Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: Fojtu »

KOSHI pisze: 21 lip 2023, 12:27 Obrazek

Obrazek
To wygląda na misprint na mapce, ja bym grał, że jest tam przejście
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 148
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: OlazRed »

Po zobaczeniu zdjęć, nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem oryginalne pytanie, ale kafel 11a jest całym, jednym polem (niezależnie od tego, jaka jest grafika), a kafel 18b składa się z dwóch pól, podzielonych płotkiem. Można, jak najbardziej, się przemieszczać, ale należy pamiętać, że są to dwa osobne pola.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2023, 17:01 przez OlazRed, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: KOSHI »

Do takich samych wniosków doszedłem. Jest raczej błąd w schemacie mapy.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Gdzie w instrukcji jest napisane że przedmiot jest jednorazowy? Nie mogę nigdzie znaleźć
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

Chyba nigdzie? Masz to opisane na kartach przedmiotów, nie wszystkie są jednorazowe.
guitarost
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:29
Has thanked: 1 time

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: guitarost »

Cześć. Dwa pytania.
1. Jeśli gracz nie jest w stanie zapłacić stresem za przedmiot to wtedy przedmiot jest całkowicie usuwany z rozgrywki czy trafia na spód talii przedmiotów?
2. Jeśli rytuał został przerwany a przedwieczny pojawił się na planszy to wtedy wiadomo, odkrywa się stadium drugie. W tym przykładzie piszę o Cthulhu. Załóżmy, że odkryte są stadia 1,2 i 3. Na 2 i 3 jest zwrot "na koniec tury". To jest oczywiste. Ale pytanie - przedwieczny jeszcze nie postępuje, ale tura się zakończyła. Rozpatruje się teraz stadium 2 i 3 czy też 1? Na 1 jest zwrot " gdy przedwieczny postępuje". I kłóci mi się to z instrukcją. Bo na koniec tury mino, że nie ma postępu to i tak rozpatruje się stadium 1?
Wiedmolol
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2021, 01:08
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: Wiedmolol »

1. Ogólnie to większość kart odkryć ma dwa efekty, z czego jeden wymaga zapłacenia stresem za przedmiot/towarzysza, a druga strona nie wymaga nic, ale jej efekt jest znacznie mniej pozytywny, lub wręcz negatywny(zazwyczaj jakieś stany lękowe, które same w sobie nic nie robią, ale negatywnie oddziaływują z innymi kartami). Jeśli nie masz stresu żeby wybrać jedną opcję to zazwyczaj musisz wziąć tą drugą. Jeśli obie opcje wyboru zawierają słowo "możesz", a nie chcesz/nie możesz spełnić warunków żadnej z nich, to karta jest odrzucana z gry.
2. Nie. Stadium 1 rozpatrujesz tylko gdy przedwieczny/żeton postępu idzie do przodu. Rozumiem, że pijesz do fragmentu: "W miarę jak Przedwieczny przechodzi przez kolejne Stadia, na jego kartach Stadium mogą być widoczne efekty „Na Koniec Tury”. Rozpatrz wszystkie efekty każdej odkrytej karty Stadium w kolejności Stadiów: najpierw 1, następnie 2, następnie 3 i na koniec Ostatecznego.". No ale z tego fragmentu jasno wynika, że rozpatrujesz tylko te efekty oznaczone jako 'Na koniec Tury'. Sam mam tylko sezon 1, więc ciężko mi się tu wypowiedzieć, ale może istnieje jakiś Przedwieczny, u którego stadium 1 miałoby taki efekt i wtedy ten opis miałby dla niego sens.
dariuszkoziel
Posty: 105
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Cthulhu: Death May Die - pytania i wątpliwości

Post autor: dariuszkoziel »

Mam parę pytań dot. scenariusza 4/ AKTUALIZACJA mam już odpowiedzi, zostawiam poniżej:
Spoiler:
ODPOWIEDZ