„Plus Minus” o planszówkach i RPG

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

„Plus Minus” o planszówkach i RPG

Post autor: _Berenice_ »

Zazwyczaj piszę tutaj albo jako zwykły użytkownik, albo przekazując info o nowych odcinkach Planszówkowego PKS-u :wink: :wink: :wink: . Ale tym razem mam coś innego, związanego z moją pracą. W najnowszym „Plusie Minusie”, dodatku do „Rzeczpospolitej” sprzedawanego jednak osobno, tematem numeru będą planszówki i RPG. Mój artykuł jest wprowadzający, ale padam tam kilka kontrowersyjnych tez o Talismanie i o tym, że nigdy nie polecam Osadników z Catanu :twisted: . Jest też wywiad z Wojtkiem Chuchlą, czyli Wcetem z Rebela oraz tekst znanego z forum i nie tylko Kuby Polkowskiego. Zapraszam zatem do czytania, wiadomo im lepiej się rozejdzie, tym większe szanse na podobne tematy w przyszłości. :D
Numer papierowy będzie dostępny przez cały weekend, od jutra, a teksty będą też w internecie na stronie „Rzepy” (niemniej wszystko jest za paywallem).
Jeszcze raz zachęcam i polecam, bo przyznając się szczerze, jestem mega zadowolona i szczęśliwa, że udało mi się przepchnąć taki temat numeru. Oczywiście w samej gazecie są też inne artykuły, więc może i coś z innej beczki przypadnie wam do gustu. :wink:
Okłada dla graczy z pewnością pozostawia wiele do życzenia, no ale tutaj wpływ miałam niewielki, a przekonanie jest takie, że tylko klasyczne elementy przyciągną czytelników.

Obrazek
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: „Plus Minus” o planszówkach i RPG

Post autor: psia.kostka »

O, to wydalo sie, ze Pani Redaktor? :)
A ile ten magazyn, plus minus kosztuje?
I czy redakcja uzywa tego zwrotu w poprawnym, inzynierskim sensie, czy powszechnym "bezsensie" jak tu ironicznie powyzej? ;)

Fajny disclaimer do okladki :D ale skoro ma trafic do ludu, to obawiam sie, ze i teksty moga byc zbyt soft dla forumowych hardcorow. Niemniej gratuluje przepchniecia tematu kolanem w (zakladam) betonowej redakcji! ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: „Plus Minus” o planszówkach i RPG

Post autor: Mr_Fisq »

To jedno z ostatnich czasopism które kupuję. Będzie czytane :)

Edit:
Żeby nie było:
Obrazek
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: „Plus Minus” o planszówkach i RPG

Post autor: _Berenice_ »

psia.kostka pisze: 01 lut 2024, 21:27 O, to wydalo sie, ze Pani Redaktor? :)
A ile ten magazyn, plus minus kosztuje?
I czy redakcja uzywa tego zwrotu w poprawnym, inzynierskim sensie, czy powszechnym "bezsensie" jak tu ironicznie powyzej? ;)

Fajny disclaimer do okladki :D ale skoro ma trafic do ludu, to obawiam sie, ze i teksty moga byc zbyt soft dla forumowych hardcorow. Niemniej gratuluje przepchniecia tematu kolanem w (zakladam) betonowej redakcji! ;)
Teraz to już się wydało, że pani redaktor :wink: 13,50 w kiosku, ale internetowo, to nie przeliczę, bo tam są różne stawki, bo "Rzepa" jeszcze dochodzi :wink:

Owszem nie jesteśmy czasopismem branżowym, więc hardcorowych tematów nie ma, ale miałam kilka założeń przy tworzeniu tego bloku. Wyjaśnić pewne zjawisko w swoim tekście, ale żeby nie wyglądało to jak zazwyczaj, czyli wątki pt. "renesans gier", "a bo wy gracie, bo nie lubicie gier komputerowych", dlatego też skupiłam się na paradoksie tego typu rozrywki :wink: Wywiad z Wojtkiem też jest nieoczywisty i ciekawy, a Kuba to już jedzie konkretami o branży RPG, zarabianiu, ekonomii ( "Rzepa" jednak ma trochę ekonomiczny profil :wink: )

Nomen omen redakcja nie okazała się betonowa, ale ostatecznie otwarta na nowe pomysły :D Jestem bardzo ciekawa jak to się rozniesie wśród naszych stałych czytelników i mam nadzieję, że choć trochę z nich może zainteresować się tematem :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: „Plus Minus” o planszówkach i RPG

Post autor: _Berenice_ »

Mr_Fisq pisze: 01 lut 2024, 21:29 To jedno z ostatnich czasopism które kupuję. Będzie czytane :)

Edit:
Żeby nie było:
Obrazek
Aż chciałabym dać same serduszka :wink: Na priv możesz dać znać, jak się podobał blok, bo też też trochę mój pomysł :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ