Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: DaaV »

Hej!

Szukam czegoś dla znajomych na prezent. Celuję w gry, które są na 4 osoby, ale dobrze skalują się dla dwóch (by mogli grać sami). Docelowo, fajnie by było, gdyby to była gra z fabułą (a najlepiej, by game masterem była aplikacja), ale to nie must have.

Tytuły, które dobrze im podeszły, to Terraformacja Marsa, Nemesis Lockdown, Wiedźmin: Stary Świat, Zombicide 2 edition. Średnio podszedł Marvel United.

Budżet 3XX PLN.

Po moim własnym graniu, rozważam Władcę Pierścieni: Podróże przez Śródziemię (grałem i wiem, że jest spoko) ale nie wiem, czy dobrze gra się w dwie osoby? Wiem też, że mają Star Wars: Imperial Assault do którego się przymierzamy już jakiś czas ale jeszcze nie usiedliśmy (a wiem, że jest podobne do WP: PpŚ) - tutaj dla nich największym problemem jest fakt, że fabuła to książka.

Dajcie znaka, co byście polecili. :)

Pozdro,
D.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: Coen »

DaaV pisze: 08 sty 2024, 21:03 Hej!

Szukam czegoś dla znajomych na prezent. Celuję w gry, które są na 4 osoby, ale dobrze skalują się dla dwóch (by mogli grać sami). Docelowo, fajnie by było, gdyby to była gra z fabułą (a najlepiej, by game masterem była aplikacja), ale to nie must have.

Tytuły, które dobrze im podeszły, to Terraformacja Marsa, Nemesis Lockdown, Wiedźmin: Stary Świat, Zombicide 2 edition. Średnio podszedł Marvel United.

Budżet 3XX PLN.

Po moim własnym graniu, rozważam Władcę Pierścieni: Podróże przez Śródziemię (grałem i wiem, że jest spoko) ale nie wiem, czy dobrze gra się w dwie osoby? Wiem też, że mają Star Wars: Imperial Assault do którego się przymierzamy już jakiś czas ale jeszcze nie usiedliśmy (a wiem, że jest podobne do WP: PpŚ) - tutaj dla nich największym problemem jest fakt, że fabuła to książka.

Dajcie znaka, co byście polecili. :)

Pozdro,
D.
A może z nowości Mityczny Wiatr?. Gramy we dwójkę z synem (można do 4 osób) - kooperacja, fabuła jakaś tam jest (karty wydarzeń, przygód, bez aplikacji), nie ma wygranych, przegranych, po prostu rozbudowujemy miasteczko :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: DaaV »

Coen pisze: 08 sty 2024, 21:07
DaaV pisze: 08 sty 2024, 21:03 Hej!

Szukam czegoś dla znajomych na prezent. Celuję w gry, które są na 4 osoby, ale dobrze skalują się dla dwóch (by mogli grać sami). Docelowo, fajnie by było, gdyby to była gra z fabułą (a najlepiej, by game masterem była aplikacja), ale to nie must have.

Tytuły, które dobrze im podeszły, to Terraformacja Marsa, Nemesis Lockdown, Wiedźmin: Stary Świat, Zombicide 2 edition. Średnio podszedł Marvel United.

Budżet 3XX PLN.

Po moim własnym graniu, rozważam Władcę Pierścieni: Podróże przez Śródziemię (grałem i wiem, że jest spoko) ale nie wiem, czy dobrze gra się w dwie osoby? Wiem też, że mają Star Wars: Imperial Assault do którego się przymierzamy już jakiś czas ale jeszcze nie usiedliśmy (a wiem, że jest podobne do WP: PpŚ) - tutaj dla nich największym problemem jest fakt, że fabuła to książka.

Dajcie znaka, co byście polecili. :)

Pozdro,
D.
A może z nowości Mityczny Wiatr?. Gramy we dwójkę z synem (można do 4 osób) - kooperacja, fabuła jakaś tam jest (karty wydarzeń, przygód, bez aplikacji), nie ma wygranych, przegranych, po prostu rozbudowujemy miasteczko :)
O, nie znałem tego. Zerknę, ale chyba bardziej klimat jakiś bohaterów bardziej do nich przemówi. :)

Teraz jeszcze patrzę na Gloomhaven: Szczęki Lwa, choć tam nie ma aplikacji, jest to chyba całkiem niezły starter w taki klimat kampanii.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: JollyRoger90 »

Potwierdzam, Szczęki Lwa dobrym przedsmakiem kampanii. Z moich doświadczeń, a graliśmy w 4 osoby, powiem że nie każdemu przypadła do gustu mechanika :)

Mi się mechanika podobała bardzo, na fabułę mniej zwracałem uwagę
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: Yuri »

"Posiadłość Szaleństwa" i będą Państwo zadowoleni.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: Coen »

Yuri pisze: 08 sty 2024, 23:05 "Posiadłość Szaleństwa" i będą Państwo zadowoleni.
Tylko tutaj pewnie na 3xx zł się nie skończy ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: Yuri »

Coen pisze: 08 sty 2024, 23:42
Yuri pisze: 08 sty 2024, 23:05 "Posiadłość Szaleństwa" i będą Państwo zadowoleni.
Tylko tutaj pewnie na 3xx zł się nie skończy ;)
Poważnie ? Takie ceny teraz ? Ja swoją kupiłem za 200zł bodajże, ale... no fakt... to był bodajże 2017 rok. No to jak takie są ceny to pozostaje mi tylko doradzić, by wyznacznikiem kwotowym był 35x zł :D
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra planszowa dla pary (z opcją na 4 graczy), najlepiej z fabułą/aplikacją

Post autor: Coen »

Yuri pisze: 09 sty 2024, 00:08
Coen pisze: 08 sty 2024, 23:42
Yuri pisze: 08 sty 2024, 23:05 "Posiadłość Szaleństwa" i będą Państwo zadowoleni.
Tylko tutaj pewnie na 3xx zł się nie skończy ;)
Poważnie ? Takie ceny teraz ? Ja swoją kupiłem za 200zł bodajże, ale... no fakt... to był bodajże 2017 rok. No to jak takie są ceny to pozostaje mi tylko doradzić, by wyznacznikiem kwotowym był 35x zł :D
Bardziej chodziło mi o dodatki ;) ale jak zerknąłem na ceny, to faktycznie podstawka koło 400 zł :/
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ