Barrage - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage - pytania i wątpliwości

Post autor: Jdn »

piterro88 pisze: 23 sie 2023, 19:13
Jdn pisze: 23 sie 2023, 18:38
piterro88 pisze: 23 sie 2023, 18:11 Witam,

Również mam pytanie odnośnie automy:
Załóżmy, że Automa ma wybudować kanał, posiada 6 koparek. Nie ma możliwości domknięcia żadnego systemu.
Pierwsze kryterium to 'Kanał o drugiej najwyższej wartości spośród dostępnych, w przeciwnym wypadku kanał o najwyższej wartości'.
Przyjmując w tej sytuacji, że wszystkie kanały o wartości 2 są już zajęte to:
a) Automa będzie chciała wybudować kanał o wartości 1 (jako druga najwyższa wartość spośród dostępnych)?
b) Automa wybuduje kanał o wartości 3, czyli odpala się 'przeciwny wypadek', ponieważ biorąc pod uwagę 6 koparek to druga najwyższa wartość byłaby 2, ale są onę zajęte, więc Automa buduje kanał o najwyższej wartości?
B) "...w przeciwnym wypadku kanał o najwyższej wartości'."
Hm.. a nie powinno to być tak, że jeszcze przed rozważeniem kryterium powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno ilość koparek Automy, jak i dostępność pól na planszy i dopiero wtedy przystąpić do stworzenia hierarchii wartości kanałów? Wówczas pasowałaby wersja A, ponieważ dostępność pól wyklucza kanały wartości 2 jeszcze przed rozważeniem tego kryterium. Natomiast w wersji B opieramy się tylko na ilości koparek Automy.
Wg mnie i wszystkich którzy grali solo robili identycznie. Sprawdzasz warunek z karty. Jest spełniony realizujesz, masz opis w przeciwnym przypadku bierzesz drugą część. Nie jesteś w stanie tego zrealizować bo coś idziesz dalej. Nigdzie nie widziałem by ktoś liczył na co kogo stać i dopiero analizował kartę automy.
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: michal2237 »

Cześć, może głupie pytanie, ale do czego służy druga strona planszy, gdzie nie ma nadrukowanych miejsc na budynki itp ? Jak grać? Z góry dziękuję
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

michal2237 pisze: 18 lut 2024, 00:56 Cześć, może głupie pytanie, ale do czego służy druga strona planszy, gdzie nie ma nadrukowanych miejsc na budynki itp ? Jak grać? Z góry dziękuję
To jest wersja zaawansowana. Jest to w instrukcji opisane.
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: michal2237 »

Jdn pisze: 18 lut 2024, 04:50
michal2237 pisze: 18 lut 2024, 00:56 Cześć, może głupie pytanie, ale do czego służy druga strona planszy, gdzie nie ma nadrukowanych miejsc na budynki itp ? Jak grać? Z góry dziękuję
To jest wersja zaawansowana. Jest to w instrukcji opisane.
Możesz mi podrzucić gdzie konkretnie? Przeleciałem instrukcje i nic takiego nie widzę
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: sgor »

michal2237 pisze: 18 lut 2024, 21:08
Jdn pisze: 18 lut 2024, 04:50
michal2237 pisze: 18 lut 2024, 00:56 Cześć, może głupie pytanie, ale do czego służy druga strona planszy, gdzie nie ma nadrukowanych miejsc na budynki itp ? Jak grać? Z góry dziękuję
To jest wersja zaawansowana. Jest to w instrukcji opisane.
Możesz mi podrzucić gdzie konkretnie? Przeleciałem instrukcje i nic takiego nie widzę
Strona 8, „Przygotowanie do gry”, punkt 1.
Awatar użytkownika
marcie118
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2019, 18:22
Has thanked: 5 times

Re: Barrage - pytania i wątpliwości

Post autor: marcie118 »

Mam pytanie odnośnie płytki punktowania końcowego która punktuje za najwięcej/najmniej konstrukcji na jednym obszarze mapy.

Z instrukcji wynika że są 3 czy 4 obszary?
A) Góry, wyżyny, górne niziny i dolne niziny.
B) Czy po prostu góry, wyżyny i niziny?

Jeżeli B to niziny mają o wiele więcej miejsc na budowę w porównaniu do pozostałych obszarów, ale rozumiem że tak powinno być.
Uwielbiam Barrage, Podwodne Miasta i Wyspę Sky
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage - pytania i wątpliwości

Post autor: bogas »

marcie118 pisze: 11 kwie 2024, 12:41 Mam pytanie odnośnie płytki punktowania końcowego która punktuje za najwięcej/najmniej konstrukcji na jednym obszarze mapy.

Z instrukcji wynika że są 3 czy 4 obszary?
A) Góry, wyżyny, górne niziny i dolne niziny.
B) Czy po prostu góry, wyżyny i niziny?

Jeżeli B to niziny mają o wiele więcej miejsc na budowę w porównaniu do pozostałych obszarów, ale rozumiem że tak powinno być.
Opcja B
ODPOWIEDZ