Terrors of London (Brad Pye)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: feniks_ciapek »

Bart Henry pisze: 10 mar 2021, 13:56 Dla mnie dużym kuriozum tej gry jest to, że nie dali żadnej metody śledzenia aktualnej liczby punktów ataku i pieniędzy. Jest coś takiego podobno na macie, ale to powinno być integralną częścią gry.
Zgadzam się z tym i jako były posiadacz maty powiem, że to była jej jedyna zaleta. Obecnie używam po prostu karty innego przywódcy i wspomnianych żetoników, chociaż są one koszmarne. Jak mam problem z hordą, to zaznaczam sobie też nimi użyte umiejętności. Jeśli chodzi o obsługę, to ToL pozostawia wiele do życzenia.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: polwac »

Darkstorm pisze: 10 mar 2021, 08:26
Spoiler:
To musi być błąd w oryginalnej wersji. Każdy wszak wie, że Portal błędów nie robi :wink:
U mnie jest już OK :)
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: mistrz_yon »

feniks_ciapek pisze: 09 mar 2021, 07:35 Słowa kluczowe to normalny zabieg w grach karcianych, więc szczerze mówiąc nie wiem, czy akurat tutaj jest się czego czepiać. Mi rozmiar elementów nie przeszkadza i karty są dla mnie dość czytelne, ale rozumiem, że niektórzy mogą mieć problem.
Być może jest to kwestia ogrania, ale jakoś brakuje mi tutaj płynności. Rzeczy są przemieszane (kolejności), użytych jest zbyt dużo środków typograficznych. Nie gram dużo w karcianki, więc być może piszę herezje tutaj. Niemniej jednak, ja się ciągle muszę tym kartom przyglądać i zastanawiać co z nimi zrobić. Bo one oczywiste nie są, tak od strony czysto fizycznej. Że da się to zrobić jakoś sensownie to widzę chociażby po Legendary: James Bond, gdzie też wykorzystany jest wąski (narrow) krój, ale całość jest nieporównywalnie bardziej czytelna.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: mistrz_yon »

Graliśmy dzisiaj z oboma dodatkami i home rules:
- fanatycy jako zapychacze
- relikty kupowane na discard

Dużo ciekawsza rozgrywka niż trzy poprzednie. Przede wszystkim dłużej, a dzięki tym nowym miejscówkom na planszy fajnie się przewija deck. Wreszcie była szansa na jakieś sensowne akcje, bo po prostu był czas na zebranie materiału na większe hordy. Jednoczenie śmieciowi fanatycy idealnie się sprawdzają jako materiał odrzutowy pod klątwy.

Podobała nam się też mechanika z punktami terroru na dowódcach. Fajnie działa i wprowadza sporo urozmaicenia.

Ogólnie z każdą kolejną grą jesteśmy bardziej zadowoleni.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: menelobej »

W mojej opinii ToL jest pod względem obsługi trudniejsze od bezpośrednich konkurentów czyli przede wszystkim Hero/Star Realms. Wypisywanie w jednej linii słów kluczowych i zasobów w połączeniu ze średnią intuicyjnością wybranych słów kluczowych powoduje moim zdaniem przestoje, w tej co by tu dużo nie mówić prostej grze. W HR/SR praktycznie każda karta jest od razu zrozumiała, w ToL niekoniecznie. Zastanawiam się, czemu jak w innych karciankach nie można było wypisać słów kluczowych w odrębnej linii od zasobów? Prosty zabieg, a jakże poprawiający czytelność kart. ToL to ciekawa koncepcja, ale niedopracowana, o czym świadczy fakt, że dużo osób gra z wykorzystaniem home rules. Szkoda, bo potencjał mechaniczny jest w tej grze, ale ktoś jednak przedobrzył i z pretendenta do tronu zrobił kolejnego mniej lub bardziej bliskiego kuzyna władcy. Jakoś nie znalazłem w ToL powodów do tak entuzjastycznych recenzji jakie chodzą po polskim internecie. Owszem, od samej podstawki HR/SR to ToL z dodatkami oferuje więcej, ale uwzględniając rozwój serii HR/SR i to co już można kupić (szczególnie po angielsku, ale już także i po polsku) to w mojej opinii oferuje jednak mniej.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: feniks_ciapek »

menelobej pisze: 17 mar 2021, 00:43 z pretendenta do tronu
Nie przesadzajmy. Nic rewolucyjnego w tej grze nie ma oprócz ilustracji oraz masy hype'u. Pamiętam, że w trakcie KSa byłem bardzo zapalony na mechanizm hordy, ale jak już zacząłem grać, to okazało się to być jedynie wariacją synergii kart znanej ze Star Realms. Pretendent do tronu raczej powinien wykazać się czymś więcej.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: mistrz_yon »

Jak według Was działa przystań, którą umieszcza się przy decku akolitów?
My gramy tak, że jeśli kupuje się akolitę, to dostaje się 2 golda. Czyli de facto jest to zasada "jeśli masz co najmniej 2 golda, weź akolitę za darmo". Ustaliliśmy też, że można kupić tylko jednego na turę.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: osa1908 »

mistrz_yon pisze: 18 mar 2021, 13:22 Jak według Was działa przystań, którą umieszcza się przy decku akolitów?
My gramy tak, że jeśli kupuje się akolitę, to dostaje się 2 golda. Czyli de facto jest to zasada "jeśli masz co najmniej 2 golda, weź akolitę za darmo". Ustaliliśmy też, że można kupić tylko jednego na turę.
To jest tylko informacja ze akolici kosztują dwa.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: mistrz_yon »

osa1908 pisze: 18 mar 2021, 13:54
mistrz_yon pisze: 18 mar 2021, 13:22 Jak według Was działa przystań, którą umieszcza się przy decku akolitów?
My gramy tak, że jeśli kupuje się akolitę, to dostaje się 2 golda. Czyli de facto jest to zasada "jeśli masz co najmniej 2 golda, weź akolitę za darmo". Ustaliliśmy też, że można kupić tylko jednego na turę.
To jest tylko informacja ze akolici kosztują dwa.
O Dżizas, na to nie wpadłem. Teraz to oczywiste, ale urządziła mnie mata z nadrukowaną ceną karty. I uznaliśmy, że to jest obok. A że kolor piniondza z maty zgadzał sie z tym z przystani, to zaklikało i doszliśmy do wniosku, że to jest trigger do płynniejszej gry i łatwiejszego odpalania hord.
Dzięki za naprostowanie.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: aduko »

Ostatnio zmieniony 04 sie 2021, 15:49 przez aduko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: polwac »

aduko pisze: 04 sie 2021, 11:51 Pojawiła się errata do kart: portalgames.blob.core.windows.net/terro ... ERRATA.pdf
LINK
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
aniolek1910
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2021, 22:39

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: aniolek1910 »

Czy jest możliwość grania solo w terrors of london? We wszystkich opisach jest informacja, że 2+ale może da radę.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: feniks_ciapek »

aniolek1910 pisze: 16 wrz 2021, 16:54 Czy jest możliwość grania solo w terrors of london? We wszystkich opisach jest informacja, że 2+ale może da radę.
Solo na dwie ręce można, bo element zaskoczenia w tej grze jest zerowy. Ale solo-solo to się nie da :)
Rebeka
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2020, 12:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Rebeka »

Pytanie, przyszedł insert do Terrors i dziecko z rozpędu wmieszało do puli wszystkich kart te z grobowca jaszczura. Wcześniej mieliśmy zmieszany podstawkę z pierwszym dodatkiem i tak graliśmy pojedynki. Czy talią z dwoma dodatkami mogę grać 1na 1? Czy muszę jakieś karty odłożyć na bok?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: dwaduzepe »

Rebeka pisze: 06 paź 2021, 18:18 Pytanie, przyszedł insert do Terrors i dziecko z rozpędu wmieszało do puli wszystkich kart te z grobowca jaszczura. Wcześniej mieliśmy zmieszany podstawkę z pierwszym dodatkiem i tak graliśmy pojedynki. Czy talią z dwoma dodatkami mogę grać 1na 1? Czy muszę jakieś karty odłożyć na bok?
mozna, byloby napisane w instrukcji gdyby nie mozna bylo
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: aduko »

polwac pisze: 04 sie 2021, 14:04
aduko pisze: 04 sie 2021, 11:51 Pojawiła się errata do kart: portalgames.blob.core.windows.net/terro ... ERRATA.pdf
LINK

W sklepiku są już poprawione karty https://sklep.portalgames.pl/terrors-of ... ione-karty.

Tylko bez zdzwienia proszę, bo portal zawsze dodaje poprawione elementy w sklepiku w takiej cenie.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: pcyzm »

Mata do gry, z tych koniecznych, ułatwiających setup czy zbędny gadżet?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Losiek »

Moim zdaniem zbędny gadżet. Ale jako gadżeciarz chciałbym.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: feniks_ciapek »

pcyzm pisze: 16 mar 2023, 21:24 Mata do gry, z tych koniecznych, ułatwiających setup czy zbędny gadżet?
Nie tylko zbędna, ale jeszcze niefunkcjonalna. Pisałem chyba o niej wcześniej w tym wątku.
hoody
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2021, 18:07
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: hoody »

W sklepie Portalu są właśnie oba dodatki w promocji po ok. 30zł.
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: daro69 »

gra bardzo dobra - a dodatki świetnie regrywalnosc podnoszą - ale były za drogie wcześniej .
ODPOWIEDZ