Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: tommyray »

Nowy Descent czy Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka? Będzie musiał raczej sam ogarniać instrukcję bo dzieli nas parę tysięcy km. A że nie znam żadnej z wymienionych to trudno mi się zdecydować.

Na radarze jest również HeroQuest ale tu już mam pewne obawy co do gameplayu.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: Emil_1 »

Władca pierścieni. Jest ładniejszy, ciekawszy a także w świetnym Settingu.
Miłego dnia! :)
riwar
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2021, 17:02

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: riwar »

Descent. Gra jest bardziej dynamiczna i chyba bardziej atrakcyjna dla młodszej osoby (jest sporo elementów 3d do rozstawiania, możliwości aplikacji są bardziej rozbudowane między misjami). Figurki są chyba najlepiej wykonane w historii FFG - dorównują tym do w40k. Niestety minusem jest wsadzenie w nią woke pod postacią Vaerix'a. Ale można przy okazji dziecku pokazać jaki to jest rak - choćby językowy.
Władca pierścieniu rzeczywiście ma klimat... Władcy Pierścieni. Nie jest ładniejszy od Descenta (oczywiście to kwestia gustu).
Grałem w obie gry po kilka misji i znacznie bardziej przypadła mi do gustu rozgrywka w Descenta. Tą z Władcy określiłbym mianem "mozolnej".
Jeżeli dasz ok. 400-450 zł za Descenta, to bierz (choćby dla figurek - wychodzi 10 zł za figurkę). Za 600+ nie warto (także ze względu na głupie wtręty ideologiczne).
Śródziemie jest za ok. 380. Dość sporo jak za sam karton i kilka figurek, ale też niemało tego kartonu.
GalacticaPhantom
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2021, 10:58

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: GalacticaPhantom »

Descent jest pod tym względem lepszy aczkolwiek jak tu wyżej szanowny kolega napisał, na siłę wrzucają ideologię gejowego alfabetu i to w sumie na grubo bo zmienili smoczym hybrydom rodzaj męski (tak było na początku w lore, byli tworzeni przez smoczyce i tylko w taki sposób żeby nie mogli się rozmnażać) na nie wiadomo co. Poza tym to w porządku aczkolwiek moja uwaga co do figurek w tym Descentcie: odlewali je z takiego niefajnego plastiku, w sensie że figurki są lekkie, twardsze i bardziej szczegółowe no ale bardzo łatwo pękają :x :x :x polecam od razu wymienić insert na chociażby ten:
https://www.feldherr.net/feldherr-organ ... ge/a-61938
Rebel ma/miał go w ofercie na swoim sklepie. Z mojej strony dodam że u mnie powodem wymiany na ten insert było to że w oryginalnym insercie figurki czasami tak ciasno siedziały że jednemu kultyście odpadła ręka przy wyciąganiu.

Pozdrawiam
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: Miszon »

Kod: Zaznacz cały

woke pod postacią Vaerix'a
Co to znaczy?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: strid3rr »

To ja polecam kupić Descent, ale 2 edycję - Wędrówki w Mroku. Używaną podstawkę kupisz w podobnej cenie, ale ilość zabawy i różne tryby rozgrywki są ponad obie przywołane przez ciebie gry. Ewentualnie Star Wars: Imperium Atakuje o ile może być setting sci-fi lub Massive Darkness 2 dla bardziej Diablo podobnego hack&slasha.

Nowego Descenta omijałbym szerokim łukiem za infantylny lore i fabułę oraz przez, wspomniane przez kolegów, bardzo duże nasycenie kulturą woke, co kompletnie wypacza dotychczasowy lore i odbiór świata Descenta pokazany w poprzednich częściach gry czy innych tytułach z tego uniwersum.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: itsthisguyagain »

Descent 3 ma opisy jak facet nabiera wigoru po obejrzeniu obrazka z rozebranym panem i inne tego typu aluzje. W całej grze chyba nie ma postaci wymienionej z imienia która nie jest genderqueer i gra ciągle p tym przypomina.

Nie wiem czy to odpowiednie dla dzieci.
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: tommyray »

@itsthisguyagain Dzięki, to zdecydowanie przechyla szalę na korzyść Śródziemia.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: Miszon »

Curiosity pisze: 11 lut 2024, 09:08
Miszon pisze: 26 sty 2024, 15:58 Co to znaczy?
https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... Vaerix.pdf
Miałem na myśli cały ten fragment, domyśliłem się że Vaerix to jakieś imię, nie wiem co to jest "woke pod postacią" ;) .

PS. xD - dlaczego czasowniki kończą się tam literą "u"? Najpierw myślałem że to literówki, ale potem stwierdziłem, że to jest podejrzane że w kółko tak jest.

Ponieważu jednakżu na dłuzszu metu jest to nieu du przeczytaniu, nie dału radu du końcu tegu opowiadaniu. Ktosiu streściłszu? :lol: .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: mordajeza »

Spoiler:
Ech... Jeszcze byłbym w stanie zrozumieć, że postać mówi o sobie "ja stału" itp. - okej, taki pomysł autora na postać, jego prawo. Ale narrator? Błagam. Nawet zakładając, że nie znamy płci postaci, to w języku polskim jest coś takiego jak rodzaj nijaki...
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: strid3rr »

Zakończmy już wywody o tym czym jest woke culture, bycie queer i tak dalej. Można o tym poczytać mnóstwo artykułów w internecie. Wróćmy do tematu gier, a autora i zainteresowanych zachęcam do wygooglowania sobie szczegółów.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nowy Descent czy Podróże przez Śródziemie dla dwunastolatka

Post autor: Curiosity »

strid3rr pisze: 11 lut 2024, 21:32 Zakończmy już wywody o tym czym jest woke culture, bycie queer i tak dalej.
Zgadzam się. Autor już podjął decyzję, zatem zamykam wątek, żeby nie ciągnąć dalej offtopu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Zablokowany