Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

Wtedy, kiedy strażników.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Simao33
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2023, 11:21
Has thanked: 2 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Simao33 »

Mam taką zagwozdkę - walczyłem z Bandą Zbrojnych i w ramach 3 tury Walki banda "dała nogę".
1. Czy są z tego tytułu jakieś nagrody(bo w sumie spotkania nie przegrałem)? A łupów na pewno nie ma, skoro dali dyla.
2. Czy potraktować to jako zwycięstwo? Tutaj niestety będzie to miało kluczowe znaczenie, bo zależy od tego odpowiednie przejście do właściwego zapisu w Księdze Tajemnic...
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

Nie no, nie pokonałes ich, tylko zwiali. Jak Zając polny w spotkaniu tutorialowym - jak zwiał, to nie dostajesz nagrody ani łupów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
gooliver
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, 16:33
Has thanked: 12 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: gooliver »

Cześć. Jestem po rozegraniu 1 rozdziału. Nie udało mi się wykonać zadania, menhir wygasł, zginąłem.

Pytanie 1: może niepotrzebnie sobie komplikuję - czy podchodząc do testu opisanego w dzienniku eksploracji mogę sprawdzić co daje sukces czy sprawdzam jedynie wynik testu? Gram tak, że sprawdzam tylko mój wynik, ale przez to nie wiem czy opłaca się podchodzić do danego testu drugi raz (czy sukces popchnie mnie w kierunku rozwiązania zadania, czy może da mi tylko na przykład prowiant/kosztowności itp.). W efekcie parę razy podchodzę do tego samego testu i na końcu po sukcesie okazuje się, że niepotrzebnie traciłem czas lub co gorsza nie udało mi się jeszcze osiągnąć sukcesu i nie wiem czy warto nadal próbować.

Pytanie 2: po wygaśnięciu ostatniego menhiru zostawiam wszystkie 8 kart, które były odsłonięte wokół tego menhiru?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

1. Ja nie sprawdzałem.
2.
Jeśli ostatni Menhir na planszy wygaśnie, nie usuwaj ostatnich pozostałych kart Lokacji. Postaci mogą nadal działać w tych Lokacjach, ale będą tracić 2 życia i otrzymywać 2 grozy na Początku każdego Dnia tak długo, jak nie umrą lub nie aktywują jednego z Menhirów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
mortiis69
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2024, 11:32

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: mortiis69 »

Dotyczy spotkań z Pierwszym,
Spoiler:
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: kmd7 »

Chociaż gramy już od wielu godzin, to dziś rozpaliła nas dyskusja na temat sekretu nr 4.
Spoiler:
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

Przychylam się do twojej wersji. Rozpatrujemy pierwszy atak, on może jakoś zmienić "rzeczywistość gry", rozpatrujemy drugi, który wówczas może mieć inne efekty niż ten pierwszy. Co więcej - jeśli po pierwszym ataku przeciwnik by się wyleczył, wówczas drugi również może inaczej przebiegać - rozpatrujemy atak dla zaktualizowanej liczby czerwonych kostek.
Wg mnie ;) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
mortiis69
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2024, 11:32

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: mortiis69 »

Ostatnio również wpadła mi karta Szał. Zastanawiałem się, czy po wyjsciu z Tuathan pozbywam się jej, czy zostaje ona ze mną dalej? A także, czy jeśli przy pierwszej serii ataku używam np tarczy, to czy przy drugiej również to czynię?
A propos odrzucania karty po pierwszym ataku, to jeśli odsłonięta, wierzchnia karta ma jakiś dodatkowy bonus po ataku przeciwnika np dodaj mu dwa obrażenia, to czy działają one po rozpatrzeniu trzeciej tury? Moim zdaniem powinny.
kmd7 pisze: 05 lut 2024, 22:26 Chociaż gramy już od wielu godzin, to dziś rozpaliła nas dyskusja na temat sekretu nr 4.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Lukas2
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2018, 19:06
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Lukas2 »

mortiis69 pisze: 15 sty 2024, 16:33 Dotyczy spotkań z Pierwszym,
Spoiler:
Pokonałeś pierwszego, gratulacje!
Pierwszy powróci po trzech dniach (kiedy znacznik czasu zejdzie do zera, wtedy ustawkach go w odkrytej lokacji o najniższym numerze. Będzie on Ci deptał po piętach.

Po pokonaniu pierwszego idziesz do Księgi Sekretów i wykonujesz wszystko krok po kroku. Czytasz wers Zwycięstwo, dodajesz +1 do znacznika na karcie ścigany i czytasz odpowiedni wers np ten dla wskazania 3 na liczniku. Najpierw aktualizujesz, potem czytasz.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: kmd7 »

mortiis69 pisze: 06 lut 2024, 20:10 Ostatnio również wpadła mi karta Szał.
Spoiler:
Co do tarczy - moim zdaniem tak, tylko w wypadku np. Tarczy z Wikliny jest inaczej, daje ona obronę tylko w wypadku jej odrzucenia.
W przypadku odsłonięcia innej karty - tak, moim zdaniem wszystko co jest za ikoną czaszki jest aktualne.
Simao33
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2023, 11:21
Has thanked: 2 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Simao33 »

Przymierzam się do rozpoczęcia kampanii "Czerwony Mór" i chciałbym zaimportować postać z "Upadku Avalonu". Mam jednak problem z "III" z sekcji Przygotowania postaci i jej importu. Co do przedmiotów - nie mam problemu, ale o co chodzi z tymi sekretami? Mam sekret "Szał", "Nieufność", "Prymitywny Menhir" czy "Excalibur" - wszystko to przenoszę z postacią czy odrzucam? No i co z zasobami? Zostają po "Upadku Avalonu" czy daje tyle, ile z tyłu na kafelku postaci było?

Obrazek
ODPOWIEDZ