 nie masz jak to same TtA też będzie łatwiej sprzedać niż cały zestaw.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
ODPOWIEDZ