Dla grupy znajomych od 4 do 6 graczy !

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Linkus
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2020, 15:26
Has thanked: 3 times

Dla grupy znajomych od 4 do 6 graczy !

Post autor: Linkus »

Witam !
Zlozylismy grupke znajomych ktorzy zlapali zajawke na planszowki. Nie jestesmy jakimis expertami i bardzo doswiadczonymi graczami ale wyzwan sie nie boimy. Aktualnie ogrywamy Wiedzmina Stary Swiat ( bardzo podszedl calej ekipie ), na najblizszym spotkaniu jest planowana Posiadlosc Szalenstwa.
Pytanie moje do was, jakie gry moglyby zajac nam wieczor abysmy sie przy nich dobrze bawili i rozkminiali. Prosilbym o gry rywalizacyjne, jak tez kooperacyjne.
Bardzo chcialbym tez zakupic ze dwie gierki z motywem zdrajcy/ukrytej tozsamosci cos w ten desen !
Licze na wasza pomoc ! 8) 8)
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: Dla grupy znajomych od 4 do 6 graczy !

Post autor: sgor »

Jak dla 6 osób to „Gra o tron” sie nada.
https://boardgamegeek.com/boardgame/10 ... nd-edition

Jesli chodzi o motyw zdrajcy to nam osobiscie „Odmęty grozy” sie podobały (no i też można grać w 6 osób), ale opinie o grze są zróżnicowane.
https://boardgamegeek.com/boardgame/34 ... fathomable
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Dla grupy znajomych od 4 do 6 graczy !

Post autor: sortirus »

Z motywem ukrytej tożsamości przede wszystkim polecam Feed the Kraken, angielska wersja już jest, polska niedługo wychodzi, coś w stylu mafii ale na sterydach, bo bez odpadania podczas gry i bez game mastera, od 5 do 11 graczy.

Jeśli chodzi o 4-6 osobowe rywalizacyjne to poniżej wrzucam kilka z mojej kolekcji, nie mają zbyt dużo wspólnego z tytułami które wymieniłeś, ale też nie zawężyłeś grona czy szukasz podobnych czy raczej cokolwiek, więc pozwolę sobie je wrzucić :D.

Do 6 graczy to polecam (głównie klasyki, bo tylko takie znam :lol: ):
- Scythe - do 7 graczy z dodatkiem, podstawka do 5,
- Eclipse - do 6 graczy,
- BRW: Rebirth - do 6 graczy z dodatkiem, podstawka do 4, ale jeszcze nie wiem czy polecam bo dopiero po 1 rozgrywce 2osobowej jestem, a na 2 osoby bez awatarów źle działa.

Do 5 graczy:
- Roll Player - do 5 graczy z dodatkiem, podstawka do 4,
- Nemesis - do 5 graczy, motyw ukrytej tożsamości, gra semi-kooperacyjna, często kilku osobom zależy na tym samym, kilka osób może wygrać,
- Circadians: Ład Chaosu - trochę cięższa moim zdaniem od wszystkich tu powyżej wymienionych, bo mocno asymetryczna i sporo się dzieje na planszy.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Dla grupy znajomych od 4 do 6 graczy !

Post autor: Mrukar »

Gdybym miał taką ekipę to poleciałbym w Lords of Waterdeep z dodatkiem (podstawka jest do 5 graczy).
ODPOWIEDZ