Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Post autor: Odi »

Mam następujące pytanie: czy gra oferuje regrywalność dzięki swojej objętości (tzn jest tyle rzeczy do odkrycia, że starczy na bardzo, bardzo długo) czy może przez randomizację dostępnych elementów? Przygody, które przeżywamy po jednokrotnym zaliczeniu już nas niczym nie zaskoczą, czy może zachowują świeżość w jakiś sposób?
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Post autor: feniks_ciapek »

Objętość. Randomizacji nie ma w zasadzie żadnej, zaskoczeń żadnych też nie będzie. Nie powiedziałbym, żeby mogła starczyć na bardzo, bardzo długo. Raczej na jakieś 15-20 partii.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 169 times
Been thanked: 248 times

Re: Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Post autor: salaba »

feniks_ciapek pisze: 03 wrz 2023, 15:38 Objętość. Randomizacji nie ma w zasadzie żadnej, zaskoczeń żadnych też nie będzie. Nie powiedziałbym, żeby mogła starczyć na bardzo, bardzo długo. Raczej na jakieś 15-20 partii.
Randomizacji nie ma żadnej? Przecież:
1. Stos wydarzeń jest randomizowany, są opcje, które zależą od postaci, dnia, tego czy masz jakieś zadanie, od terenu na jakim dociągamy kartę itd. itp.
2. Zadania w miastach są losowo wykładane
3. Kulanie kostką nie zawsze wyjdzie, więc może zależeć od postaci jaką gramy czy uda nam się przejść test czy nie czyli poznamy inne zakończenia
4. Kolejność odkrywania zadań tylko w przypadku tych przypisanych do postaci jest ustalona, poza tym można eksplorować dowolnie i wiele zadań zależy od tego czy mamy jakąś kartę już ujawnioną czy nie
5. Handel na targu to dociąg dużej puli kart I losowy wybór kilku

To moje luźne spostrzeżenia po dwóch rozgrywkach pod rząd. Dodam, że tę grę poznaje się etapami po 7 dni przygody i przyznam, dwie sesje na raz to max. Nie sądzę, że po 20 takich sesjach poznamy całą grę i nic nas już nie zaskoczy. Takie obawy mam do Mitycznego Wiatru, ale absolutnie nie do Lands of Galzyr.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Post autor: Mr_Fisq »

W planowanym dodatku ma przybyć 50% tego co już mamy w pudełku. Źródło - wypowiedź autora gry na BGG:
https://boardgamegeek.com/thread/319919 ... 7#43372507
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Cały czas trzymam kciuki za polską wersję... Wiem, że jest to gra niszowa od małego wydawnictwa - ale można mieć chyba marzenia, co nie?:)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Post autor: Mr_Fisq »

Po pierwszej rozgrywce mechanika kojarzy mi się z doble - znajdź na swoich kartach tagi/czasowniki które pojawiły się w "scenie" (żeby odpalić specjalne efekty) ;)

Gry w grze (znaczących decyzji) jest w grze dość mało. Do snucia opowieści z dzieciakami, jako namiastka RPG (tagi, sceny, testy na kościach, różne stopnie sukcesu) wydaje się być dobrą grą. Próg wejścia dość niski. Tylko jak ktoś wyżej zauważył - przydałaby się polska wersja (ja bym też nie narzekał na lektora do wersji angielskiej, ale wtedy wersja offline by pewnie dużo więcej ważyła).

Rozegram pewnie 4-5 sesji, żeby zasmakować zmieniającego się świata, i gra pójdzie dalej w świat.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Lands of Galzyr (S. Kuukasjärvi, S. Laakso)

Post autor: maciejos91 »

Zdecydowanie mógłby ktoś z polskich wydawców zainteresować się tym tytułem. Brakuje tego typu gier na naszym rynku.
Always Whyduck
ODPOWIEDZ