Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Post autor: SeekerKuba »

Witam,
Zakupiłem grę(tytani) i nie ma w niej żetonów pieniędzy. Powinno być:
5 złota - 30 sztuk
2 złota - 35 sztuk
1 złota - 35 sztuk
Ze sprzedającym się już dogadałem aczkolwiek w dalszym ciągu zostałem bez żetonów.

Jaką tanią(im taniej tym lepiej) grę kupić aby było w niej dużo żetonów pieniędzy.

Alternatywnie gdzie można dostac jakieś tanie uniwersalne metalowe monety które można by też użyć w innych grach?
Na kampani Wielka draka w mały mieście można dostać 60 monet za 100zł ale kurcze wolałbym nie czekać roku na te monety...
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Post autor: karmazynowy »

Szukaj plastic coins na aliexpress.
Jest tego masa.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Post autor: nidhog »

Również polecam aliexress za tanimi plastikowymi

Dość sporo monet jest w solar city, ktore niestety lata po wyprzedażach często

Natomiast uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem są uniwersalne monety. Użyjesz do wielu gier a nie jednej. WIęc pytanie czy warto zamienniki kupować tylko do tytanów.

Ja używam takich https://www.tlamagames.com/en/accessori ... ych-minci/
Z moim rabatem kosztuja 19,31 eur i masz 25 x 1, 15 x 5 i 10 x 20.

Z reszta mam taki zestaw nierozpakowany w domu ( tak to jest jak się komuś zamawia zanim się dostnie płatnośc od niego)-
jakbyś chciał i jestes z Wrocka lub lubisz inposta to w cenie zakupu.


Możesz też polować na rozegrane Charterstone. Tam jest sporo fajnych metalowych "1", aże to legacy, to ludzie sprzedaja czasem za drobne.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Post autor: prib4 »

W tytanach nie ma pieniędzy :lol: To żetony do oznaczania punktów zwycięstwa i nie są one jawne - najlepiej w tym wypadku zapisywać sobie po prostu na kartce bez pokazywania tego rywalom.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Post autor: Seraphic_Seal »

prib4 pisze: 16 paź 2023, 22:11 W tytanach nie ma pieniędzy :lol: To żetony do oznaczania punktów zwycięstwa i nie są one jawne - najlepiej w tym wypadku zapisywać sobie po prostu na kartce bez pokazywania tego rywalom.
Co za różnica pieniądze czy punkty - fizycznie są to po prostu żetony z cyferką. Poza tym nie mam pojęcia skąd w ogóle pomysł, że nie są one w tej grze jawne.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Post autor: JollyRoger90 »

Seraphic_Seal pisze: 17 paź 2023, 07:34 Co za różnica pieniądze czy punkty - fizycznie są to po prostu żetony z cyferką. Poza tym nie mam pojęcia skąd w ogóle pomysł, że nie są one w tej grze jawne.
Pomysł z instrukcji.
Strona 16, Punkt Koniec Gry:

"Gracze odkrywają i sumują wszystkie zebrane Punkty Zwycięstwa. Gracz, który zgromadził ich najwięcej, zostaje zwycięzcą."

Zatem jak je odkrywają, to wcześniej musiały być zakryte. Wprost nie jest to napisane w instrukcji chyba ;)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Tania gra z dużą ilościa żetonów pieniędzy

Post autor: Seraphic_Seal »

JollyRoger90 pisze: 17 paź 2023, 09:40
Seraphic_Seal pisze: 17 paź 2023, 07:34 Co za różnica pieniądze czy punkty - fizycznie są to po prostu żetony z cyferką. Poza tym nie mam pojęcia skąd w ogóle pomysł, że nie są one w tej grze jawne.
Pomysł z instrukcji.
Strona 16, Punkt Koniec Gry:

"Gracze odkrywają i sumują wszystkie zebrane Punkty Zwycięstwa. Gracz, który zgromadził ich najwięcej, zostaje zwycięzcą."

Zatem jak je odkrywają, to wcześniej musiały być zakryte. Wprost nie jest to napisane w instrukcji chyba ;)
Aaaa, tytani nie tyrani... xddd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ