Arkham Horror 3 Ed. - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: omas »

micstanic pisze: 15 kwie 2020, 16:19 Witam,

Dwa pytania, które nasunęły się podczas grania:
1. Jeśli badacz otrzymuje punkty obrażenia lub przerażenia to może je przydzielić sprzymierzeńcowi lub przedmiotowi (chyba że otrzymuje je bezpośrednio).
Czy robi to tylko w momencie otrzymania takich punktów, czy też może przesuwać obrażenia/przerażenia w trakcie gry (np. odjąć sobie i dodać sprzymierzeńcowi, którego właśnie dostał)?
2. Karty przedmiotów zawierają koszt (dolary), takie same koszty są na kartach zaklęć.
Po co są te wartości? Czy jest gdzieś miejsce (lub scenariusz), gdzie można kupić lub sprzedać zaklęcia?
Dotychczas nie natrafiłem na takie.
Ad 1 - nie mozna przesuwac raz przydzielonych obrazen. Wyleczyc co najwyzej.

Ad 2 - kiedy gra Cie o tym poinformuje to bedziesz mogl kupic cos z wystawy, najczesciej z talii spotkan danej dzielnicy, ikonki pokazuja co moze sie trafic.
micstanic
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:38
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: micstanic »

omas pisze: 19 kwie 2020, 09:25
micstanic pisze: 15 kwie 2020, 16:19 Witam,

Dwa pytania, które nasunęły się podczas grania:
1. Jeśli badacz otrzymuje punkty obrażenia lub przerażenia to może je przydzielić sprzymierzeńcowi lub przedmiotowi (chyba że otrzymuje je bezpośrednio).
Czy robi to tylko w momencie otrzymania takich punktów, czy też może przesuwać obrażenia/przerażenia w trakcie gry (np. odjąć sobie i dodać sprzymierzeńcowi, którego właśnie dostał)?
2. Karty przedmiotów zawierają koszt (dolary), takie same koszty są na kartach zaklęć.
Po co są te wartości? Czy jest gdzieś miejsce (lub scenariusz), gdzie można kupić lub sprzedać zaklęcia?
Dotychczas nie natrafiłem na takie.
Ad 1 - nie mozna przesuwac raz przydzielonych obrazen. Wyleczyc co najwyzej.

Ad 2 - kiedy gra Cie o tym poinformuje to bedziesz mogl kupic cos z wystawy, najczesciej z talii spotkan danej dzielnicy, ikonki pokazuja co moze sie trafic.
1. Ok, wszystko jasne, dziękuję.

2. To jest jasne ale nie chodziło mi o wystawę (z kart przedmiotów) ale o zaklęcia (z innej "zakrytej" talii zaklęć).
edit: Znalazłem odpowiedź na polu Magiczny Sklepik - możliwość kupowania zaklęć z talli zaklęć. :)
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: Wazanaczole »

xtomashx pisze: 11 maja 2019, 19:41
Peterus pisze: 11 maja 2019, 19:30 Pytanie odnośnie przygotowania rozgrywki. Przy rozstawieniu początkowych wskazówek jest napisane że należy dobrać wierzchnie karty talii wydarzeń. Po rozstawieniu wskazówek każdą kartę należy dodać do odpowiadającej jej talii. Ale której talii? Talii wydarzeń, w której są wszystkie karty dzielnic, czy do talii odpowiedniej dzielnicy z kart spotkań?
Za każdym razem kiedy rozstawiasz wskazówki (także na początku) bierzesz dwie karty odpowiedniej dzielnicy i tasujesz je wraz z kartą która pobrałeś ze stojaka. Po tym odkładasz je na wierzch tali dzielnic.
dalej nie rozumiem. głos instrtukcji
Rozstawienie początkowych wskazówek – Należy dobrać trzy wierzchnie karty
(pojedynczo) z talii wydarzeń. Po dobraniu karty należy umieścić 1 żeton wskazówki na
środkowym obszarze kafelka dzielnicy odpowiadającego danej karcie. Następnie daną
kartę należy dodać do odpowiadającej jej talii poprzez dobranie 2 wierzchnich kart z danej
talii, potasowanie razem wszystkich 3 kart i umieszczenie ich na wierzchu danej talii.

dobieram pojedynczo 3 różne karty (inne dzielnice). do każdej dodaje po 2 z tych samych dzielnic, i na wierzchu całej talii dzielnic mam teraz stosik 3 po 3 karty. i co teraz? idę do dzielnicy, która jest na szczycie talii po wskazówkę, następnie przy rozmnażaniu wskazówek dobieram znów tę samą kartę a do niej znów 2 te same karty dzielnicy... głowa szumi ja ni rozumi :|
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: MadejZO »

Czy można posiadać więcej niż jeden Mroczny Pakt? Mam tutaj na myśli sytuację gdzie jeden badacz posiada Mroczny Pakt. W wyniku akcji gra daje wybór tracisz 2 poczytalności lub weź Mroczny Pakt. Czy bohater może dobrać drugi Mroczny Pakt?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: MrAtrion »

Nie można. Cytując Kompendium:

"468.4 Nie można otrzymać stanu, jeśli posiada się już stan o takiej samej nazwie.
468.5 Nie można otrzymać stanu jako część kosztu, jeśli posiada się już stan o takiej samej nazwie. (Patrz zasady 400.1d–400.1h)."
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: Wazanaczole »

Wazanaczole pisze: 14 maja 2020, 00:36
xtomashx pisze: 11 maja 2019, 19:41
Peterus pisze: 11 maja 2019, 19:30 Pytanie odnośnie przygotowania rozgrywki. Przy rozstawieniu początkowych wskazówek jest napisane że należy dobrać wierzchnie karty talii wydarzeń. Po rozstawieniu wskazówek każdą kartę należy dodać do odpowiadającej jej talii. Ale której talii? Talii wydarzeń, w której są wszystkie karty dzielnic, czy do talii odpowiedniej dzielnicy z kart spotkań?
Za każdym razem kiedy rozstawiasz wskazówki (także na początku) bierzesz dwie karty odpowiedniej dzielnicy i tasujesz je wraz z kartą która pobrałeś ze stojaka. Po tym odkładasz je na wierzch tali dzielnic.
dalej nie rozumiem. głos instrtukcji
Rozstawienie początkowych wskazówek – Należy dobrać trzy wierzchnie karty
(pojedynczo) z talii wydarzeń. Po dobraniu karty należy umieścić 1 żeton wskazówki na
środkowym obszarze kafelka dzielnicy odpowiadającego danej karcie. Następnie daną
kartę należy dodać do odpowiadającej jej talii poprzez dobranie 2 wierzchnich kart z danej
talii, potasowanie razem wszystkich 3 kart i umieszczenie ich na wierzchu danej talii.

dobieram pojedynczo 3 różne karty (inne dzielnice). do każdej dodaje po 2 z tych samych dzielnic, i na wierzchu całej talii dzielnic mam teraz stosik 3 po 3 karty. i co teraz? idę do dzielnicy, która jest na szczycie talii po wskazówkę, następnie przy rozmnażaniu wskazówek dobieram znów tę samą kartę a do niej znów 2 te same karty dzielnicy... głowa szumi ja ni rozumi :|
Dla potomnych - na początku gry, każda dzielnica musi mieć własną odpowiadającą kolorystycznie talię spotkań. Do dobranej karty wydarzeń (stojak) dobiera się dwie karty spotkań, tasuje, odkłada na talię kart spotkań. Nie zwróciłem na to uwagi, w instrukcji jest opisane
Karty spotkań należy podzielić według rodzajów, potasować osobno i utworzyć z nich
talie spotkań.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: uyco »

szybkie pytanie - potwór wędrujący, porusza się w kierunku pola z największa liczba żetonów zagłady.

1. czy jeśli jest kilka pół z taka sama liczba żetonów zagłady, porusza się w kierunku najbliższego, czy możemy wybrać? (w kontekście zasady 004).
gdyby można było wybierać to potwór ścigający badaczy w przypadku remisu nigdy nie wszedłby z żadnym w zwarcie, bo można by poruszać go raz w kierunku jednego, raz drugiego.

2. czy po ściągnięciu takiego pola przestaje poruszać się, czy będzie dalej się poruszał na inne „remisowe pola”? jeśli tak to na jakie - najbliższe?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: MrAtrion »

Gracze sami wybierają. Ale bujanie potworem raz w jedną raz w drugą to trochę naciąganie zasad. Ja bym wybrał jedno i tego się trzymał. O najbliższym nic nie widziałem. Jak ilość np. żetonów zagłady się zmieni to porusza się do innego miejsca z największą ilością.
elmilosh
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2021, 21:42

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: elmilosh »

MrAtrion pisze: 04 kwie 2019, 21:42 Takie żetony okrągłe z różnymi symbolami (gdybyś inaczej poprowadził scenariusz, to byś je miał wystawione na planszy :)

Karta "przyszłość" to takie pole, na które jeśli wjedziesz (przejście z dzielnicy z żetonem) to nie możesz wrócić już (co turę możesz próbować wykonać jedną akcję i dostajesz jakieś tam obrażenia mentalne (przerażenie)). Potwory też tam nie mogą wejść.
Hej,
Czy, jeśli moja postać jest na polu na którym pojawia się czerwony znacznik o którym jest mowa na karcie 8 archiwum, obligatoryjnie przenosi się na pole "przyszłość" (czyli kartę 9 archiwum), czy też może wybrać opcję nie przeniesienia się na nią (tylko np. pójścia na inne pole?)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: MrAtrion »

O ile dobrze pamiętam, to jest to możliwość wejścia na kartę, nie przymus :)
Wgan
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2021, 20:35

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: Wgan »

Witam. Mam pytanie odnośnie potworów czyhających - na karcie przyczajonego w rzece, jest akcja: „każdy badacz otrzymuje 1 punkt przerażenia”. Czy to dotyczy wszystkich badaczy czy tylko tych na polu z potworem?
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Arkham Horror 3 Ed.

Post autor: nahar »

Kazdy w grze. To taki "przyspieszacz". Smierci oczywiscie.
schwimmen
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:26

Re: Arkham Horror 3 Ed. - zasady, pytania

Post autor: schwimmen »

Witam.
1. Mam pytanie odnośnie akcji, która znajduje się karcie archiwum nr. 92 w dodatku Wśród mrocznych fal.
Akcja: Możesz wziąć dowolna liczbę zetonow wskazówek z arkusza scenariusza i umieścić umieścić w twoim obszarze gry. ......

Co znaczy umieścić w obszarze gry? Czyli znowu losuje gdzie ma taka wskazówka się pojawić i jest ponownie do zdobycia?

2. Czy jeśli rozstawiam potwora w fazie mitów to jest on od razu aktywny? To samo na samym początku gry, potowry zaczynają aktywne czy wyczerpane?
schwimmen
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:26

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: schwimmen »

Witam. Horror w Arkham 3 edycja.
1. Mam pytanie odnośnie akcji, która znajduje się karcie archiwum nr. 92 w dodatku Wśród mrocznych fal.
Akcja: Możesz wziąć dowolna liczbę zetonow wskazówek z arkusza scenariusza i umieścić umieścić w twoim obszarze gry. ......

Co znaczy umieścić w obszarze gry? Czyli znowu losuje gdzie ma taka wskazówka się pojawić i jest ponownie do zdobycia?

2. Czy jeśli rozstawiam potwora w fazie mitów to jest on od razu aktywny? To samo na samym początku gry, potowry zaczynają aktywne czy wyczerpane?
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror 3 Ed. - zasady, pytania

Post autor: Mery1984 »

Cześć,

Odnośnie potworów wędrujący. Dziecię oceanu porusza się w kierunku pola z największą liczbą żetonów zagłady
Wchodzi w zwarcie z badaczem o najniższej woli
Kiedy wchodzi? Rozstawiłem go na polu z największą liczbą żetonów wiec już nie wędruje. Kiedy wejdzie w zwarcie ze wspomnianym badaczem? Gdy dotrzeć do tego pola, które ma najwięcej żetonów? W moim przypadku po prostu od razu?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror 3 Ed. - zasady, pytania

Post autor: omas »

Mery1984 pisze: 20 lis 2021, 21:10 Cześć,

Odnośnie potworów wędrujący. Dziecię oceanu porusza się w kierunku pola z największą liczbą żetonów zagłady
Wchodzi w zwarcie z badaczem o najniższej woli
Kiedy wchodzi? Rozstawiłem go na polu z największą liczbą żetonów wiec już nie wędruje. Kiedy wejdzie w zwarcie ze wspomnianym badaczem? Gdy dotrzeć do tego pola, które ma najwięcej żetonów? W moim przypadku po prostu od razu?
Jeśli jesteś właśnie na tym polu do którego potwór się poruszył to wchodzi w zwarcie z Tobą. Jeśli jest tam jeszcze inny badacz to wtedy wchodzi w zwarcie z tym o największej woli.
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror 3 Ed. - zasady, pytania

Post autor: Muszczu »

Czy będąc w zwarciu z dwoma potworami mogę zaatakować najpierw jednego a w drugiej akcji następnego czy mogę zrobić tylko jeden atak na turę ?
ODPOWIEDZ