Morderstwo Tomasa Blackwooda - gra detektywistyczna

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Morderstwo Tomasa Blackwooda - gra detektywistyczna

Post autor: Agnaton »

Obrazek

Dzisiaj coś zupełnie innego niż zazwyczaj 😃 Ostatnimi czasy, dla wszystkich wspierających moją stronę (https://www.spacexpolska.pl/) przygotowałem w podzięce grę detektywistyczną, w której wcielamy się w rolę detektywa próbującego rozwikłać, na podstawie dostępnej dokumentacji stanowiącej akta sprawy, zagadkę morderstwa Tomasa Blackwooda, znanego jako Rocket Man, ekscentrycznego głównego inżyniera firmy CosmoZ, czołowej firmy przemysłu kosmicznego, która to w ostatnich latach odmieniła branżę i pozwoliła na powrót Amerykanów na orbitę w amerykańskich załogowych statkach kosmicznych.

Obrazek

W aktach sprawy znajdują się następujące materiały (łącznie 65 stron dokumentacji / 40 dokumentów):
 10 zdjęć (ofiara, ochroniarz w apartamentowcu ofiary oraz 8 podejrzanych),
 8 profili podejrzanych,
 8 transkrypcji z przesłuchań,
 8 protokołów dowodowych,
 1 protokół z autopsji,
 1 zdjęcie ofiary z miejsca zbrodni,
 1 transkrypcja rozmowy z numerem 911,
 3 screeny z Twittera,
 3 screeny stron internetowych,
 2 wycinki z gazet,
 1 billing telefoniczny,
 1 mail od prawnika jednego z podejrzanych,
 1 wyciąg z portfela kryptowalutowego.

Celem gry jest wskazanie mordercy spośród 8 podejrzanych (za to otrzymuje się 50 pkt), wskazanie motywu (10 pkt) oraz dokładnej co do minuty godziny śmierci ofiary (5 pkt). Do tego punktowanych (po 2,5 pkt) jest dodatkowe 14 pytań dotyczących ogółu wydarzeń i osób w nie zaangażowanych.

Podczas testów, grupa 6 osób rozwiązała sprawę na 87,5/100 pkt w ciągu około 2,5 godziny.

Gra w wersji print & play (można też grać bez drukowania) trafia na maila każdej osoby, która na stronie https://buycoffee.to/spacexpl wesprze moją działalność DOWOLNĄ kwotą i poda przy tym adres mailowy 😉
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Morderstwo Tomasa Blackwooda - gra detektywistyczna

Post autor: Agnaton »

Jeden ze wspierających moją stronę nawet podzielił się ze mną swoją opinią o grze :D

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ