Engine builder podobny do Nowego Wspaniałego Świata

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Sardo
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times

Engine builder podobny do Nowego Wspaniałego Świata

Post autor: Sardo »

Szukam jakiejś gry podobnej do Nowego Wspaniałego Światu tj. budujemy za surowce karty, które dają pkt zwycięstwa/zdolności/dodatkowe surowce. Jakaś gra z budowaniem silniczka. Na dowolną liczbę graczy większą, ale nie solo.

Znam i lubię Century, ale brak tu budowania silniczka. Gizmos był w miarę ok. 7 Cudów Świata fajne, ale też mi brakuje budowania silniczka. Splendor nie, bo zanim się robi przyjemną grą, to się kończy. It's Wonderful Kingdom znam i wg mnie słabszy od pierwowzoru.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Engine builder podobny do Nowego Wspaniałego Świata

Post autor: KurikDeVolay »

Kategoria która Cię interesuje to tableau bulder, czyli budowanie stołu. Jeśli Twoja grupa czuję się na siłach, w grę wchodzi Ark Nova, Podwodne Miasta, albo Terraformacja Marsa. Ułożone od wydaje mi się najbardziej skomplikowanej, ale to tytuły już bardziej geekowe. W kategorii lekkiej++ mogę polecić Everdell, chociaż nie każdy lubi ten klimat. Pory roku są cudownym stołownikiem z kolorowymi kostkami. Res Arcana to ekspresowe wyścigi z budowaniem z tego co dał los. No i jest trochę gier "zielonych", czyli Łąka, Ziemia, Na skrzydłach... Może coś więcej o preferencjach co do otoczki klimatycznej?
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Engine builder podobny do Nowego Wspaniałego Świata

Post autor: Pompex »

Teraformacja Marsa gra kościana, Ziemia, Na Skrzydłach, 51 Stan, Everdell
ODPOWIEDZ